Tajnosť

Funkcie prerezávania peňazí strom (Crassula)


Tlustá žena, obyčajne nazývaná stromom peňazí, je jednou z najpopulárnejších rastlín, ktorá sa nachádza na oknách obytných budov alebo bytov. Je veľmi nenáročný na podmienky rastu a nevyžaduje si ďalšie podmienky pre normálny vývoj a reprodukciu. Starostlivosť o strom peňazí sa preto vyrovná aj nováčik. Samozrejme, pri starostlivosti o tlsté dievča je potrebná určitá starostlivosť. Platí to pre pravidelné prerezávanie rastlín a štiepanie výhonkov.

Na zvládnutie tejto úlohy musíte mať určitú sadu nástrojov, ako napríklad:

  • záhradnícke nožnice na odstránenie nežiaducich výhonkov;
  • obyčajný nôž;
  • nožnice zo sady na manikúru.

Metódy orezania

Aby sa rastlina vyvíjala normálne a vyzerala nádherne, je potrebné ju orezať. Okrem toho táto operácia prispieva k obnove rastliny a zvýšenému rastu nových výhonkov. Prerezávanie by sa však malo uskutočňovať iba v určitých časoch, keď je vegetatívny systém kvetu v pokoji a táto operácia nepoškodí jeho vývoj. Technika vykonávania takejto práce závisí do značnej miery od veku konkrétnej rastliny a od jej stavu.

Mladá rastlina

Ak je strom peňazí mladý, neodporúča sa jeho prerezávanie, ale štiepenie, aby sa spomalil jeho rast a aby sa stimuloval intenzívny rast bočných výhonkov.

Aby ste poriadne priviazali, musíte najprv dôkladne skontrolovať rastlinu. V hornej časti hlavného kmeňa Crassula sa nachádza malá oblička nazývaná bod rastu. Je zodpovedná za vývoj rastliny vo výškach a umožňuje pestovať mladé listy.

Je potrebné jemne vypichnúť tento púčik ostrým predmetom, aby nedošlo k poškodeniu listov v okolí. Na tento účel sú vhodné nožnice na nechty. Ak sa to rozhodnete prstami, pohyb ruky by mal byť opatrný a skrútený. Po určitom časovom období začne kvet rozvíjať výhonky umiestnené po stranách centrálneho kmeňa.

Ak má vaša rastlina niekoľko veľmi rozvinutých postranných výhonkov a chcete jej dať zaoblenejší tvar, budete musieť štípať púčiky týchto procesov. V dôsledku toho sa začne aktívny rast ich bočných výhonkov a tvorba mladých listov na nich.

Dospelá tučná žena

Ak chcete urobiť pekný a krásny strom peňazí pre dospelých, potrebujete úplné prerezávanie. V takom prípade potrebujete záhradnícke záhradnícke nožnice alebo bežný ostrý nôž.

Pred začatím rezania rastliny je potrebné ju skontrolovať a načrtnúť, ktoré z vetiev je potrebné odrezať, aby sa dosiahol požadovaný tvar. Potom môžete začať pracovať a postupne vetviť po vetve, odrezávať nepotrebné výhonky, aby ste dosiahli požadovaný výsledok. V tomto prípade je potrebné zabezpečiť, aby bola úroveň rezu o niekoľko centimetrov vyššia, čo je v stave spánku rastovej obličky. Iba v tomto prípade sa rastlina začne vyvíjať aktívnejšie a poteší každého svojím vzhľadom.

Ako pestovať peniaze strom