Inštrukcia

Obsahuje agronomický ríbezle čierna perla

Obsahuje agronomický ríbezle čierna perlaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na prvý pohľad sú všetky odrody čiernych ríbezlí navzájom podobné. Ale nie je tomu tak a čierne ríbezle Čierna perla nie je výnimkou. Čierne ríbezle možno oprávnene považovať za pýchu domácich chovateľov. Prekvapivo zhromaždil veľké množstvo pektínov užitočných pre ľudské telo, vitamíny a ďalšie užitočné látky. To prináša čiernej ríbezle veľkú popularitu.

Opis stupňa

Rovnako ako väčšina odrôd, ktoré sú rozšírené a majú medzi záhradníkmi a záhradníkmi pozitívnu povesť, bol čierny ríbezle vytvorený vďaka usilovnosti domácich chovateľov.

Začiatkom 90. rokov minulého storočia bol perlový ríbezle zaradený do štátneho registra odrôd. Pestovanie ríbezlí je povolené pestovať v týchto oblastiach:

  • Stredná čierna zem;
  • Severokaukazský;
  • Ural;
  • Middle Volga;
  • Západný Sibír;
  • Východný Sibír.

Pri hodnotení rôznych odrôd ríbezlí je možné poznamenať, že táto odroda sa považuje za najobľúbenejšiu spomedzi ostatných v súvislosti s dezertom. Čierna perla dokázala dobyť trh nielen svojimi vonkajšími, ale predovšetkým svojimi chuťovými vlastnosťami.

Opis tejto odrody čiernych ríbezlí je často veľmi podobný vlastnostiam egrešov alebo dokonca čučoriedok. Ale hlavnou črtou je, že čierne ríbezle Čierna perla je jedným z neobvyklých druhov - zlatý. Kríky tohto druhu bobuľovej kultúry majú s egreškami veľa spoločného. V prvom rade je to, že krík rastie vertikálne a súčasne je mierne rozvetvený. Výhonky a novovytvorené výhonky sa počas rastu mierne ohýbajú. Na výhonkoch je málo listov. Mimochodom, sú tiež veľmi podobné listom egrešov. Na špicatej doske je možné pozorovať vývoj 2-3 lopatiek.

Po preskúmaní recenzií záhradníkov môžeme vyvodiť závery o priemernej dobe dozrievania bobúľ. Plodnosť je možné pozorovať už v prvej polovici júna. Keď sa v pôde vysadí nová rastlina, rodenie sa začne asi za 1,5 až 2 roky.

Bobule čiernej perly sú veľmi podobné plodom čučoriedok. Hmotnosť jedného bobule sa môže pohybovať medzi 1 až 6 g. Priemerný výnos z jedného kríka čiernej perly ukazuje asi 3-4,5 kg. Toto sú pomerne významné výsledky. Odroda Black Pearl má navyše vynikajúce ukazovatele pre skladovanie a prepravu.

Ako pestovať čierne ríbezle

Výsadba a podmienky starostlivosti o rastliny

Opis odrody čiernych ríbezlí Čierna perla zahŕňa odolnosť proti mrazu a odolnosť voči chorobám a škodcom. Táto rozmanitosť tejto bobuľovej kultúry sa vyznačuje vynikajúcou schopnosťou odolať veľkému množstvu nepriaznivých environmentálnych faktorov. Najmä čierne perly sú schopné prežiť bez straty zmeny ukazovateľov teploty vzduchu, nedostatočného obsahu vlhkosti v pôde a okrem toho chorôb a škodcov. A kliešť obličiek nebezpečný pre väčšinu druhov ríbezlí nepredstavuje hrozbu pre čierne perly.

Odolnosť proti mrazu sa vysvetľuje skutočnosťou, že výber tejto odrody ríbezlí nastal v podmienkach sibírskych zemepisných šírok. To je presne to, čo rastliny zatvrdilo. Dokonca ani mrazy pri -40 ° C sa ho neboja.

Odroda čiernych ríbezlí Čierna perla sa okrem iného vyznačuje zvláštnou imunitou voči prejavom múčnatky. Napriek relatívnej nenáročnosti a sile kultúry bobúľ je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá výsadby.

Pri kúpe sadeníc sa preto musíte uistiť, že v výhonkoch alebo koreňovom systéme nie sú žiadne mechanické chyby.

Trup a podzemok musia byť celé a silné.

Stáva sa, že koreňový systém je mierne predsušený. To nie je desivé. Sadenice je potrebné udržiavať vo vode so zriedenými rastovými stimulátormi zriedenými v nej počas 2 až 3 dní. To umožní rastline znovu získať silu a posilniť koreňový systém. Pred výsadbou môžete korene ponoriť do ílovej kaše pre ďalšiu ochranu.

Sadenice sú zakorenené v jamke so stranami po 50 cm. Ihneď po výsadbe sa zakorenené kríky opatrne zalievajú vodou, ktorá musí byť teplá. Potom sa zemina okolo sadenice pokryje mulčom, aby sa v pôde udržalo dostatočné množstvo vlhkosti. V suchých obdobiach môže dôjsť k zavlažovaniu rastlín.

Okrem toho, Je dôležité zabezpečiť prístup ku kyslíkom ku koreňom čiernych ríbezlí. Stačí na to, aby sa pôda pravidelne uvoľňovala a snažila sa nedotýkať koreňov nachádzajúcich sa blízko povrchu.

Zvyčajne sa spracovanie čiernej perly zo škodcov nevyžaduje, hoci také preventívne opatrenia nebudú zbytočné.

Čierne ríbezle: prospešné vlastnosti

Recenzie na čierne ríbezle

Irina, 41, Orenburg.

Čierne ríbezle Odroda čiernych perál je známa už dlhú dobu. Musím povedať, že je to obľúbená položka. Bobule sú veľké, sladké. Nemám rád čierne ríbezle s kyslosťou, takže čierna perla je najlepšou voľbou. Miluje iba vlhkosť a v prvom roku kultivácie sa vyskytli problémy s múčnatkou.

Nikolaj Nikolaevič, 56 rokov, Ivanovo.

Čierna perla sa objavila takmer náhodou: sused v letnej chate zdieľa pár výhonkov. Ocenil ríbezle, ale nemohol tomu uveriť. Ale teraz vidím, že všetko je pravda. A nebojí sa mrazy a bobule sú veľké a sladké a čo je najdôležitejšie, nie sú rozmarné.

Antonina Stepanovna, 53 rokov, Samara.

Čierne ríbezle Čierna perla sa stala senzáciou ríbezlí. Plody sú veľké a sladké. Nemajú žiadne nepríjemné kyseliny. Pretože nemáte vždy čas ísť na chalupu včas, bobule niekedy občas visia na kríži. Tieto môžu trvať dlhšie ako 2 týždne. A ak si trochu ľahnete na slnko, stanú sa ako hrozienka. Ríbezle sú ideálne na džemy, na džemy.