Rastliny

Rastúce gladioly v rôznych klimatických podmienkach

Rastúce gladioly v rôznych klimatických podmienkach


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovanie gladioli (Gladiolus) v rôznych regiónoch Ruska má svoje vlastné charakteristiky. Napríklad pravidlá platné pre oblasť Moskvy nebudú platiť pre Kuban a naopak. Preto sa pred pestovaním kvetín musíte zoznámiť s technológiou jej pestovania.

Funkcie výsadby mečík na predmestí

Výsadba kvetov na predmestiach sa odporúča na miestach chránených pred vetrom, ale s dostatkom slnka. Ochrana pred vetrom sa dá dosiahnuť aj vysadením vysokých rastlín v blízkosti mečíka. Vysadiť kvetinu na močaristú a zvlhčenú pôdu znamená odsúdiť ju na smrť. Pôda by mala byť piesočnatá alebo hlinitá, neutrálna.

Na jeseň sa vykopáva plocha pod mečík do hĺbky 30 cm, potom sa do pôdy pridá hnoj, musí byť zastaralý. Pred oraním sa kostná múčka privádza do zeme a na jar - do superfosfátu.

Pred klíčením žiaroviek sa oplatí zobrať ich najsilnejší. Zdravý materiál sa čistí a suší. Leptanie sa môže uskutočňovať v 0,25% roztoku granosanu (2 hodiny) alebo v 0,4% roztoku formalínu (1 hodina). Klíčenie sa odporúča pre mladé žiarovky, pretože staré sa vyvíjajú pomalšie.

Ako je výsadba gladioli v zemi neďaleko Moskvy

Na konci apríla by sa mala z pivnice odobrať kvetina. Jarné mrazy nie sú pre rastlinu hrozné, takže ju teraz môžete zasadiť.

Gladioly sa vysádzajú podľa schémy 15 x 15 cm, hĺbka výsadby rastliny by mala dosiahnuť 9 cm a medzi lôžkami by malo zostať 60 cm. Úspešné klíčenie kvetu je možné iba vtedy, ak sú splnené určité podmienky:

  • kontrola buriny;
  • ochrana proti škodcom;
  • uvoľňovanie pôdy;
  • zavlažovania;
  • aplikácia hnojív;
  • čistenie rastlín zo sušených listov.

Kvitnú iba mečíky v súlade s vyššie uvedenými pravidlami!

Gladioli: príprava cibule na výsadbu

Rysy rastúceho gladiolu v Kubane

Je veľmi dôležité zasadiť kvetinu správne. Miesto pristátia by malo byť veľmi slnečné. Ak je slabo osvetlená, doba kvitnutia sa posunie o 20 dní. V zložitých oblastiach so slabým osvetlením sa výsadba uskutočňuje na hrebeňoch - vysokých hrebeňoch.

Pred vybratím mečíka z pivnice by sa do výsadbových otvorov mal pridať kompost a piesok. Pôda sa tak stane ľahšou. Zavedenie nitrofosy tiež dáva dobrý účinok. Dôležité! Najlepšie je pestovať mečík v mieste, kde sa predtým pestovali fazule, potom sa na mieste neobjaví drôtik.

Pravidlá a podmienky vylodenia

Aký mesiac zasadiť mečík v Kubane? Najlepšie sa to dosiahne koncom marca - začiatkom apríla. Niekoľko týždňov pred výsadbou sa musia hľuzy očistiť od starých šupín. Ak sa mečík množia deťmi, môžu sa vyčistiť pred výsadbou.

Výsadbový materiál musí byť dezinfikovaný a ošetrený rastovými produktmi. Môžete ho dezinfikovať pomocou cesnakovej infúzie - 100 g nasekaného cesnaku v 3 litroch vody. V predloženom riešení vydržia deti a žiarovky 2 hodiny.

Pokiaľ ide o rastové simulátory, je lepšie namočiť semená v Kornevine. Prispieva k rozvoju silného koreňového systému rastliny. Pokiaľ ide o hĺbku, v ktorej by sa kvetina mala pestovať, mala by sa rovnať priemeru cibule vynásobenej 3. Preto v rovnakej hĺbke nemožno umiestniť všetok sadivový materiál.

Funkcie výsadby mečík na Ukrajine

Pred umiestnením na zem musí byť špíz starostlivo pripravený. Obvyklé dátumy výsadby mečíka na Ukrajine sú apríl - máj.

Cibuľu začnite variť do 20 dní. Sú očistené od šupín a hľadajú na výsadbovom materiáli príznaky choroby. Zdravý hľúz má rovnomerný a hustý povrch. Ak vidíte na výsadbovom materiáli hnedé lesklé škvrny, je to chrasta. Môžete sa toho rýchlo zbaviť odstránením škvŕn nožom a ošetrením plátku zelenou farbou.

Pred výsadbou do zeme je dôležité uistiť sa, že dĺžka klíčkov je viac ako 1 cm a veľkosť koreňových hľúz je 3 mm. Na objavenie sa koreňov sa cibuľka pol hodiny namočí do roztoku manganistanu draselného.

Aký je proces pristátia

Na Ukrajine, rovnako ako v Bielorusku, je miesto pre gladioly vybrané ako slnečné. Pôda by mala byť ľahká, voľná. Napriek tomu, že rastlina patrí do kategórie odolnej proti chladu, oplatí sa ju umiestniť do pôdy, iba ak sa zahreje na +8 ° C. Spravidla sa tak stane 20. apríla.

Šírenie šťastných detí do pôdy by malo byť 5 cm do hĺbky, veľké cibule - 15 cm, stredné - 8 cm. Ak je pôda ľahká, hĺbka by mala byť 10 cm, inak bude výsadbový materiál po zavlažovaní exponovaný.

Po výsadbe sa cibuľky poprášia drevným popolom, prekryjú sa pieskom a potom sa zaliajú roztokom manganistanu draselného. Zostáva len urobiť pôdu a vyrovnať povrch. Medzi výsadbou veľkých cibúľ by mala zostať vzdialenosť rovnajúca sa 15 cm. Ak sú deti malé, malo by to byť 5 cm, a ak je stredné - 10 cm, medzi riadkami je dodržaný interval 32 cm.

Funkcie výsadby gladioli na severe Ruska

Odporúča sa pripraviť na výsadbu v severnej časti Ruska gladioly s iným obdobím kvitnutia. Najlepším riešením pre presun materiálu na otvorenú plochu je koniec mája. Bezprostredne po výsadbe sa rastliny prikryjú fóliou a kryt sa odstráni až vtedy, keď sa sadenice začnú oprieť o ňu.

Čo iného by ste mali venovať pozornosť pri pestovaní mečíka na severe Ruska? Keď sú rastliny vysoké, odporúča sa ich zviazať tak, aby sa stonky pod vplyvom vetra neodtrhli. Malo by sa to pamätať Holandské odrody neklíčia v klimatických podmienkach našej krajiny: podľa štatistík je počet bežne sa rozvíjajúcich rastlín v tomto prípade 3 z 10.

Kedy zasadiť mečík v severných oblastiach Ruska? Pretože tu sú zimy drsné, krajina sa s prameňom zahrieva dlhšie. Za predpokladu, že pôda na jar by sa mala zahriať najmenej 10, a na Ukrajine - 8 stupňov nad nulou, stojí za výsadbu rastlín na začiatku mája.

Ako zasadiť gladioly

Výsadba gladioli v regiónoch s rôznymi podnebami je iná. Ale v každom prípade, aby sa kvet cítil dobre a otvoril puky okamžite, je potrebné ho včas vysadiť na dobre zvolené miesto.