Dom a záhrada

Zvyšné malinové indické leto a indické leto 2

Zvyšné malinové indické leto a indické leto 2


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Indické leto a Indické leto 2 sú populárne pozoruhodné, pomerne vysoko výnosné odrody malín s šťavnatými a lahodnými ružovými plodmi. Tieto odrody s neobvyklými názvami sú v domácej záhradníctve našej krajiny veľmi žiadané kvôli ich kvalitatívnym vlastnostiam a popisom.

Opis a charakteristika odrôd

Opravy malín sa porovnávajú priaznivo s obvyklou schopnosťou pestovať plodiny nielen na dvojročných, ale aj na jednoročných výhonkoch. Odrody indického leta a indického leta 2 sa vyznačujú veľkoplodými plodmi, ktoré dobre konkurujú letným malinám.

Veľmi nádejnú indickú letnú odrodu získal slávny chovateľ I. V. Kazakov v Kokinskom inštitúte. Ako rodičovský pár sa použila americká populárna malina Sentyabrskaja a nízkoúdržbová sekáčik č. 177 získaný krížením odrôd Kostinbrodskaya a Novosti Kuzmina.

Botanický opisBerry charakteristikaOdrôdové odrodyproduktivita
Rastlina je stredne veľká, rozľahlá a vysoko rozvetvená. 14-17 postrehy pri streľbe. Snímky sú vzpriamené, vysoko rozvetvené, viac ako 50% sa podieľa na plodení. Stredne veľké listy, takmer plochéStredne veľké, s hmotnosťou 3,6 - 3,8 g, okrúhleho kužeľa, jasne červenej, sladkej a kyslej chuti, s kôstkami heterogénneho typu a slabou priľnavosťou. Univerzálny účelOdroda je dobre tolerovaná mrazom, vysoko odolná voči roztočom a múčnatkám.V záhradníctve strednej čiernej zemskej zóny - do 1 kg od kríka; v južných oblastiach - 1,6 - 2,1 kg na krík

Raspberry Babier Summer 2 chová aj I. V. Kazakov. Pôvodcom odrody bola Kokinská pevnosť VSTISP. Na kríženie odrôd boli použité Ottom Blyz a indické leto. Podľa odborníkov je najvyššia produktivita odrody pozorovaná v záhradníctve v strednej federálnej oblasti a v regióne strednej oblasti Chernozem.

Raspberry Babier Summer 2: opis odrody

Botanický opisBerry charakteristikaOdrôdové odrodyproduktivita
Rastlina je stredne veľká, mierne sa šíri, s miernou tvorbou výhonkov. Koreňové výhonky, ktoré sa podieľajú na plodení, sú pichľavé, voskovité. Stredne veľké listy, mierne pokrčenéStredne veľké, s hmotnosťou 3 až 3,5 g, široký hlúpo kužeľovitý tvar, sladkokyslá, dezertná, svetlá malinová farbaDobrá odolnosť proti hlavným hubovým infekciám a malinovým roztočomV Stredozemí je RF 2,1 - 2,6 kg na krík

Bežné nevýhody opísaných odrôd sú pichľavé a nedostatočné schopnosti tvoriť výhonky.

Pravidlá vykládky

V strednej zóne Ruska, kde odrody Babi Summer a Babi Summer 2 získali medzi záhradníkmi najväčšiu popularitu, Pristátie sa odporúča vykonávať v najteplejších a najslnečnejších oblastiach a na južnej strane budov. V dôsledku veľmi suchého a horúceho počasia je možné v južných oblastiach pestovať maliny v čiastočnom tieni.

Ak je na mieste úrodná pôda, štandardná vzdialenosť medzi radmi malín by mala byť 1,6 - 2 ma medzi rastlinami v rade - 0,7 - 0,9 m. Výsadbové jamy by sa mali robiť s priemerom 35 - 40 cm a hĺbkou 30 - 35 cm. , Je veľmi dôležité dôkladne prehĺbiť sadenice: koreňový krk by mal byť zarovnaný s povrchom zeme; pri pestovaní na veľmi ľahkých pôdach je povolené prehĺbenie krku 3-5 cm.

Funkcie starostlivosti

Starostlivosť o opravné odrody je jednoduchá a zahŕňa celý rad opatrení potrebných na udržanie maximálnej produktivity malín: pravidelné plytké uvoľňovanie pôdy, včasné a maximálne efektívne obaľovanie vrcholov a listov, burina a podľa potreby zavlažovanie. Vyžaduje sa tiež včasné prerezávanie. V oblastiach s malým snehom a chladnými zimami sa odporúča zakryť maliny.

Spôsoby, ako zvýšiť výnos

V súčasnosti záhradníci využívajú množstvo jednoduchých opatrení, ktoré zaručene zvyšujú produktivitu malín:

 • Zničenie koreňových výhonkov a potomkov malín ich rozrezaním lopatou v hĺbke 5 až 8 cm: pozitívne to ovplyvňuje kvantitatívne zloženie substitučných výhonkov, ktoré sa kladú na budúci rok.
 • Používanie fosforečných hnojív. O ich použití rozhodujú záhradníci, pretože priaznivý vplyv týchto hnojív na produktivitu zvyšných malín nebol preukázaný.
 • Zavedenie hnojív obsahujúcich dusík (močovina alebo močovina, dusičnan amónny) a organických látok (hnoj), čo prispelo k zvýšeniu výnosu o 15 - 20%.
 • Dodržiavanie režimu zavlažovania: koreňový systém malín leží veľmi povrchne, takže nedostatočné zavlažovanie vedie k rýchlej dehydratácii rastlín a následkom toho k poklesu celkového výnosu.

Majte na pamäti, že produktivita zvyšných malín priamo závisí od množstva bobúľ na kríkoch, ktoré majú čas dozrieť pred jesennými mrazmi. Z tohto dôvodu sú pre produktivitu dôležité nielen genotypové vlastnosti malín, ale aj použitá technológia pestovania, ako aj poveternostné podmienky vegetačného obdobia a jeho trvanie.

Ponúkame vám tiež prečítanie článku o Polana malinách.

Recenzie záhradníkov

Popularita opravy odrôd malín u ruských záhradníkov postupne rastie. Stále viac sa uprednostňujú moderné veľkoplodé domáce odrody, vrátane leta Raspberry Babi Summer a Babi Summer 2.

Opravy malín: výber odrôd

Napriek výrazným rozdielom v odrodových a vonkajších vlastnostiach majú obidve odrody od záhradníkov pozitívnu spätnú väzbu. Sú nenáročné a dokonale prispôsobené na kultiváciu vo väčšine regiónov našej krajiny. K ich menším nevýhodám patria určité ťažkosti s reprodukciou v dôsledku miernej tvorby substitučných výhonkov a potomkov s nízkym koreňom.Komentáre:

 1. Ness

  Otázka je zaujímavá, aj ja sa zúčastním diskusie. Spolu môžeme dospieť k správnej odpovedi.

 2. Acaiseid

  Táto vtipná správa

 3. Kazijinn

  Absolútne s tebou súhlasím. V tom je niečo aj dobrý nápad, podporujem.

 4. Teramar

  What interesting message

 5. Kazidal

  rýchla odpoveď)))

 6. Augustus

  Excuse for that I interfere... To me this situation is familiar. I invite to discussion. Write here or in PM.Napíšte správu