Tajnosť

Malinová odmena: Opis a odporúčania týkajúce sa starostlivosti


Raspberry Reward - domáca odroda chovaná v Nižnom Novgorode a rozdelená na zóny pre väčšinu regiónov našej krajiny, ako aj pre Udmurtia. Pôvodcovia ho odporúčajú na pestovanie v ruskej mimo Černozemskej zóne. Rodičovský pár - odrody Kolkhoznitsa a Lloyd George.

Opis stupňa

Vysoko výnosné stredne skoré maliny Ocenenie tvorí stredne veľké polorozprestreté kríky. Počet výhonkov je priemerný. Výstrely bez puberty s voskovým náterom dlhé 1,5 - 2 m. Na jeseň začervenajú. Ročné výhonky sú zosilnené, s dlhými internódiami. Trny sú tmavo fialové, dlhé, so zosilnenou základňou, ktoré sa nachádzajú hlavne v spodnej časti rastliny. Listy sú stredné alebo veľké, pokrčené, väčšinou päťlisté.

Plody sú stredne veľké, matne červené, oválne kužeľovité. Priemerná hmotnosť úplne dozretého bobúľ neprekračuje 2-3 g. Púpava je stredne veľká, stredne veľká. Dezertná dužina s jemnou arómou. Ukazovatele priemernej produktivity sú 85 - 110 kg / ha. Prenosnosť je zlá.

Odolnosť proti mrazu je vysoká. Odroda je často ovplyvnená didimellou a antracózou, a preto si vyžaduje včasnú prevenciu. Odolnosť voči najškodlivejším vírusovým chorobám a rastu je nízka.

Ako pestovať maliny

Tipy na starostlivosť

Samoobslužná cena stredne skorej maliny si vyžaduje starostlivosť. Poľnohospodárska technológia zahŕňa pestovanie odrôd na jar alebo na jeseň s výhradou nasledujúcich odporúčaní:

  • Výsadbové otvory alebo priekopy musia byť hnojené humusom s drevným popolom a tiež vysoko kvalitne zvlhčené. Hnojivá obsahujúce dusík sa neodporúčajú: zabraňuje zakoreneniu, vývoju a ochrane rastlín v zime.
  • Pri pristávaní by ste si mali zvoliť miesto s mierne kyslým prostredím. Pôda by si mala dobre udržať vlhkosť a vypustiť.
  • V prípade malín musíte vybrať oblasti, ktoré sú počas dňa dobre osvetlené, s hlboko umiestnenými podzemnými vodami, ktoré po zavlažovaní nie sú náchylné na hromadenie vlhkosti.
  • Neodporúča sa pestovať maliny v blízkosti zemiakov, paradajok a jahôd.
  • Pre bežné pestovanie je žiaduce usporiadať rastliny zo severu na juh alebo zo severovýchodu na juhozápad.

Rastliny po výsadbe potrebujú počas celej sezóny kompetentnú starostlivosť: systematické odstraňovanie burín, uvoľňovanie pôdy okolo kríkov, hojné zavádzanie organických látok s veľkým množstvom draslíka (je potrebné obmedziť používanie minerálnych hnojív potaše). Najlepšie organické hnojivo pre túto odrodu je hnitý hnoj. Zavádza sa začiatkom jesene alebo na jar, pri rýchlosti vykládky 3 kg na meter štvorcový. Hnojenie by malo byť sprevádzané hojným zalievaním: zlepšuje to vstrebávanie živín rastlinami.

Pri pestovaní malín je veľmi dôležité systematicky spracovávať kríky z chorôb a škodcov. V takom prípade môžete použiť ľudové liečivá a špeciálne chemikálie.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami malín odrody Kuzmina Novosti.

Recenzie záhradníkov

Ručne vyrobené maliny Cena je veľmi obľúbená v záhradníctve v strednom Rusku. Táto odroda tolerantná voči zime a suchu je schopná vyrobiť z každého kríka 2 až 2,5 kg pomerne veľkého bobule univerzálneho účelu.

Hodnotenia potvrdzujú, že bobule nie sú predmetom skladovania a prepravy. Odroda sa tiež vyznačuje nízkou schopnosťou tvoriť výhonky, čo znižuje možnosť samovolného množenia malín.

Ako zvýšiť úrodu malín

S náležitou starostlivosťou je produktivita odrody Rady Rada trvalo 100 - 120 kg na sto štvorcových metrov plochy výsadby.