Nápady

Prevádzka skleníka "Cuketa"


Skleník "Cuketa" vám umožňuje pestovať široký sortiment rastlinných produktov. Tento malý nevyhrievaný dizajn, určený na ochranu záhradných plodín pred nepriaznivými vplyvmi poveternostných podmienok, je veľmi pohodlný a vyžaduje sa v podmienkach domácej záhradkárstva.

Technické špecifikácie a rozmery

Na pestovanie zeleniny, bobúľ a bylín sa používa skleník nazývaný cuketa. Rámová konštrukcia má zvýšenú úroveň pevnosti a je vyrobená na základe kovového profilu s hrúbkou 0,11-0,25 cm, potiahnutej modernou práškovou farbou TECNOS. Výrobca odporúča použitie ako náterový list priesvitný plast - polykarbonát.

Štandardná šírka skleníka je 160 cm, čo vám umožňuje usporiadať dva hrebene alebo rozložené cukety, tekvicu alebo iné záhradné plodiny kríkov. Celková hmotnosť lakovanej oceľovej konštrukcie je 30 kg.

Charakteristickým rysom skleníka je prítomnosť zdvíhacích stien, ktoré sú vybavené zarážkami, ktoré zaisťujú najpohodlnejší prístup k plodinám a uľahčujú zavlažovanie, vrchnú úpravu pôdy, kultiváciu, burinu a vetranie.

Malé a ľahko udržiavateľné stavby pomerne ľahko nahradia objemné a drahé skleníky na osobnom pozemku a na záhrade. Starostlivosť o takýto skleník je jednoduchá. Jedným z potrebných opatrení je odstránenie nahromadenej snehovej hmoty z náteru v zime. Tiež je potrebné pamätať na to, že skleník by mal byť inštalovaný na základovej doske vyrobenej z betónu alebo proti septického dreva.

Skleník "Cuketa": montáž

Montážny návod

Kompletná sada dizajnu domáceho skleníku „Zucchini“, okrem rámu troch oblúkov a upevňovacích prvkov, je bez problémov vybavená intuitívnou inštrukciou krok za krokom, ktorá vám umožní rýchlo a ľahko vykonať vlastnú montáž.

Na umiestnenie poťahového materiálu - priesvitný polykarbonát - nasleduje vonkajšia ochranná vrstva. Po inštalácii náteru odstráňte ochranný film.

Inštalácia polykarbonátu predpokladá vertikálne usporiadanie buniek. Na upevnenie je potrebné použiť strešné skrutky s priemerom 5 mm. Krok inštalácie skrutiek závisí od hrúbky vrstvy krycieho materiálu od 50 do 80 cm.

Funkcie výsadby a technológie pestovania rastlín

Prítomnosť skleníku umožňuje záhradníkovi zasadiť sadenice na trvalé miesto alebo zasiať pripravené semená skôr, ako sa takéto udalosti uskutočňujú na otvorenom priestranstve. V súlade s tým je úroda skoršia a v závislosti od technológie pestovania sa výnos výrazne zvyšuje.

Aby sa zabezpečili najpriaznivejšie podmienky na pestovanie plodín pre záhradné plodiny, je potrebné vopred pripraviť kvalitatívne zloženie pôdneho pokryvu hrebeňov v skleníku, pretože rastlinné a bobuľové plodiny vysadené v uzavretej pôde sú výrazne obmedzené v možnosti získania doplnkovej výživy z vonkajšieho prostredia.

Starostlivosť o plodiny pestované na hrebeňoch v chránenej pôde má niekoľko funkcií:

  • musíte starostlivo monitorovať ukazovatele pôdnej vlhkosti av prípade potreby upravovať režim zavlažovacích opatrení;
  • po zavlažovaní je potrebné uvoľniť pôdu v skleníku, čo zlepší prístup kyslíka ku koreňovému systému kultivovaných rastlín;

  • ako vrchný obväz pre záhradné a bobuľové plodiny sa odporúča používať organické a komplexné hnojivá, ktoré sa chovajú podľa pokynov priložených výrobcom;
  • súlad s režimom vetrania je dôležitý, pretože ukazovatele teploty a vlhkosti vnútri konštrukcie skleníka sa veľmi líšia od podobných ukazovateľov pre hrebene otvoreného terénu.

Riziko poškodenia záhradných plodín pri pestovaní v skleníku s chorobami a škodcami je o niečo nižšie ako pri pestovaní na mieste, takže pestovatelia zeleniny majú veľkú príležitosť znížiť náklady na chemické prípravky na ochranu rastlín a získať ekologickejšie rastlinné a bobuľové výrobky.

V jesennom období by sa mala vykonať kvalitná príprava štruktúry na nasledujúcu výsadbovú sezónu. Na tento účel sa po zbere vyťaží pôda v skleníku, ako aj odstránenie zvyškov rastlín a všetky potrebné dezinfekčné opatrenia zamerané na zničenie patogénnej mikroflóry v pôde a na samotnú štruktúru skleníka.

Ako si vyrobiť skleník vlastnými rukami

Recenzie záhradníci

Záhradníci oceňujú skleník „Cuketa“ pre vysokú kvalitu, trvanlivosť, ľahké použitie a nenáročnosť v starostlivosti. Pod polykarbonátovým povlakom je najlepšie pestovať cukinu, cibuľu, šalát, paradajky a mrkvu. Podľa záhradkárov je kvalita plodiny v skleníku oveľa vyššia ako kvalita zeleniny alebo bobuľových plodín pestovaných v hrebeňoch otvoreného terénu.

Pestovatelia zeleniny používajú veľmi často skleník „Zucchini“ na zmiešané výsadby, čo vám umožní získať rýchlu a kvalitnú úrodu viacerých plodín naraz. Súčasné dozrievanie zeleniny v zmiešanej výsadbe však možno dosiahnuť iba správnym výberom rastlín, ako aj príslušným plánovaním a včasným výsadbou.