Dom a záhrada

Blueberry Mider: opis a porovnávacie charakteristiky s inými odrodami


Blueberry Mider je vysoká odroda čučoriedok, známa tiež ako kanadská čučoriedka. Rastlina sa vyznačuje rýchlym rastom a zvýšenou odolnosťou proti rôznym chorobám a škodcom. Čučoriedka Čučoriedka sa pestuje ako okrasná rastlina aj ako ovocná rastlina s jedlými bobuľami. Ďalej budeme hovoriť o vlastnostiach odrody Mider a jej výhodách v porovnaní s inými vysokými odrodami čučoriedok.

Zobraziť popis

Popis Meader:

 1. Je vysoko odolný proti extrémnym teplotám, chorobám a škodcom.
 2. Bobule sa vyznačujú sladkou chuťou veľkej veľkosti.
 3. Lúčne kríky prinášajú ovocie už druhý rok, bobule sú vhodné na priemyselnú výrobu.
 4. Z tohto druhu bobúľ sa získajú vynikajúce zákusky, ktoré sa dajú pripraviť doma.
 5. Krík je vysoký až 2 metre, veľmi rýchlo dosahuje potrebný rast.
 6. Ideálne pre regióny s drsným podnebím, odolnosť vysokých čučoriedok proti mrazu je -37 ° С.
 7. Kríky sa vyznačujú uzavretým koreňovým systémom, viac ako 65% plodov dozrieva súčasne, takže je najvhodnejšie na mechanizovaný zber.

Krík je potrebné zasadiť do ľahkej kyslej pôdy. Odroda si vyžaduje dostatok slnečného svetla a dobré zalievanie. Na jeseň sa listy kríkov začervenajú. Krík je mierne rozľahlý, suchý a má malú veľkosť. trvalka; nesie ovocie koncom júla - začiatkom augusta.

Bobule sa vyznačujú silnými antioxidačnými vlastnosťami, môžu sa konzumovať čerstvé a varené z bobúľ pusinky, želé, koláčov, marmelád atď.

Čučoriedky: výsadba a starostlivosť

Porovnanie s analógmi

Chovali sa rôzne druhy čučoriedok, Meader sa považuje za jeden z najbežnejších mrazuvzdorných materiálov. Porovnať Meader s inými populárnymi náprotivkami:

 • Ružová limonáda charakterizované sladším ovocím. Jedná sa o samoopelinový ker, ktorý rodí dobre od konca júla do konca septembra. Bobule sú ružovej farby, zatiaľ čo úrodu Meade charakterizuje tmavo modrý odtieň. Táto odroda sa tiež nazýva čučoriedkovo červená.
 • Kríky Goldtraube dorastajú do 190 cm, majú svetlo modrý odtieň. Zrieť začiatkom augusta.
 • Denis Blue - Austrálska verzia, ktorá nie je taká vysoká ako Meader, rastie na 1,8 m. Odolnosť proti mrazu je mierne nižšia až do -34 ° C. Bobule majú charakteristickú chuť a veľkú veľkosť ovocia. Odroda je odolná voči mnohým chorobám a škodcom.

 • svitania Má nízku odolnosť voči mrazu, dorastá do 1,8 m, plodiny prináša od polovice júna. Plody majú svetlo modrú farbu.
 • Severná krajinaalebo Severná krajina - pohľad na veľmi malé kríky až do 60 cm. Plody sú malé s príjemnou vôňou a sladkou chuťou. Je nenáročný na pôdu, má mrazuvzdornosť až -37 ° С.
 • Chippewa ovocie dosahuje výšku až 1 m, dozrieva skoro, má mrazuvzdornosť až -30 ° C Plody sú sladké, veľké.
 • Rankokas prvýkrát sa objavil na predaj v roku 1926. Dozrie v polovici augusta, dorastie do 1,8 m, v zime listy získajú načervenalý odtieň. Rankocas má vynikajúce bobule, tento druh je jedným z najviac mrazuvzdorných. Rankocas tvorí veľké množstvo výhonkov, preto si vyžaduje transplantáciu od 4 rokov.

 • Modrá kolekcia je jedným z najbežnejších v Amerike, je akýmsi štandardom pre iné druhy. Plody môžu byť mierne kyslé, ale nepraskajú. Vhodný na pestovanie v oblasti Uralu, má mrazuvzdornosť až -34 ° C. Bobule nedozrievajú súčasne, čo nebráni použitiu tejto možnosti v priemyselnej výrobe.
 • Čučoriedkový dres prvýkrát sa objavil na predaj v roku 1928, dorastá do 2 m, nesie ovocie koncom augusta. Je to jedna z najlepších opeľovacích odrôd. Odolné voči rôznym chorobám a škodcom, odolnosť proti mrazu až do -35 ° C.

Nezabudnite na to Gonobobel - poddimenzované puzdro. Ak všetky uvedené odrody patria k druhom vysokých čučoriedok, potom je Gonobel úplne iný druh. Je možné poznamenať, že je veľmi vytrvalý, môže žiť niekoľko desaťročí, plody majú sladkú chuť, zlepšujú obehový systém.

Mider je pomerne bežná odroda, najmä v potravinárskom priemysle, ale výhody jej umožňujú rast na vašej záhrade.

Výhody

 1. Vysoká odolnosť proti mrazu.
 2. Vysoký výnos.
 3. Odolnosť proti rôznym škodcom a chorobám.
 4. Nízke nároky na pôdu.
 5. Rýchlo rastúce druhy.
 6. Vhodný na pestovanie v oblastiach s drsným podnebím.
 7. Vhodný na mechanizované čistenie.
 8. Chutné plody veľkej veľkosti.

Na záver môžeme dodať, že odroda vysokých čučoriedok Meader je jednou z najlepších odrôd tejto rastliny.

Rozmnožovanie čučoriedok: odrezky

Vysoký ker so silnými vetvami a chutným ovocím je vďaka svojej odolnosti proti mrazu ideálny pre pestovanie aj v chladnom podnebí.

Veľkou výhodou tejto odrody čučoriedok je súčasné dozrievanie približne 70% všetkých plodov, čo je veľmi výhodné na výrobu: zber sa môže vykonať pomocou mechanizovaného zariadenia.