Nápady

Blueberry Patriot: charakteristika, výsadba a starostlivosť


Existuje taký bobule Blueberry Patriot, popis odrody, recenzie o tejto chutné a voňavé bobule sú zaujímavé pre mnoho záhradníkov. Bobule sa už dlho považujú za divú rastlinu, ktorá sa vyskytuje výlučne v horách a močiaroch. Čučoriedková záhrada Patriot je jednou z najobľúbenejších odrôd mnohých záhradníkov, pretože táto osobitná odroda čučoriedok je oceňovaná pre svoju relatívnu nenáročnosť a vysokú produktivitu.

Opis stupňa

Opis odrody čučoriedok Patriot ukazuje, že tento bobule patrí medzi vysoké rastliny. Jeho výška je od 1 do 1,7 metra. Je odolný proti silným mrazom (do -30 stupňov) a mnohým chorobám - plesni, rakovina kmeňov. Bush čučoriedky má rovné konáre, vďaka čomu sa nelíši vo zvýšenej kráse.

Obdobie dozrievania bobúľ spadá do polovice júla. Odroda čučoriedky Patriot sa vyznačuje veľkými bobuľami (do priemeru 1,7 cm). Bobule majú svetlo modrú farbu so silným povlakom, ktoré majú vynikajúcu chuť. Ovocie sa pri dozrievaní zhromažďuje v kefe, veľké, so zvýšenou hustotou.

Opis odrody a množstvo recenzií záhradníkov ukazuje, že odroda čučoriedok Patriot je oceňovaná nielen pre ovocie, ale aj pre dekoratívnosť kríkov. Od skorej jari, čučoriedky zdobia záhradu nepokojmi zelene, veľmi krásnymi, pripomínajúcimi okrasnú zeleň. Čoskoro sa k listom pridajú jemné kvety, ktoré husto ozdobia krík, ktorý sa pri vývoji mení na zelenú a potom jasne červené bobule čučoriedok. S nástupom jesene sa listy žiaria jasnou farbou, čím sa vytvára všeobecne krásna krajina jesennej prírody.

Charakteristika čučoriedok Patriot:

 • sploštený tvar;
 • pomerne veľký priemer;
 • nezrelé bobule majú jasne červenú farbu a sú zrelé - modré;
 • mať hustú pokožku, vďaka čomu sú pohodlné na zhromažďovanie a prepravu;
 • bobule chutia ako čučoriedky, vhodné na surovú spotrebu.

Záhradníci neodporúčajú hnojenie rastlín organickými hnojivami. Hnoj, kompost sa v žiadnom prípade nemôže použiť, inak rastlina jednoducho zomrie. Hnojiť čučoriedky iba minerálnymi hnojivami.

Blueberry Patriot: opis odrody

Výhody Blueberry Patriot

Chovatelia chovali celkovo viac ako 50 odrôd čučoriedok. Líšia sa veľkosťou bobúľ a kríkov, podmienkami pestovania a dobou zrenia. Odroda čučoriedky Patriot má mnoho výhod, vďaka ktorým je kráľovná proti iným odrodám:

 1. Veľká plodnosť. Ak sa dobre staráte o čučoriedky, môžete každoročne z jedného kríka nazbierať 7 až 10 kg plodov. Vzhľadom na vysokú pevnosť, vďaka ktorej je možné ich prepravovať na veľké vzdialenosti, je možné pestovať čučoriedky na priemyselné účely.
 2. Plodnosť dlhodobé skladovanie a majú vynikajúcu chuť.
 3. vďaka vysoká odolnosť proti mrazu Táto odroda sa môže pestovať v ktorejkoľvek oblasti s najchladnejšou klímou.
 4. väčšia odolnosť proti mnohým škodcom.
 5. Bush čučoriedok rastie, nie v šírke, čo šetrí miesto pri chove čučoriedok a zároveň sa dosiahne dobrá úroda.
 6. Doba kvitnutia čučoriedok klesá v čase, keď možné jarné mrazy zostávajú pozadu z ktorých mnohé rastliny často umierajú. Najnebezpečnejšia teplota holubice počas kvitnutia je +2 °.
 7. Bobule začnú dozrievať v polovici leta., čo vám umožní odstrániť plody pred začiatkom počasia s krátkou letnou sezónou.
 8. Čučoriedkové ovocie je pevne spojené s konármi kríkov a dokonca aj pri dozrievaní neklesnú takmer 2 týždne, čo im umožňuje zbierať všetko bez straty úrody.

Blueberry Patriot je vhodný na konzervovanie, sušenie, výrobu duseného ovocia a zákuskov. Bobule a listy rastlín obsahujú veľké množstvo vitamínov potrebných pre zdravie vnútorných orgánov a imunitného systému.

Pestovanie a starostlivosť

Čučoriedky by sa mali vysádzať na dobre osvetlenom slnečnom mieste, ktoré je chránené pred vetrom a prievanom. Pristátie nastáva v marci až apríli a je možné ho vysadiť aj v septembri alebo októbri. Pôda pre čučoriedky sa pripravuje vopred, pretože čistá záhradná pôda nie je pre túto záhradnú krásu nevhodná. Rastlina potrebuje kyslú dobre odvodnenú pôdu, ktorá sa pripravuje z rašeliny, piesku a pôdy z borovice. Pôdna kyselina musí mať pH najmenej 3.

Korene čučoriedok sa nachádzajú pomerne blízko k povrchu, preto by ste sa mali vopred postarať o dobrý odtok nadmernej vlhkosti. Najlepšie je pestovať čučoriedky na kopci alebo trhať predkopy na odtok vody.

Včasné zalievanie a vrchný dresing sú hlavnými pravidlami starostlivosti o rastliny. Vlhkosť by mala byť dostatočná, aby pôda nevyschla. Vlhkosť môžete ušetriť mulčovaním čučoriedok s ihličím alebo kôrou. Zabráni sa tým intenzívnemu rastu burín okolo kríkov.

Všeobecne možno povedať, že čučoriedky môžu prinášať ovocie asi 100 rokov. Po dobu 5 rokov po výsadbe môžete zariadenie orezať, a tým zvýšiť jeho produktivitu. Prerezávanie by sa malo vykonávať skoro na jar, kým púčiky nekvetú alebo na jeseň potom, ako spadnú listy.

Na rozmnožovanie rastlín používajú odrezky, semená alebo vrstvenie. Najlepšie sa to robí pomocou odrezkov, takže môžete získať kvalitné kríky v krátkom časovom období. Odrezky sa zbierajú na jeseň z dobrých vetiev kríka. Ak sa čučoriedky množia semenami, prvá úroda bude musieť počkať 4 roky.

Hnojenie sa vykonáva pomocou minerálnych hnojív - superfosfátu, síranu zinočnatého, draslíka, amónia.

Strihanie čučoriedok

Aby sa dosiahol vysoký výnos rastliny, je potrebné ju prerezávať na jeseň alebo na jar.

Formatívne prerezávanie sa vykonáva počas 3-5 rokov života čučoriedok pred plodením a každý rok po zbere. Takéto prerezávanie pomáha vytvárať hlavné kostrové vetvy a dáva svojej korunke správny tvar. Zároveň odstránia všetky slabé výhonky, ktoré rastú nízko.

Orezávanie proti starnutiu vám umožňuje tvoriť hustotu kvetov a ich plodov. Rovnako ako pri formovacom prerezávaní je potrebné odstrániť všetky slabé výhonky, zväzky malých vetiev, ktoré sú na okraji výhonkov. Po viac ako 5 rokoch nesúcich veľké konáre sa odrežú až na samotnú základňu.

Správne pravidelné prerezávanie vytvorí v záhrade krásne čučoriedkové kríky, ktoré po mnoho rokov produkujú veľké bobule vo veľkých množstvách po celý rok.

Ako sa starať o čučoriedky

Recenzie na Blueberry Patriot

Michael, 36 rokov.

Zasadené čučoriedky Patriot v letnej chate pred 7 rokmi. Teraz malý syn a všetci synovci, ktorí často navštevujú letnú chatu, slúžia bobule. Známka je 100% spokojná. Nenáročné na starostlivosť, úžasne krásne a bobule sú iba prejedanie. Začať prinášať ovocie v druhom roku, vysadené z drieku.

Vera, 56 rokov.

Môj manžel zasadil čučoriedky Patriot so všetkými pravidlami do dobre okyslenej pôdy (50 litrov kyslej rašeliny namiesto obyčajnej pôdy). Pri zalievaní pridajte do vody ocot. Nie vždy, asi 3-krát za sezónu. Zaznamenali vysoký výnos čučoriedok a vynikajúcu chuť bobúľ. Veľmi spokojný s triedou.