Nápady

Reďkovka „Francúzske raňajky“: opis odrody a technológia pestovania


Reďkovka „Francúzske raňajky“ alebo „Francúzske raňajky“ je populárna a skorá odroda reďkovky, ktorú v letnej dobe obyvatelia a záhradníci v našej krajine pomerne aktívne pestujú. Valcový tvar koreňových plodín tejto odrody už dlho milovali mnohí začínajúci záhradníci a skúsení pestovatelia zeleniny.

„Francúzske raňajky“ sa odporúčajú na pestovanie na otvorenom priestranstve a preukázali sa aj pri pestovaní v skleníkoch a pri použití filmového krytu. Podlieha rastúcej technológii a priaznivým podmienkam obdobie od sadeníc po zber koreňových plodín úplne pripravených na použitie presahuje 27 dní.

Odrôdová charakteristika

Koreňové plodiny sú vytvorené veľmi vysokej kvality, s výraznou uniformitou, atraktívneho valcového tvaru. Priemerná dĺžka koreňov nepresahuje 6 cm s priemerom 2,0 - 2,5 cm. Zrelé koreňové plodiny majú jasne červený povrch s prítomnosťou bielej špičky charakteristickej pre odrodu.

Listová ružica zeleninovej plodiny je dostatočne priama a výkonná. Buničina koreňovej zeleniny má stredne hustú konzistenciu, sviežu, chutnú, bez tvorby horkosti alebo dutín. Zberaná úroda si dokonale zachováva svoju prezentáciu po dlhú dobu. Odroda sa dá použiť na opätovné sejbu, patrí do kategórie celosezónnych období a má vynikajúcu odolnosť proti streľbe v prípade nepriaznivých podmienok rastu.

Požiadavky na vykládku

Aby sa mohla pestovať taká zeleninová plodina, ako je reďkev, ktorá je v našej krajine iv zahraničí tak populárna, je potrebné odkloniť slnečné a dobre vyhrievané oblasti, z ktorých odchádza snehová hmota v najskoršom možnom čase na jar.

Táto plodina uprednostňuje výsadbu a pestovanie na ľahkých a voľných pôdach, čo môže výrazne znížiť riziko reďkovky. Pred zasiatím pripraveného osivového materiálu musia byť plochy predstavované kyslými pôdami podrobené vápnenie, pretože inak môže byť rastlinná plodina do veľkej miery ovplyvnená kýlom.

Reďkovka "Francúzske raňajky": rastie

Pri pestovaní francúzskej raňajkovanej reďkovky v pôde a klimatických podmienkach stredného Ruska je možné siatie vykonávať od mája do polovice júla. Semená klíčia pri teplotách 1–2 ºC, ale pre normálny vývoj a plný rast rastliny potrebujú teplotný režim 15 - 18 ° C. Výsev sa môže uskutočniť až po dostatočnom rozmrazení pôdy a zahriatí.

Semená reďkovky sa môžu vysiať do vopred navlhčených bráz, pomerne husto, do hĺbky 2 cm. Štandardná vzdialenosť riadkov by mala byť najmenej 15 - 20 cm. Za teplého a slnečného počasia môžu semená klíčiť tretí deň. Po objavení sa dvoch pravých listov sa odporúča sadenice sadnúť. Rastlinný výnos bude závisieť od dodržiavania rastúcich technológií a faktorov počasia.

Pestovanie a zber

Reďkev je dosť náročná na pravidelné zavlažovanie. Nedostatok vlhkosti v pôde často spôsobuje horkosť a zdrsnenie buničiny koreňových plodín. Malo by sa však pamätať na to, že hojné zalievanie reďkoviek po dlhom suchom období môže spôsobiť masívne praskanie koreňových plodín. Frekvencia a početnosť zavlažovania úplne závisí od ukazovateľov teploty vzduchu. V suchých a horúcich dňoch sa zálievka vykonáva každý deň.

Na zabezpečenie vyváženej výživy pre rastlinnú kultúru by ste mali používať bylinné alebo žihľavové infúzie ako vrchný dresing, ako aj systematickú aplikáciu kompostu alebo humusu s pridaním malého množstva drevného popola.

Za účelom ochrany proti chorobám a škodcom sa neodporúča používať silné chemické insektofungicídy, je lepšie vykonávať ochranné ošetrenie reďkoviek s reďkovkami ľudovými liečivami, vrátane postrekovania paradajok alebo zemiakových šupín s pridaním nakrájaného pracieho mydla. Dobrým výsledkom je pestovanie reďkoviek pod spandbondom alebo iným netkaným krycím materiálom.

Recenzie záhradníkov

Obdobie pestovania francúzskej raňajkovej reďkovky je pomerne krátke, čo vám umožní získať skoré zeleninové produkty s minimálnym časom a úsilím. Recenzie záhradníkov a skúsených pestovateľov zeleniny o tejto odrode sú veľmi pozitívne.

Francúzska odroda „French Breakfast“ od výrobcu Clause je medzi spotrebiteľmi veľmi populárna vďaka jej vynikajúcej chuti a obchodnému vzhľadu. Celulóza je biela, jemná, s vysokou šťavnatosťou, korenistá, s mierne korenistou chuťou, ideálna pre letné šaláty. Pri pestovaní tejto rozmanitosti cudzieho výberu by sa však malo pamätať na to, že koreňové plodiny v pôde by sa nemali preexponovať, pričom sa očakáva, že sa vytvorí veľmi veľká hmota.

Reďkovka: výsadba a starostlivosť

Skúsení záhradníci uprednostňujú siatie semien reďkoviek pôvodcov semien. Tieto semená sa spravidla predbežne vyberajú, sú prispôsobené organickému typu kultivácie, majú najvyššiu možnú imunitu a sú schopné vytvárať vysoké výnosy aj za nepriaznivých kultivačných podmienok.