Tajnosť

Ako a ako liečiť skleník po zime pred chorobami a škodcami

Ako a ako liečiť skleník po zime pred chorobami a škodcami


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Skleníkové konštrukcie a drevené krby sa už dlho používajú v podmienkach domácej záhradkárstva a osvedčili sa pri pestovaní väčšiny záhradných a bobuľových plodín.

Použitie chránenej pôdy v nepriaznivých klimatických podmienkach zaručuje optimálny vývoj rastlín a tvorbu skorých plodín. Záhradník, ktorý vie, ako spracovať skleník po skončení zimy, získa nielen najvyšší možný výnos, ale aj veľmi kvalitné rastlinné produkty.

Vlastnosti jarnej prípravy skleníka na výsadbu

Hlavnou podmienkou dodržiavania pravidiel pre výsadbu sadeníc alebo výsevov na jar je správne pripravená príprava hrebeňov chránenej pôdy, ako aj sanitácia pred výsadbou nielen pôdy, ale aj samotnej štruktúry pred chorobami a najbežnejšími škodcami. Metódy prípravy pôdy v skleníku a látky, ktoré umožňujú dezinfekciu najvyššej kvality s cieľom zbaviť sa škodcov a infekcií, sa môžu líšiť. Na tento účel je však najlepšie používať najmodernejšie a najúčinnejšie lieky, pomáha dezinfikovať skleníkovú alebo skleníkovú štruktúru a pôdu s minimálnym časom a úsilím.

Správne vykonané po zimnej dezinfekcii nielen ničia úplne všetku patogénnu mikroflóru, patogény a dokážu v zime pestovať parazity rastlín v skleníku, ale tiež zaručujú výrobu ekologických rastlinných alebo bobuľových výrobkov.

Pôdna príprava v skleníku po zime

Nástroje na spracovanie stavieb

Návrh skleníka by sa mal spracovať začiatkom jari. Nie je ťažké dezinfikovať skleník alebo skleník rýchlo a efektívne, musí sa však dodržať aj celý rad požiadaviek Prísne sa riaďte pokynmi na používanie použitých drog a výrobkov:

 • odstrániť zo skleníka všetku burinu, spojivá rastlín a podporné kolíky;
 • filmový poťah a sklo by sa mali dôkladne umyť štandardným teplým mydlovým roztokom;
 • konštrukčné časti vyrobené z PVC alebo kovu by sa mali umývať vodným roztokom stolového octu;
 • na spracovanie povlaku vo forme celulárneho polykarbonátu sa odporúča slabý ružový roztok manganistanu draselného;
 • Na umývanie skleníkového povlaku používajte mimoriadne mäkké špongie, ktoré nie sú schopné poškriabať povrch;
 • pleseň a iná hubová mikroflóra sa môže zničiť pomocou 5% roztoku síranu železa.

V súčasnosti sa na rýchle a efektívne čistenie skleníka od nežiadúcej mikroflóry používa niekoľko nástrojov:

 • V prípade plastového rámu je vhodné vykonať spracovanie pomocou sírového bloku, v procese spaľovania sa tvorí plyn prenikavý a toxický pre patogénnu mikroflóru. Toto ošetrenie je veľmi účinné a schopné chrániť pred roztočmi, plesňami a inými rastlinnými parazitmi alebo chorobami. Počas spracovania je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a po piatich dňoch vykonať aktívnu ventiláciu konštrukcie.
 • Relatívne bezpečná pre rastliny je metóda jarnej dezinfekcie roztokom bielidla, ktorý sa pripravuje v množstve 400 g liečiva na 10 litrov vody. Výsledná infúzia by sa mala podávať jeden deň v chladnej miestnosti, po ktorej sa zo záhradného postreku postriekajú všetky časti skleníkovej štruktúry.

Nemenej dôležitá je vizuálna kontrola integrity rámu a krytu skleníkovej štruktúry. V prípade potreby sa vykonávajú opravné alebo reštaurátorské práce a výmena prvkov, ktoré stratili svoju integritu, s novými.

Pravidlá spracovania pôdy

Dezinfekcia pôdy v skleníku sa spravidla vykonáva v jesennom období, bezprostredne po zbere úrody, vo fáze prípravy chránených hrebeňov pôdy na zimu. Ak je to však potrebné, je dovolené takéto poľnohospodárske činnosti vykonávať na jar.

Spracovanie skleníkovej pôdy na jar je jedným z najťažších sanitárnych opatrení, ďalšie zdravie rastlín a úroveň produktivity závisia od kvality ich vykonávania. Väčšina pestovateľov zeleniny a záhradníkov používa na tento účel dobre známe a osvedčené chemikálie vrátane bielidla, vápna, síranu meďnatého a zmesi Bordeaux, ako aj síry. Napriek tomu v posledných rokoch obyvatelia letnej sezóny stále viac uprednostňujú menej účinné, ale absolútne bezpečné moderné a pomerne populárne biologické výrobky, ktoré umožňujú získať výrobky šetrné k životnému prostrediu.

Názov liečivaSmerová akciaSpôsob aplikácie
"Fitosporin"Proti porážke múčnatkou, hrdzou, všetkými typmi hniloby, infekciami fusáriami, plesňami, chrastami, alterariózou a rhizoktóniou. Chráni pred voškami a inými rastlinnými parazitmi1 polievková lyžica. lyžica produktu v 10 litroch vody
Baikal EMPotláča rast a vývoj patogénov koreňovej hniloby2 čiapky alebo 1 polievková lyžica. lyžica finančných prostriedkov v vedre s vodou
"Gliokladin"Proti patogénom koreňovej hniloby1 tableta v 300 ml vody
"Gamair"Potlačenie bakteriálnych a niektorých plesňových chorôb v pôde1 balenie je určené na plochu 1 ha

Podľa skúsených záhradkárov možno veľmi dobrý výsledok pri získaní najčistejšej bakteriálnej mikroflóry a úrodnej pôdy dosiahnuť spracovaním záhradnej pôdy dva dni pred výsadbou roztokom založeným na mikrobiologickom prípravku. "Emiks".

Tipy a triky

Na jar je vhodné nahradiť skleníkovú pôdu novou pôdnou zmesou, ktorá je spôsobená výrazným hromadením patogénnej mikroflóry v horných vrstvách pôdy. Nahradenie vrchnej vrstvy hrúbkou 10 cm môže zlepšiť pôdne vlastnosti o 80 - 90%. Okrem toho sa pred výsevom zeleniny, zelených plodín alebo bobúľ na skleníkových hrebeňoch musia pridávať hnojivá na vykopanie.

Skleníkové spracovanie: Kontrola obsahu síry

Hrebene v skleníku môžete ľahko a efektívne oplodniť krátkodobým pestovaním zeleného hnoja. Siderata prispievajú k obohateniu pôdy a zlepšujú jej ukazovatele kvality vo veľmi krátkom čase as minimálnym úsilím a peniazmi. Hlavné metódy prípravy skleníka a pôdy chránenej pôdy na jarnú sejbu sú uvedené v príručke skúsenej záhradkárky Oktyabriny Ganichkiny.Komentáre:

 1. Tayson

  Môžem vyhľadať odkaz na stránke s veľkým množstvom informácií o predmete, ktorý vás zaujíma.

 2. Derell

  The total lack of taste

 3. Dempster

  Je to pozoruhodný, skôr užitočný nápad

 4. Yozshule

  I know how it is necessary to enter ...

 5. Gomuro

  Perfektné, všetko môže byť

 6. Harper

  You have to be an optimist.Napíšte správu