Rastliny

Paradajky "Rím": opis odrody a odporúčania pre pestovanie


Paradajkový „Rím“ patrí do kategórie rozhodujúcich rastlinných rastlín a dokonale sa prispôsobí takmer všetkým poveternostným podmienkam. Opis odrody a jej všeobecné vlastnosti, ktoré poskytol pôvodca SeDec, vyhlasujú odolnosť proti poškodeniu spôsobenú verticilózou a fuzáriom, ako aj dobré ukazovatele hustoty ovocia, vďaka ktorým môže zozbieraná plodina nielen dlhodobo udržiavať obchodný vzhľad a chuť, ale je vhodná aj na dlhodobú prepravu. ,

Charakteristika a popis

Rímske paradajky v polovici sezóny majú vynikajúcu chuť a predajnosť, Vyznačuje sa tiež vynikajúcou udržiavacou kvalitou a dlhým plodným obdobím. Obdobie od sadeníc do začiatku dozrievania ovocia trvá asi štyri mesiace.

Paradajky tejto odrody sú červené, veľmi mäsité, chutné dužiny, majú veľmi atraktívnu slivkovú formu. Priemerná hmotnosť obchodovateľného ovocia dosahuje 65 - 75 g. Kríky typu determinant, s výškou nie viac ako 0,6 - 0,7 m, kompaktné a veľmi pohodlné na starostlivosť. Priemerné výnosy za priaznivých poveternostných podmienok a dodržiavanie pestovateľskej technológie sú 12 - 15 kg na meter štvorcový.

Potom a ako zasadiť

Najlepšími predchodcami rajčiakových odrôd „Rím“ sú záhradné plodiny, ako sú uhorky, cuketa, mrkva, karfiol, petržlenová vňať a kôpr. Pestovanie paradajok sa uskutočňuje v sadenice. Technológia výroby vysokokvalitných sadeníc je takáto:

 • pôdny substrát musí nevyhnutne obsahovať lesnú alebo záhradnú pôdu, piesok, humus a tiež drevný popol;
 • je povolené používať hotovú pôdu vhodnú na pestovanie akýchkoľvek záhradných plodín alebo špeciálnu pôdu pre sadenice rajčiakov;
 • Samoopracovaný pôdny substrát by mal byť kalcinovaný v peci alebo hojne rozliaty horúcim roztokom manganistanu draselného;
 • pripravená a dekontaminovaná pôda, je potrebné naplniť všetky pristávacie nádrže, ktoré musia mať kvalitné odvodňovacie otvory;
 • pôda s nedostatočnou vlhkosťou by mala byť hojne navlhčená a mierne stlačená;
 • v pristávacích nádržiach musíte urobiť úhľadné drážky s hĺbkou najviac 1-1,5 cm a vzdialenosťou od seba 4 až 5 cm;
 • semená paradajok je potrebné zasiať v intervaloch 2 až 3 cm, je tiež povolené siatie do jednotlivých kvetináčov.

Paradajky "Rím": opis odrody

Aby sa získali najkvalitnejšie sadenice paradajok, je veľmi dôležité vykonať pred výsevom osivo.

 1. Zahrievanie semien je dovolené pri teplote 50 ° C počas 20-25 minút, po čom nasleduje ochladenie v studenej vode. Semená by sa potom mali jeden deň namočiť do roztoku založeného na epíne alebo inom stimulátore rastu.
 2. Dobrý výsledok sa pozoruje, keď sa používa metóda orovnávania semien v 1% roztoku farmaceutického roztoku manganistanu draselného počas 0,5 hodiny. Ďalej sa dekontaminovaný materiál semien namočí na deň do roztoku prípravku Epin alebo Zircon.

Skúsení záhradníci odporúčajú predsiatie ošetriť osivo roztokmi na báze „Ideálne“, „Gumi“, „Epina-Extra“, „Stimulus“, „Ideálne“, „Bariéra“ alebo "Bud". Je dôležité si uvedomiť, že veľa výrobcov osiva predáva sadivový materiál, ktorý už bol spracovaný, ako je uvedené na obale.

Napriek nenároćnosti rozhodujúcich paradajok, kvalitatívne vlastnosti pôdy v mieste vykládky sú veľmi dôležité, a najlepšie zo všetkých, ak sú sadenice vysadené na hrebeňoch s pomerne ľahkou a úrodnou pôdou. Na sadenie rastlín na trvalé miesto by ste mali pripraviť diery, ktorých hĺbka je určená výškou koreňového systému sadeníc.

Silné a nízke sadenice sa musia vysádzať v pravom uhle a pre zarastené sadenice je optimálna výsadba pod uhlom 45 °. Pri pestovaní determinantných odrôd formovaných do jedného kmeňa je hustota výsadby 6 až 10 rastlín na 1 m2, Na pestovanie určeného rajčiaka, vytvoreného v dvoch alebo troch stonkách, sa vysadí asi päť rastlín na meter štvorcový.

Funkcie starostlivosti

Paradajka s názvom Róm sa pestuje hlavne na vyvýšeninách otvoreného terénu alebo s využitím dočasných filmových prístreškov. Pestovateľská technológia je veľmi jednoduchá a spočíva v dodržiavaní nasledujúcich pravidiel:

 • odporúča sa včasné a kompetentné vykonanie štípania a vytvorenie rastliny v jednom alebo dvoch stonkách;
 • zalievanie by sa malo vykonávať niekoľkokrát týždenne, berúc do úvahy poveternostné podmienky a vývojovú fázu, pričom na každé paradajkové kríky sa vynakladajú približne tri litre vody;

 • na zavlažovanie používajte teplú vodu;
 • vodné paradajky na otvorenom teréne by mali byť výlučne pod koreňom;
 • prvé kŕmenie sa uskutočňuje roztokom založeným na 0,5 l tekutého divanu a 1 lyžici. l. nitrofoski zriedený v 10 1 vody, s prietokom 0,5 l na rastlinu;
 • Druhé kŕmenie sa uskutočňuje roztokom založeným na 0,5 l vtáčieho trusu, 1 lyžica. l. superfosfát a 1 lyžička. síran draselný, zriedený v 10 1 vody, s prietokom 0,5 l na rastlinu;
 • tretie kŕmenie sa uskutočňuje roztokom na báze 1 lyžice. l. humát draselný a 1 lyžica. l. nitrofosfátového.

Je tiež potrebné systematicky odstraňovať burinu, vykonávať uvoľňovanie pôdy a vykonávať preventívne postrekovanie proti chorobám a škodcom.

Tipy a recenzie pestovateľov zeleniny

Odrody paradajok „Rím“ sa osvedčili pri pestovaní na otvorenom priestranstve, ako aj vo filmových prístreškoch. Recenzie pestovateľov zeleniny o tejto odrode paradajok sú väčšinou pozitívne. Zberaná úroda je vhodná na konzumáciu tak čerstvé, ako aj po tepelnom varení. Plody sú ideálne na konzervovanie, solenie a sú tiež vhodné na sušenie a mrazenie.

Paradajky: výsadba sadeníc do zeme

Podľa záhradníkov je prvkom tejto sľubnej odrody absolútna nenáročná starostlivosť. Druhá vlna vegetatívneho rastu v kríkoch paradajok "Rím" sa vyskytuje omnoho skôr ako v superdeterminantných odrodách, takmer okamžite po vytvorení ovocia v prvých kvetenstvo. Implementácia štandardnej starostlivosti vám umožní získať úrodu na úrovni 7 kg / m2, Odroda s názvom „Rím“ je ideálna na pestovanie v domácich záhradách a odporúča sa pre začínajúcich pestovateľov.