Rastliny

"Albion" - jedna z najlepších opravných odrôd jahôd

"Albion" - jedna z najlepších opravných odrôd jahôd


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahodová odroda „Fragaria Albion“ dostala severoamerickí chovatelia relatívne nedávno v roku 2006 na Kalifornskej poľnohospodárskej univerzite. Toto je najbežnejšia odroda severoamerických lesných jahôd. Jeho hlavnou črtou je možnosť získavať stály a nepretržitý zber bobúľ počas celého teplého obdobia (od mája do konca septembra).

Za vhodných podmienok a pri úplnom uspokojení všetkých požiadaviek rastlín počas vegetačného obdobia sa plodina môže získať do 90 dní, ak existujú filmové tunely, všetkých 120. Počas celého obdobia plodenia môže kríľka Albion produkovať asi 2 kg voňavých bobúľ. Prvá jahoda sa objaví nasledujúci rok po zasiatí semien alebo v roku, keď boli sadenice vysadené.

Opis a výhody triedy "Albion"

Kríky "Albion" sú stredne veľké a veľké, s vynikajúcimi vyvinutými trojlaločnými listami hustej malachitovej farby. Stopky impozantnej veľkosti, silné, usporiadané do kruhu.

Jahodové ovocie je veľké a má priemernú hmotnosť 43 - 58 g. V teplom a suchu, s dostatočným zalievaním, bobule nerastú menšie. Plody majú nasýtenú granátovú farbu v tvare predĺženého kužeľa, dužina bobule je hustá a šťavnatá, farba je ružová. Chuť bobúľ je plná, príjemná, aróma silná. Pevné semená sú pevné, pigmentované v piesočnatej tráve.

"Albion" je odolný proti suchu vo vzduchu, ale sucho v pôde a zamrznutie koreňov znesie zle. Odroda má veľkú odolnosť voči chorobám, ako je hniloba šedého ovocia a anthracnóza listov. „Albion“ netvorí príliš veľa antén a ružíc, v dôsledku čoho sa rastliny často množia semenami. Pokiaľ ide o prepravovateľnosť odrody, bobule dokonale vydržia prepravu na veľké vzdialenosti, úplne si zachovajú pôvodný vzhľad, bez záhybov a šťavy.

Keďže odroda Albion dokončuje tvorbu plodov koncom jesene, je optimálne vhodná na pestovanie v čiernej zóne a na Kubane. V oblasti inej ako čiernej Zeme sa odporúča pestovať Albion v tuneloch vyrobených z lutrasilu, aby sa predĺžila doba dozrievania bobúľ, kým sa nezačnú silne prechladnúť, a aby sa zvýšil objem zozbieraných plodín.

Fotogaléria

Jahodový „Albion“: vlastnosti odrody

Funkcie výsadby odrôd "Albion"

Ak chcete správne pestovať jahody "Albion", musíte poznať pravidlá, aby bol proces jednoduchý a efektívny:

 • odroda by sa mala pestovať iba na otvorenom slnečnom mieste;
 • pôda by mala byť ľahká, ílovitá alebo mierne kyslá;
 • na piesočnatej pôde sa vyvíjajú veľké, ale nie veľmi sladké bobule, malé a sladké bobule na ílovitej pôde;
 • pôda musí byť úrodná a na zvýšenie jej výživy sa musia používať hnojivá;
 • plodina závisí od kvality sadeníc: dobré sadenice majú vláknitý koreňový systém a koreňový krk, ktorý nepresahuje 6 mm;
 • vzdialenosť medzi puzdrami „Albion“ by mala byť najmenej 30 cm, medzi radmi by mali zostať od 70 cm;
 • pred výsadbou by sa sadenice mali uchovávať na chladnom mieste dva týždne;
 • pestovanie odrôd sa vykonáva koncom leta - začiatkom jesennej sezóny;
 • rastliny sú vysadené v navlhčenej pôde;
 • prehĺbenie sadeníc do pôdy na vzdialenosť väčšiu ako 2 cm by nemalo byť.

Funkcie pestovania jahôd na poľnohospodárskom vlákne

V priemyselnom meradle sa táto odroda pestuje pomocou agrofibru. Na tento účel sa na pôde vytvárajú čapíky vo forme hrebeňov. Výška hrebeňa by mala byť asi 25 cm, potom sa hrebene mulčujú a nainštaluje sa agrofibre.

Sadenice sa vysádzajú ručne do otvorov v poľnohospodárskej vlákne s priemerom 10 cm. Ihneď po výsadbe sa rastliny zalievajú. Dôležité! Ak chcete zvýšiť výnos jahôd, štiepte ich procesy. Keď príde zima, mali by ste sa zbaviť listov na kríkoch a rastliny zakryť slamkou.

Predložený spôsob pestovania vyžaduje inštaláciu systému na zavlažovanie kvapiek, ktorý vám umožní rovnomerne nasýtiť pôdu vlhkosťou.

Funkcie množenia jahôd "Albion"

Pri sadeníc na opravy jahôd je potrebné zobrať mladé zakorenené kríky získané zo semien alebo fúzov jahôd. Samotná krčka maternice musí byť plodná a nie staršia ako tri roky. Tento prístup umožňuje pestovať a získať plodiny v krátkom čase.

Zvýšený rast mladých výhonkov sa začína po kvitnutí a zbere jahôd. Rozety s výhonkami sú dobre upevnené na voľnej a vlhkej pôde. Aby prežitie jahôd bolo čo najvyššie, odporúča sa uličky uvoľniť a hojne ich zaliať.

Dôležité! Korene výhonkov niekedy nie sú dostatočne hlboké v zemi, preto je potrebné rovnomerne rozmiestniť výhonky medzi riadkami. Za týmto účelom ruky opatrne zatlačte korene rastliny a posypte ich dodatočne navlhčenou zeminou. Je potrebné zabezpečiť, aby Zem nespadla na listoch a jadre doplnku. Keď sa objavia nové fúzy, práškový proces sa opakuje. Iba Bush s tromi úplnými listami a dostatočne rozvinutý koreňový systém môžu byť transplantované na nové miesto.

Funkcie starostlivosti o lesné jahody "Albion"

Starostlivosť o záhradné jahody tejto odrody je ľahké. Povinný postup - pravidelné zavlažovanie. Ak to nevykonáte, bobule budú bez chuti.

Na zachovanie vlhkosti v pôde by sa malo používať mulčovanie. Chráni rastlinu pred burinou a tiež eliminuje potrebu neustáleho uvoľňovania pôdy. Ak sa organické materiály použijú ako mulč, budúci rok budú môcť pôsobiť ako hnojivá.

Pri pestovaní jahôd na poľnohospodárskej vláknine sa vyžaduje minimálna starostlivosť:

 • skontrolovať hnilobu lístia;
 • voda kríky;
 • skontrolovať bobule na príznaky choroby.

Pri pestovaní bobuľovej kultúry v poľnohospodárskej vlákne je však značne mínus - červené bobule sú zreteľne viditeľné na čiernom pozadí, takže vtáky ich budú zaujímať. Čo robiť Rozptýlite červené sklo na materiál. Potom vtáky, ktoré takúto plodinu ochutnali, ju určite odmietnu a následne nebudú loviť vaše bobule.

Ponúkame vám tiež informácie o technológii pestovania jahôd v PVC rúrkach.

Recenzie odrody jahôd "Albion"

Recenzie o odrode sú zmiešané. Z nedostatkov rastliny, záhradníci na vedomie:

 • stredná odolnosť voči chorobám;
 • náročnosť na klímu;
 • vysoké požiadavky na odchod.

Výhody odrody sú nasledujúce:

 • schopnosť prinášať ovocie až do mrazu;
 • skvelá chuť;
 • dobrá prepravovateľnosť.

„Albion“ nie vždy dáva dobrú úrodu. Prvé bobule nespĺňajú deklarované vlastnosti odrody a príjemná chuť ovocia sa prejavuje až pri druhom plodení. Zrelé bobule začínajú od špičky. Ak vyrúbate nezrelé ovocie, ich chuť bude kyslá. Môžete zistiť, že bobule dozreli svojou farbou - musí byť vínová. Výnos odrody je nižší ako výnos niektorých populárnych odrôd, napríklad Queen Elizabeth.

Ako pestovať jahodové semienka

Napriek niektorým nedostatkom sa odroda Albion považuje za jednu z najlepších odrôd jahodovej rezonancie. Poskytuje dve plodiny: prvá je slabá a druhá veľká, vyžaduje si však opatrnú starostlivosť. Vzhľadom na to, ak ste si vybrali súčasnú odrodu, budete sa musieť usilovne snažiť získať veľké množstvo chutných bobúľ.