Návrh

Vyberte si odrody zemiakov pre rôzne regióny Ruska


Zemiaky (Solanum tuberosum) sú jednou z najpopulárnejších plodín v potrave väčšiny Rusov. Pestovanie však nie je také jednoduché: musíte si vybrať tú správnu rozmanitosť, berúc do úvahy podmienky regiónu pobytu a na základe spotrebiteľských recenzií.

Najlepšie odrody zemiakov pre oblasť Moskvy

Moskovský región je oblasťou, v ktorej je pestovanie zemiakov rizikovou činnosťou. Sem môžu byť vysadené iba tie odrody, ktoré spĺňajú určité požiadavky:

 • sú skoré alebo neskoré skoré (neskoré odrody nemajú čas dozrieť na predmestiach);
 • prispôsobené krajinám regiónu;
 • klíčiť počas zahrievania a klíčenia;
 • majú rezistenciu na akékoľvek ochorenie.

Najlepšie z týchto odrôd sú:

 1. Priekulsky skoro (Priekule). Vzťahuje sa na odrody stolov, ktoré sa vyznačujú skorým dozrievaním, rezistenciou na rakovinové lézie. Hľuzy bielej farby sú dokonale uložené, majú vynikajúcu chuť. Odroda je dokonale prispôsobená podmienkam moskovského regiónu. Ťažba sa uskutočňuje v júli, výťažok je 1,7 - 2,5 kg na m2.
 2. Skorá ruža (Consurgens diluculo). Stolová odroda s predčasným dozrievaním. Je považovaný za jeden z najproduktívnejších. Hľuzy sú podlhovasté, biele s ružovkastým nádychom. Táto odroda je vďaka svojim vynikajúcim chuťovým vlastnostiam v Ruskej federácii veľmi populárna.
 3. Falen (Falen). Raná odroda, univerzálne použitie. Odroda je odolná voči rakovine. Hľuzy sú oválneho tvaru, s bielou dužinou a príjemnou chuťou. Zber sa uskutočňuje v júli; produktivita dosahuje 1,2 kg na m2. Zemiaky sú dobre skladované.
 4. Penza predčasne dozrievala (Penza rareripe). Odroda stolov, vyznačujúca sa skorou zrelosťou a všestrannosťou pri používaní. Hľuzy oválnej formy, vynikajúca chuť. Skladovateľnosť je vynikajúca.
 5. Detskoselskiy (Detskoselskiy). Stredne skorá odroda stolov. Vyznačuje sa dobrou odolnosťou proti rakovine. Plody krásneho oválneho tvaru, farba biela s ružovým odtieňom.
 6. Ostara (Lat. Ostara). Raná odroda, odolná voči vírusovým léziám. Hľuzy sú podlhovasté, so žltkastým nádychom. Chuťové vlastnosti koreňových plodín sú vynikajúce. Zberané v auguste: z kríkov sa získa až 35 koreňových plodín s celkovou hmotnosťou najmenej 1 kg. Kulinárske vlastnosti sú úžasné.

Ako pripraviť hľuzy na výsadbu

Najlepšie odrody zemiakov pre severozápad Ruska

Na severozápade Ruska sa zemiaky aktívne pestujú. Ale na získanie bohatej úrody je potrebné nielen dodržiavať poľnohospodársku technológiu, ale tiež zvoliť správnu odrodu.

Pre tento región sú optimálne nasledujúce odrody:

 1. Čarodejník (Et magos). Používa sa od roku 2000. Stredná odroda, bohatá na kvety. Hľuzy sú ľahké, vážiace 180 až 200 g, s obsahom škrobu 18 až 22%. Buničina je biela, ľahko stráviteľná. Hľuzy pretrvávajú aj pri silnom suchu. Odolnosť proti vírusom je nadpriemerná.
 2. liga (Foedus). Koreňové plodiny sú oválne, s malými očami. Chuť je vynikajúca. Obsah škrobu je 16 až 19%. Odolnosť proti rakovine je vynikajúca až stredne ťažká. Od roku 2005 je táto odroda predmetom štátnych pokusov.
 3. Rozprávka (Rozprávková fabula). Odroda stredne skorá. Kvety sú fialové s bielymi okrajmi. Koreňové plodiny sú oválne, s malými škvrnami. Koncentrácia škrobu je 14 až 17%. Celulóza je biela, príliš ju nevarí. Pestovanie je jednoduché. Vysoký výnos: z jedného kríka môžete získať až 30 zemiakov. Rastie na hlinitej pôde, nemá rada silné zalievanie. Odolné voči rôznym vírusom plesne.
 4. Scarlet Sail (Coccino velum). Odroda stredne skorá. Koreňová zelenina je ružová, s malými očami. Krémová dužina s príjemnou vôňou, vynikajúcou chuťou. Odroda vhodná na varenie a šťouchané zemiaky. Dobre udržiavané. Pestovanie je jednoduché. Odolnosť voči vírusom plesniam, rakovine a zlatým háďatkom je vysoká, voči vírusom - stredná. Odroda sa od roku 2007 pripravuje na odovzdanie do štátnych pokusov.
 5. Danae (Danae). Stredne skorá univerzálna známka. Koncentrácia škrobu je 15 až 18%. Hľuzy majú skrátený oválny, mierne sploštený tvar. Krémové mäso, zlá stráviteľnosť. Odroda je rezistentná na rakovinu, rezistencia na vírusové ochorenia nie je taká vysoká.

Optimálne odrody zemiakov na Kryme

Na Kryme môžete v lete získať dve plodiny. Preto by sa mali uprednostňovať odrody s predčasným dozrievaním.

Najpopulárnejšie odrody sú:

 1. Nevsky skoro (Carmina Burana hriva). Odroda s vynikajúcimi stravovacími vlastnosťami a dobou zrenia 90 dní. Produktivita - až 450 kg na sto metrov štvorcových. Skladovateľnosť je vynikajúca. Hľuzy sú zaoblené mnohými očami.
 2. obrie (Obri). Krajina pôvodu - Ukrajina. Raná odroda: rodenie sa objavuje po 55 dňoch. Je odolný proti nematódam.
 3. slovan (Slav). Zreje za 130 dní. Kríky strednej výšky, bohaté na kvety. Hľuzy sú veľké, chutné. Krémové mäso, koncentrácia škrobu - asi 13%. Skladuje sa dobre.
 4. clo (Povinnosť). Skorá zrelá odroda s vynikajúcou chuťou. Kríky sú vysoké, listy majú malú veľkosť, koreňové plodiny majú oválny tvar. Podiel škrobu je až 17%. Vynikajúca odolnosť proti rakovine.
 5. Krymská ruža (Krymská ruža). Vynikajúca odolnosť voči plesni. Koreňové plodiny sú dobre prevarené.

Najlepšie odrody zemiakov pre Udmurtia

Udmurtia sa v lete vyznačuje počasím s premenlivou klímou. Pestované odrody zemiakov musia byť preto odolné voči hnilobe a dažďu.

Odporúčajú sa tieto odrody:

 1. Vineta (Vineta). Nemecká odroda poskytujúca dobrú úrodu: až 15 hľúz z jedného kríka. Hmotnosť jednej koreňovej plodiny dosahuje 500 g. Odroda je odolná voči chorobám. Nevyžaduje sa ani pestovanie a hnojenie.
 2. Sarov (Sarov). Sľubná rozmanitosť, v predaji od roku 2014. Farba pleti sa môže meniť z krémovej na červenú a naopak po dobu niekoľkých rokov. Odroda je odolná voči nematódam, vysokej vlhkosti a suchu.

Najlepšie odrody zemiakov pre región Perm

Klimatické podmienky územia Perm sa považujú za jedno z najlepších na pestovanie zemiakov. Pre tento región je však potrebné zvoliť správnu rozmanitosť. Najlepšie odrody:

 1. Nikita (Nikita). Koreňová zelenina je žltá, oválna. Obsah škrobu - až 18%. Stredne skorá tabuľka s vysokými obchodnými kvalitami. Zrenie nastáva za 107 dní.
 2. Pogarsky (Pogarsky). Skoré zrelé zemiaky s vynikajúcou chuťou. Kríky sú stredne vysoké, oválne hľuzy. Odroda je rezistentná na pôvodcu rakoviny, ale často je napadnutá nematódou. Maximálny výnos je 370 c / ha.
 3. slávnosť (Gala). Včasné zrenie vysoko výnosnej triedy. Vhodný na pestovanie v ktorejkoľvek oblasti Ruskej federácie. Chuťové vlastnosti sú vynikajúce.
 4. Agave (Agave). Raná známka. Hľuzy sú oválne. Sú dobre skladované a nestmavujú, po varení nemenia farbu. Skladovateľnosť je vynikajúca. Vzhľad výhonkov je priateľský.

Najlepšie odrody zemiakov pre Kuban

V podmienkach Kubanu je dôležité používať vysokokvalitný výsadbový materiál, ktorý vám zaručí, že na niekoľko rokov dostanete vynikajúcu úrodu.

Je potrebné poznamenať, že niektoré odrody, ktoré sa v Kubane predtým obľúbili, napríklad Mike, už degenerovali. Boli nahradené novými odrodami, ktoré sú ideálne pre klimatické vlastnosti regiónu.

 1. Veľa šťastia (Fortuna). Poločasná odroda, ktorá vytvára veľkú koreňovú zeleninu a je pokrytá bielo-žltým odtieňom so smotanovou dužinou. Produktivita je pomerne vysoká - až 2,5 kg na krík. Odroda je odolná voči mechanickému namáhaniu.
 2. Zhukovsky (Zhukovsky). Raná odroda, takmer netvorí malé hľuzy. Odolné voči chorobám. Šupka je ružovkastá, dužina je biela, chutnosť vynikajúca.
 3. kúzelníčka (Auguratricis). Chovali chovatelia z Ruska. Obzvlášť dobrá odroda pre piesočnatú pôdu. Doba zrenia je definovaná ako priemer. Tento druh sa nebojí sucha a tepla. Šupka zemiakov je biela a ružová, oči sú načervenalé. Chuť je dobrá, dužina je biela, jemná. Slabo postihnutý takým škodcom, ako je zemiakový chrobák z Colorado.

Tajomstvá pestovania zemiakov

Všetky uvedené odrody zemiakov sa osvedčili a poskytujú dostatok úrody a ich vlastnosti sa v praxi potvrdzujú.