Tajnosť

Je možné jesť naklíčené zemiaky?


ahoj Prosím, povedzte mi, je možné jesť naklíčené zemiaky? V hladných rokoch ľudia jedli a cítili sa dobre. Ak takéto zemiaky nie je možné jesť, ako potom možno použiť zvyšné semená?

Moderný výskum preukázal, že naklíčené a zelenšie hľuzy obsahujú nebezpečnú látku hovädzie mäso konzervované, rôzne glykoalkaloidy. Solonin ničí červené krvinky, negatívne ovplyvňuje ľudský nervový a imunitný systém.

Väčšina sa nachádza v šupke av blízkosti očí. Mnohé pred výsadbou zemiakov zahriať na slnku, čo tiež prispieva k hromadeniu konzervovaného hovädzieho mäsa v hľúzach.

Známky otravy hovädzím mäsom v konzervách - búšenie srdca, nevoľnosť, zvracanie, hnačka. Pri silnej otrave sú možné kŕče a strata vedomia. V takýchto prípadoch je potrebná lekárska starostlivosť.

Preto nie je potrebné jesť klíčené zemiaky, dokonca ani v malom množstve.

Pri lúpaní zemiakov na jar musíte z neho odstrániť hrubú vrstvu šupky a vykopať oči. Naklíčené olúpané zemiaky v malom množstve sa môžu kŕmiť pre domáce zvieratá a hydinu.

Malé hľuzy, ktoré zostanú po zasiatí, oči a výhonky sa môžu šíriť pozdĺž hraníc lokality. Zamrznutí chrobáky Colorado ich cítia a plazia sa k nim z celého miesta. Zostáva ich zhromažďovať a ničiť.

Zemiakové klíčky sa už dlho používajú v ľudovom liečiteľstve a homeopatii. Infúzie, ich odvary sa používajú na zmiernenie bolesti, hojenie rán ako protizápalové lieky. Pomáhajú posilňovať krvné cievy.

Na základe klíčkov sa vyrábajú prípravky na ošetrenie kože, chorôb kĺbov, ochorení ústnej dutiny.

Klíčky, ktoré zhnité hľuzy, by sa nemali umiestňovať do kompostovacích jam. Kompost bude obsahovať baktérie pre zemiaky a paradajky.

Zemiaky: úžitok a poškodenie