Tipy

Hrozno Zábava: skorý zrelý hybridný stôl

Hrozno Zábava: skorý zrelý hybridný stôl


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda odrody Zabava je stolový hybrid, ktorý sa vyznačuje začiatkom zrenia. Rastlina má bisexuálne kvety, veľké bobule a pôsobivú veľkosť zhlukov. Snímky dozrievajú aktívne. Odroda je dobre zakorenená, odolná voči extrémnym teplotám.

História výberu

Hrozno Fun, tiež známe ako Laura black, choval chovateľ V.V. Zagorulko krížením odrôd Kodryanka (Kodryanka) a Laura (Lora).

Vlastnosti triedy

Kríky viniča Zabava sa vyvíjajú rýchlo, vzhľad a tvar listov pripomína materskú odrodu Laura. Zhluky sú veľké, husté, valcovité a vážia do 800 gramov. Plody sú pretiahnuté, modré s voskovým povlakom, veľké, s hmotnosťou do 10 gramov. Chuť je harmonická, dužina je chrumkavá, hustá a mäsitá. Pokožka nie je cítiť s jedlom. Cukor sa v plodoch aktívne hromadí. Žiadne zavlažovanie.

Propagácia hrozna sa vykonáva odrezkami; odroda je kompatibilná s väčšinou podnoží. Aby sa zabránilo preťaženiu puzdra plodinou (maximálny počet očí na jednom puzdre je 45), musí sa narezať na 7 očí.

Hrozno Fun: vlastnosti odrody

Pristátie

Najlepšie je pestovať túto odrodu v chernozeme, ale táto rastlina sa cíti dobre aj v iných druhoch pôdy. Vďaka vysokej odolnosti hrozna proti mrazu je možné ju vysádzať na jar aj na jeseň. Medzi puzdrami by mala byť ponechaná vzdialenosť 2,5 m.

Pri kúpe sadeníc by sa mala osobitná pozornosť venovať ich koreňovému systému: musí byť dobre vyvinutá, hustá a nesmie byť príliš vysušená. Ak v koreňoch nie je dostatok vlhkosti, je nepravdepodobné, že by sa rastliny zakorenili. Skontrolujte kvalitu koreňov nasledovne: urobte rez a pozrite sa na farbu. Sadenice, biele na strihu, sú vhodné na pestovanie, ale hnedé - nie. Korene môžu byť ošetrené špeciálnymi prostriedkami na podporu rastu: koreň (Kornevin) alebo heteroauxín (Heteroauxin, indol octová kyselina).

Po ukončení výsadby by sa mala každá sadba napojiť dvoma vedierkami vody. Pôda by sa mala uvoľniť, aby sa koreňom zabezpečil dobrý prístup k vzduchu, a potom by sa mohlo mulčovať.

Tipy na starostlivosť

Odroda hrozna Fun si vyžaduje starostlivú starostlivosť:

 • Závlahy. Počas vegetačného obdobia by sa mali vykonávať asi 4 zavlažovania v dvojtýždňových intervaloch, v množstve asi 3 vedra vody na meter štvorcový. Prvýkrát, keď je krík napojený skoro na jar, druhý - pred začiatkom kvitnutia a potom sú urobené ďalšie dve zálievky. Pred zimným úkrytom sa zavlažovanie zavlažovaním vodou vykonáva v množstve 6 vedier na meter štvorcový.
 • Orezanie. Odroda si vyžaduje normalizáciu zaťaženia kríkov, preto sú na jar prorezané: slabé výhonky sa úplne odstránia a počet očí na jednom viniči nie je väčší ako 45. Ročné výhonky sa každoročne skracujú.
 • Aplikácia hnojív. Pôda by sa mala pravidelne hnojiť, aby nedošlo k vyčerpaniu pôdy a aby sa získala dobrá plodina. Organické hnojivá (kuracie trusky, humus, kompost) sa nanášajú dvakrát ročne a minerálne prvky (fosfor, dusík, zinok) - raz ročne.

Rastúce problémy

Hrozno Fun môže trpieť nedostatkom vody, takže pôda okolo neho musí byť mulčovaná. Tento postup tiež pomáha pôde zadržiavať teplo a čistí ju od burín. Ako materiál na mulčovanie použite lepenku, slamu, pokosenú trávu.

Pri pestovaní v miernom pásme vyžaduje odroda Zabava zimu. Na tento účel sa vinič viaže pruhmi tkaniny, položí sa na zem a pokropí sa zeminou. Pod nimi sa umiestni preglejka alebo hrubý papier, aby sa zabránilo kontaktu so zemou a hnilobe viniča. Potom sa na hrozno nanesú kovové oblúky, na ktoré sa natiahne polyetylén: skleník chráni rastliny pred mrazom.

Variety Fun náchylná na porážku plesní alebo plesní plesní (Peronovosporaviticoladebary). Ako opatrenia na boj proti plesniam sa odstránia postihnuté vetvy rastlín a Bush sa ošetrí roztokom Bordeauxovej tekutiny a fungicídu.

Ako pestovať hrozno

Hrozno Fun je pozoruhodná odroda. Poskytuje úrodu lahodných bobúľ, ktoré majú atraktívnu prezentáciu a dobre znášajú prepravu. Odrodu môžete pestovať aj v strednom Rusku, ak dodržiavate pravidlá starostlivosti a máte počiatočné zručnosti vo vinohradníctve.Komentáre:

 1. Tate

  Try searching google.com for the answer to your question

 2. Branigan

  I'm ready to help you put the questions up.

 3. Leveret

  Domnievam sa, že nemáš pravdu. Som si istý. Poďme diskutovať.

 4. Balen

  I consider, what is it very interesting theme. Dajte so sebou, budeme komunikovať v PM.

 5. Yozshuzragore

  Celkom správne! Idea good, I support.Napíšte správu