Rastliny

Reďkovka „Cririet f1“: opis odrody a metódy ochrany proti škodcom

Reďkovka „Cririet f1“: opis odrody a metódy ochrany proti škodcom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Reďkovka „Cririet f1“ je vysoko kvalitná hybridná forma cudzieho výberu, ktorá je vhodná na celoročné pestovanie. Hybrid sa etabloval ako trhový hybrid a má vynikajúce obchodné vlastnosti. Hybridná forma predčasného dozrievania holandských chovateľov je zahrnutá v štátnom registri a odporúča sa na pestovanie v súkromnej domácnosti.

Opis a vlastnosti odrody

Reďkev hybridnej formy "Cririet" sa dostatočne ľahko prispôsobí rôznym pôdnym a klimatickým podmienkam pestovania. Použitie filmového krytu umožňuje kultiváciu od skorej jari do neskorej jesene.

Koreňové plodiny priberajú na váhe postupne, nevytvárajú dutiny, aj keď sú zarastené. Hybrid má vysokú mieru rezistencie voči tvorbe voľného jadra a nie je náchylný na kvitnutie.

Opis odrody zahŕňa vytvorenie polopriamého výtoku z listov. Listy úzke obovate, šedavo zelené. Pre stopky je charakteristická prítomnosť značného antokyanínového zafarbenia. Koreňové plodiny zaobleného tvaru s vypuklou hlavou, červené.

Buničina je snehovo biela, veľmi jemná a šťavnatá, s priemernými ukazovateľmi závažnosti chuti. Priemerná hmotnosť obchodovateľných koreňových plodín môže byť 28 až 30 g. Chuť a predajnosť úrody sú vynikajúce. Priemerný výnos závisí od pôdnych a klimatických podmienok a je 2,65 - 2,75 kg na meter štvorcový vysadenej plochy.

Ochrana proti blchám

Reďkovka s názvom „Cririet f1“ má vynikajúcu odolnosť proti porážke vädnutia fusária, kýlu a čiernej nohy. Krížovité blchy alebo Phyllotreta cruciferae však môžu byť vážne poškodené z čeľade chrobákov alebo „Chrysomelidae“. Pri procese kŕmenia poškodzuje rastlinný parazit listy, poškriaba vrchnú vrstvu listovej doštičky alebo celé časti ohryzáva. Najvyššia aktivita krížencov bĺch sa pozoruje v období 10 - 13 hodín ráno a v intervaloch 16 - 18 hodín večer.

Reďkovky: výber odrôd

Na ochranu pristátia pred blchami by sa mali včas použiť najúčinnejšie opatrenia. Záhradníci spravidla používajú ľudové liečivá.

Ľudový liekMetóda vareniaFunkcie použitia
Zmes shag, popola a mletého koreniaVmiešajte v rovnakom pomere drevný popol a chlieb a pridajte malé množstvo mletého koreniaNalejte hojne vrchy rastlín vodou a potom nastriekajte prášok na lístie. Opakujte opelenie každý týždeň
Vývar z paradajkového listuPridajte 5 kg nakrájaných paradajok z paradajok na 5 l vody a nechajte pôsobiť 3 hodiny, potom nechajte vychladnúť, vychladnúť a pretiahnuť. Skladovateľnosť vývaru je prakticky neobmedzenáPred nastriekaním vývar zriedite dvakrát vodou a pridajte 1/4 kúsky mletého pracieho mydla
Ocotový roztokV 5 l vody rozriedite lyžicu 70% octovej esencie a roztok dobre premiešajteSpracovanie rastlín v suchom a pokojnom počasí, večer. Listy je potrebné nastriekať zo všetkých strán
Paradajková cesnaková infúziaRozdrvte 1/2 šálky cesnaku a 1/2 šálky paradajok. Zmes sa naleje s 5 litrami teplej vody pri izbovej teplote, premieša sa, trvá tri hodiny a sceľuje sa. Pridajte 1/4 kusu nasekaného pracieho mydla

Sprejové rastliny by mali byť v množstve 1,5 litra na meter štvorcový. Interval medzi nástrekmi by nemal presiahnuť päť dní

Ak je rastlinný parazit ovplyvnený 10 - 15% lokality alebo viac, odporúča sa uprednostniť chemikálie na ničenie škodcov: Aivengo, Fastak, Tsunami, Di-68, Akiba, Karate, Zolon, Fitosan. Používajte ich podľa pokynov dodaných výrobcom.

Malo by sa pamätať na to, že postrek chemickými látkami by sa mal vykonať najneskôr tri až štyri týždne pred zberom. Ako preventívne ochranné opatrenia majú dobré výsledky zmiešaná výsadba reďkoviek so zemiakmi, paradajkami, rascou, kôprom, nechtíkmi nechtami, cesnakom alebo cibuľou.

Recenzie a poradenstvo záhradníci

Reďkev "Cherriet f1" je náročná na prítomnosť slnečného žiarenia, preto v tieni tvorí dlhé vrcholy a tiež veľmi malú koreňovú plodinu. Dodržiavanie poľnohospodárskej technológie a prítomnosť priaznivého počasia vám umožňujú získať vysoký výnos približne tri týždne po vzniku.

Podľa záhradníkov sú koreňové plodiny formované veľké a rovnomerne tmavo červené, majú hustú konzistenciu bez pórov a vynikajúcu chuť. Priemerný priemer koreňov je pri dobrej starostlivosti najmenej 5 až 6 cm.

Ako pestovať reďkovky

Hybridnú formu holandského výberu vysoko ocenili pestovatelia zeleniny a spotrebitelia, vyznačuje sa odolnosťou proti tvorbe šípok kvetov a vytvára tiež nízku, veľmi kompaktnú zeleň.Komentáre:

 1. Laheeb

  Mýliš sa. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 2. Jerrick

  nemáš pravdu. Môžem to dokázať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 3. Jermain

  Toto je presné

 4. Henderson

  Teraz je všetko jasné, ďakujem za informácie. Veľmi ste mi pomohli.Napíšte správu