Návrh

Droga tabu na spracovanie zemiakov: princíp činnosti a recenzie záhradníkov


Jedným z najúčinnejších je výrobok na zemiaky „Tabu“, recenzie zákazníkov potvrdzujú jeho spoľahlivosť a bezpečnosť. Prípravok „Tabu“ je určený na ošetrenie semenného materiálu na jeho ochranu pred škodlivým hmyzom. „Tabu“ na spracovanie zemiakov platí dva dni odo dňa jeho použitia. Je potrebné zvážiť, čo je tento nástroj, aké sú jeho vlastnosti a trvanie expozície. Hlavnou látkou v zložení tabaku je imidakloprid. Prípravok obsahuje nemrznúcu zmes, lepidlo, farbivo a zmáčadlo. Odpudzovač hmyzu je k dispozícii ako vodný koncentrát. Pri správnom použití by semená mali byť zakryté spoľahlivým filmom - nemali by sa zlomiť a spadnúť.

Princíp činnosti "Taboo"

Pred uvoľnením je liek zabalený do malých ampúl (10 ml), ako aj do plastových nádob (1-5 l). Je potrebné zdôrazniť: „Tabu “na spracovanie zemiakov - systémový prípravok, resp. Jeho látky prenikajú semenami a výhonkami plodu. Škodcom trpí užívanie tejto drogy veľmi. Prvou vecou v tele hmyzu sú narušené vitálne procesy. Látka vstupuje do tela škodcu kontaktnou metódou a okamžite pôsobí. Následkom toho sa zastaví prenos impulzov do nervového systému a hmyz čoskoro umrie.

Taboo: účinný liek

Na zničenie škodcov je potrebné spracovať veľké množstvo semenného materiálu. Potom budete musieť čakať deň: počas tejto doby liek vstúpi do tela hmyzu. potom Tabuka bude trvať 45 dní, až kým nebude mať rastlina tretiu dvojicu letákov. Počas užívania drogy nebudete musieť používať iné insekticídy. "Tabu" je účinný prostriedok ochrany. Droga vám umožňuje bojovať proti širokému spektru škodcov, ako je napríklad zemiakový chrobák Colorado, mletý chrobák, muška. Môže sa použiť nielen na spracovanie zemiakov, “Taboo ”sa používa na ochranu:

  • slnečnica;
  • kukurica;
  • cukrová repa;
  • pšenica;
  • jačmeň.

Na prípravu roztoku by sa liek mal zriediť vodou a jemne premiešať paličkou na úplné rozpustenie. Pri pravidelnom používaní sa musí pretrepať, aby sa lepšie premiešal. Výsledný roztok sa stanoví v moriacom stroji, ktorý spracováva semenný materiál.

Špecialisti dokázali zistiť, že Tabu je možné kombinovať s podobnými odborníkmi, napríklad s Vial Trust. Ak hovoríme o interakcii s chemikáliami, ešte nebolo úplne preštudované. Po príprave sa roztok má uchovávať nie viac ako jeden deň. Je však lepšie použiť produkt ihneď po príprave. Kupujúci tvrdia, že „tabu“ je lacný. Jedna ampulka v 10 ml vás bude stáť 100 - 150 rubľov. Ak vezmete literárny kanister, jeho cena bude v rámci 900 rubľov. Za zmienku stojí: liek je toxický - má strednú toxicitu pre ľudí a zvieratá.

Bezpečnostné opatrenia

Počas aplikácie je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Ak liek vstúpi do tela, nepriaznivo ovplyvňuje pečeň: následne sa veľkosť orgánov zvyšuje. Medzi príznaky otravy je potrebné identifikovať:

  • chudnutie;
  • nedostatočná koordinácia;
  • ťažkosti s dýchaním
  • opuch očí.

Ak je liek vystavený slnečnému žiareniu, je zničený. Ak nedôjde k deštrukcii, zostáva v zemi a preniká do podzemných vôd.

Pred použitím lieku je potrebné zemiaky rozložiť na polyetylénový film (v jednej vrstve). Počas spracovania sa na tvár nanáša ochranná maska, navyše budete potrebovať gumové rukavice. Pri kontakte s leptadlami buďte opatrní.

Pozitívne aspekty lieku

Názory zákazníkov na liek sú väčšinou dobré. Záhradníci sa rozhodnú využiť šancu a vyskúšať Tabu na zemiaky. Mnohí boli presvedčení, že liek účinne postihuje chrobáka a drôtenku z Colorado, a tento hmyz je veľmi nebezpečný. Výhodou prípravku „Tabu“ je, že pomáha bojovať proti červom - škodcom infikujúcim 13 druhov rastlín.

Ako sa zbaviť zemiakového chrobáka Colorado

Väčšina letných obyvateľov dokázala vyhodnotiť účinok použitia tabu. Niektorí z nich ani neočakávali taký úžasný výsledok. Nástroj dobre bojuje s chrobákmi zemiakov Colorado. Vďaka jeho používaniu sa plodina stáva kvalitnejšou a, čo je dôležitejšie, bohatšou. Recenzie hovoria, že kupujúci použijú „Tabu“ a informujú o tom svojich priateľov. Niektorí ľudia sa spočiatku báli drogy užívať, pretože si mysleli, že by to bolo škodlivé. Pri používaní sa musí dávať pozor, aby sa zabránilo kontaktu s pokožkou a sliznicami. Nakoniec získate čistú šťavnatú zeleninu. Kupujúci tiež berú na vedomie: „Tabu“ je možné kúpiť za rozumnú cenu.