Inštrukcia

Jahodová lúka: vlastnosti a užitočné vlastnosti


Lúčne jahody alebo Fragaria virídis sú známe pod mnohými menami: zelené jahody, poloprevety, stepné jahody, kopcovité jahody. Je to vytrvalá rastlina z rodu Strawberry family Pink.

Botanický opis rastliny

Jahodové lúky (poľné) sa často zamieňajú s inými rastlinami radu Rosaceous a rod Strawberry. Poznáte to podľa charakteristických znakov.

Časť rastlinyBotanický opis
Nadzemná časťVýška sa pohybuje od 5 do 20 cm, podzemok je hustý, hnedej farby. Fúzy sú skrátené. Stonka je tenká.
olistenieOválne alebo oválne, kosoštvorce, s tupými zubnými kefkami. Spodná časť má hustú pubertu.
kvetenstvoZle, kvetovaný. Kvitnúce bisexuálne. Kvety sú biele, s priemerom do 2 cm, lístky sú mierne špicaté.
jarabinySférická váha 1 - 2 g, zle oddelená od kalicha. Pohár, keď je úplne zrelý, nie je pevný. Farba v štádiu technickej zrelosti je ružovkastočervená so zelenkavo-bielymi škvrnami, v štádiu úplného dozrievania - čerešňa. Buničina je voňavá.

Užitočné vlastnosti

Jahodová lúka je veľmi podobná jahodám, líši sa však chemickým zložením:

  • cukry - 4,5 až 15%;
  • pektínové látky - 1-1,7%;
  • triesloviny v listoch - 0,16 až 0,25%;
  • triesloviny v oddenku - až 9,4%;
  • kyselina askorbová v plodoch - nie viac ako 90 mg na 100 g;
  • kyselina askorbová v listoch - nie viac ako 280 mg na 100 g.

Lúčne jahody: zber

Bobule sa oceňujú vďaka prítomnosti kyseliny listovej, jablčnej, citrónovej, salicylovej, chinovej a iných kyselín, ako aj medi a mangánu. Okrem toho buničina obsahuje veľké množstvo karoténu, éterických olejov, fytoncidov, ľahko stráviteľnej vlákniny, železa, zinku a chrómu.

Jahody sa úspešne používajú na liečenie a prevenciu mnohých chorôb.

Vymenovanie bobúľSpôsob aplikácie
Pre zvýšenie chuti do jedla, zlepšenie tráviacich procesov, uhasenie smäduČerstvé bobule
S anémiou, rôznymi typmi anémie a nekomplikovaným krvácaním z materniceČerstvé bobule
potenieSušené bobule
S chorobami pečeňového tkaniva, skorbutBobuľová šťava
So všetkými zápalovými procesmi v štádiu pretrvávajúcej remisie spojenej so sliznicou gastrointestinálneho traktu, s ochoreniami obličiek, vírusovými prechladnutiami, zhoršeným metabolizmom voda-soľOdvar a infúzia listov a bobúľ
Ako prostriedok na hojenie a regeneráciu ránOdvar z listov
S chorobami srdcového a cievneho systémuOdvar z kvetov
Na kozmetické maskyČerstvé bobule a šťava

Malo by sa pamätať na to, že jahody sú alergénom, preto sa odporúča používať spolu s mliečnymi výrobkami, ktoré znižujú alergický účinok bobule. Neodporúča sa tiež jesť čerstvé bobule so zvýšenou kyslosťou žalúdočnej šťavy, zhoršujúc peptický vred v gastrointestinálnom trakte. S veľkou starostlivosťou by sa do stravy mali zaradiť čerstvé jahody pre tehotné a dojčiace ženy, ako aj pre malé deti.

Miesta prirodzeného rastu

V prírodných podmienkach sa lúčne jahody pestujú v lesných zónach takmer všetkých regiónov európskej časti Ruska. Často sa vyskytuje na Kryme, v západnej a východnej Sibíri, v horských oblastiach strednej Ázie, západnej Európy.

Pestovateľské pravidlá

Pestovanie jahodových jahôd nie je ťažké: je nenáročný a môže rásť aj pri miernom zatienení. Najlepšími predchodcami bobúľ sú kapusta a fazuľové kultúry, šalát, cesnak, cibuľa, mrkva, repa.

Na množenie jahôd použite fúzy. Výsadba sa vykonáva na jar aj na jeseň obvyklým spôsobom, pri dodržaní vzdialenosti 60 - 70 cm medzi radmi a 15 - 20 cm - medzi kríkmi.

Pôda musí byť zbavená buriny vopred. Pristátia sa prednostne nachádzajú na kopci, kde bude čo najviac osvetlené slnkom. Pri vysokom výskyte podzemnej vody existuje riziko vzniku chorôb koreňov, preto sa odporúča pestovanie na lôžkach.

Starostlivosť o jahodové lúky je štandardná a pozostáva z zalievania a vrchného dresingu, ktoré sú dôležité najmä vo fázach kvitnutia a dozrievania bobúľ, ako aj po zbere. Odporúča sa používať komplexné hnojivá, ako sú Zdraven, Kemira Lux a Ideal: pozitívne ovplyvňujú výnosové a kvalitatívne vlastnosti bobúľ.

Jahody tiež vyžadujú burinu a uvoľnenie pôdy, preventívne postrekovanie. Na ochranu proti rastlinným parazitom sa odporúčajú prípravky Akarin a Iskra-bio a Fitosporin proti hlavným chorobám.

Zrelé bobule lúčnych jahôd sa široko používajú na výrobu džemu, dezertov, pečiva, na mrazenie a sušenie.

Ako pestovať lúčne jahody

Jahodová lúka sa líši od lesných jahôd guľovitým tvarom bobúľ, ako aj charakteristickou chuťou a vôňou. V strednom Rusku bobule úplne dozrievajú koncom júna alebo začiatkom júla. Kultúra sa nelíši vo vysokej produktivite, a preto je jej pestovanie na pozemkoch pre domácnosť a záhradných pozemkoch ekonomicky nepohodlné a pravdepodobnejšie dekoratívne. Ak sa chystáte pestovať jahody predovšetkým kvôli bobuľu, je lepšie uprednostniť iné odrody.