Dom a záhrada

Žltá malina Beglyanka: opis a recenzia odrody

Žltá malina Beglyanka: opis a recenzia odrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Žltá malina Beglyanka je veľkoplodá zimou odolná odroda skorého zrenia, s vynikajúcou chuťou a vysokou produktivitou. Je súčasťou štátneho registra pre stredný región.

Raspberry Beglyanka bol chovaný chovateľom I. V. Kazakovom v silnom mieste Kokinsky a Je zaradený, rovnako ako väčšina odrôd záhradných malín, do série Golden Cossack Series.

Opis a vlastnosti odrody

Puzdro je stredne veľké, mierne sa šíri. Tvorba výhonkov je nízka, asi 8 kusov na krík. Dvojročné výhonky sú rovné, sivé. Pre letničky je charakteristická svetlozelená farba, nedostatok dospievania a mierne voskovitý povlak.

Pľuzgiere sú dosť slabé. Trny sú skráteného typu, zelenkavé, stredne silné, rovné, v jednoročných výhonkoch sa nachádzajú na zelenom podklade, v dvojročných výhonkoch - na šedo-hnedé a koncentrované v základni. Listy strednej veľkosti, zelené, pokrčené, bez dospievania, so stredne špicatými zubnými zubami pozdĺž okrajov. Bočné strany majú mierne voskovitý povlak.

Bobule sú zaoblené kužeľovité, zlatá marhuľa. Buničina je jemná, sladká a kyslá, s ľahkou arómou. Hmotnosť obchodovateľných bobúľ je 2,5 - 2,7 g. Obsah cukru - 7,1 - 7,2%, kyslosť - 1,5 - 1,6%. Bobule dobrej prezentácie sa používajú hlavne v čerstvej forme.

Podľa záhradkárov má táto odroda dobrú odolnosť proti mrazu a zriedkavo ju ovplyvňujú choroby a škodcovia. Odolnosť voči suchu a teplu je stredná. V priaznivých pôdnych a klimatických podmienkach a podliehajúcich poľnohospodárskej technológii dosahujú ukazovatele produktivity 76,2 - 76,3 c / ha.

Raspberry Runaway: Úroda

Ochrana roztočov a pavúkov

Pri pestovaní malín Runaway môžete naraziť na poškodenie rastlín najbežnejšími rastlinnými parazitmi, medzi ktoré patria najnebezpečnejšie:

  • malinový komár (Thomassiniana theobaldi Barn.);
  • malina-jahoda weevil (Anthonomus rubi Hebs.);
  • roztoč obyčajný (Tetranychus telarius L.).

Na ochranu malín pred škodcami sa na jeseň a skoro na jar uvoľní pôda do hĺbky 8 - 10 cm, čím sa z miesta odstránia všetky zvyšky rastlín. Vo fáze kvitnutia sa malinové chrobáky a maliny-jahody viniča otriasajú na filmovej pokrývke. Pestovanie nechtíka lekárskeho, liečivého čierneho koreňa, kôpru a bielej horčice v malinách zabraňuje šíreniu škodcov.

Na úplné vyčistenie porastov bobúľ z parazitov sa pred kvetom ošetria malinové kríky karbofos, Confidor alebo Iskra. Zvädnuté apikálne časti výhonkov sa rezajú a pália dvakrát mesačne. Postrek drogami sa uskutočňuje v pokojnom a oblačnom počasí. Spracovanie je povolené za slnečných dní, ale iba v skorých ranných alebo večerných hodinách.

Použitie ľudových liekov dáva dobrý výsledok: infúzie na báze horkých paprík, zemiakových alebo rajčiakových šupín, tabaku a chlpatého prachu, cesnaku, ihličnatého koncentrátu, červeného bezu, yarrow, vyprsknutého, púpavy a cibule.

Funkcie poľnohospodárskej technológie

Starostlivosť o maliny Beglyanka je nekomplikovaná a vyžaduje si nasledujúce poľnohospodárske postupy:

  • jarný audit výsadby, prerezávania a priviazania výhonkov;
  • výber hnojív s prihliadnutím na ročné obdobie a celkový stav kríkov a ukazovateľov pôdy;
  • použitie pre organické orovnávače na jarné topánky vo forme kompulínu zriedeného vodou v pomere 1:10;
  • zavedenie potašových a fosforových hnojív na jeseň;
  • zavlažovanie malín na brázdach, ktoré sa umiestňujú na základe zloženia pôdy a vekových charakteristík malín;
  • pravidelné buriny, plytké uvoľňovanie pôdy okolo kríkov, ako aj organické mulčovanie, ktoré znižuje náklady na pracovnú silu a má priaznivý vplyv na produktivitu malín.

Možno vás bude zaujímať aj článok o Octavia malinách.

Recenzie záhradníkov

Malina Beglyanka je priaznivá v porovnaní s inými atraktívnymi odrodami s atraktívnou zlatou marhuľovou farbou bobúľ, a preto je medzi záhradníkmi veľmi žiadaná.

Podľa recenzií je výnos odrody 7,6 - 7,7 kg na 10 metrov štvorcových. Z každého produktívneho kríka pre sezónu je možné zhromaždiť asi 2-2,2 kg zrelých bobúľ. Počas ochutnávky dostala odroda hodnotenie 3,5 bodu. Bobule sa používajú v čerstvej aj spracovanej forme - na prípravu ovocných nápojov, zaváranín, kompotov.

Žltá malina: vlastnosti a starostlivosť

Výška kríkov pre dospelých zvyčajne nepresahuje dva metre, čo výrazne uľahčuje starostlivosť o maliny a zber. Zásluhy odrody možno pripísať aj nie príliš aktívnej formácii zarastania. Vyjadrené nevýhody záhradníkov s malinovým útekom berú do úvahy špičku výhonkov, nedostatočne vysoký výnos a neprenosnosť bobúľ.