Rastliny

Hrozno Fialové skoro: univerzálna odroda Amur

Hrozno Fialové skoro: univerzálna odroda Amur


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno Violet čoskoro (fioletovyj-rannij) - odroda Amur pre univerzálne použitie.

História výberu

Na VNIIViV sa pestovali fialové skoré hrozno. Y. I. Potapenko v roku 1947. Je to výsledok kríženia odrôd Muscat Hamburg (muskat-gamburgskiy) a Northern (severnyy). Autormi odrody sú E.I. Zakharova, Ya. I. Potapenko a I.P. Potapenko. Hrozno sa aktívne pestuje v oblastiach Cherson, Dagestan a Odessa.

Všeobecný opis odrody

Zhluky sú strednej veľkosti, kužeľovitého tvaru, s hmotnosťou asi 150 gramov. Noha hrebeňa je dlhá. Listy sú svetlozelené, stredne veľké, temperamentné, lalokovité. Plodenie je dobré, ale pri preťažení kríkov je možné znížiť kvalitu plodov.

Odroda sa vyznačuje mrazuvzdornosťou a vydrží teploty až do -27 ° C. Odolný voči plesniam (Peronovosporaviticoladebary). Kríky môžu byť tvorené stredne a vysoko štandardným kordónom, ako aj ventilátorom bez stonky, s 2 až 3 rukávmi.

Sadenice majú tenké výhonky a zaoblené listy s ostrými zubami. Jesenné listy zožltnú.

Ako pestovať hrozno na jar

Technické vlastnosti bobúľ

Bobule sú tmavofialové, okrúhle, stredne veľké, s hmotnosťou do 2,5 g. Majú aróma muškátového orieška s náznakmi čajovej ruže, šťavnatého mäsa. Kôra ovocia je hustá a silná. Semená sú plné. Obsah cukru v ovocí - 22 g na 100 ml, kyslosť - 4,5 g na 1 liter. Účel je univerzálny.

Funkcie výsadby a starostlivosti

Odroda je vyzretá a mrazuvzdorná, vďaka čomu sa môže pestovať na malom svahu alebo rovine. Pôda je vhodná pre každého, dokonca aj pre ťažký soľný roztok.

Krík sa môže kultivovať pomocou dvojramenného kordónu na stonke alebo bez stonky. Keďže hrozno nesie ovocie dobre, je potrebné na kríku nechať najviac 5 očí. Raná fialová odroda môže priniesť ovocie na výhonkoch výhonkov a úspešne rastie spolu so zásobami odrôd Riparia a Rupestris.

Výsadbná jama by mala byť oplodnená humusom a mala by mať hĺbku najmenej 50 cm v piesočnatej pôde a 20 cm v íle. Sadenice sa nachádzajú v strede vybrania a sú pokryté pôdou, ktorá je potom mierne vrazil. Potom sa zavlažuje teplou vodou.

Z rysov starostlivosti treba poznamenať, že je potrebné hrozno v podväzku; podpora pre neho sa okrem toho inštaluje okamžite po pristátí. Vyžaduje sa pravidelné zavlažovanie, uvoľňovanie pôdy a odstraňovanie buriny. Na zimu nemôžu byť vinice zakryté, ale mali by sa postriekať roztokom síranu meďnatého.

Možné problémy pri pestovaní

Fialová skorá odroda netoleruje sucho. V teplom sa sadenice takmer nezakorenia, pretože zakorenenie kríka je ťažké. V praxi sa ukazuje, že v strednej zóne Ruska nie je táto odroda tak skoro. Rastlina však odoláva mrazom bez prístrešia, ak kríky neboli poškodené alebo preťažené plodinami.

Pri pestovaní tejto odrody je potrebné zvážiť ešte jednu vec: môže byť zasadený iba na západnej alebo južnej strane steny, ale v žiadnom prípade - zo severu. Umiestnenie hrozna v blízkosti stromov je tiež kontraindikované. Ak tieto požiadavky nie sú splnené, vinič je veľmi pretiahnutý. Pre výsadbu je potrebné zvoliť iba najjasnejšie miesta na webe. Hrozno by malo byť pochované s mierou, pretože usporiadanie povrchu povedie k zamrznutiu koreňov počas chladného počasia a vyschnutiu v horúcom prostredí. Hĺbka pristávacej jamy by mala byť 0,5 m, bez ohľadu na veľkosť rastliny. Ak už bolo krík vysadený nesprávne, je potrebné ho na zimu izolovať pilinami, slamou a burinou.

Ak sa listy rastliny začali vysychať, nezosilňujte zalievanie: to len zhorší situáciu. Najprv musíte pochopiť, aký je dôvod sušenia. Môže to mať nedostatok stopových prvkov alebo chorôb, ale nie nedostatok vlhkosti v pôde: hrozno má pôsobivé korene veľkosti a môže dlho pôsobiť bez vody. S nedostatkom živín sa odporúča striekať krík roztokom popola, ktorý je najlepším dodávateľom stopových prvkov pre hrozno.

Hrozno: zelené prerezávanie

Hrozno Fialové čoskoro oceníme vďaka vynikajúcej chuti bobúľ a skorému dozrievaniu. A také vlastnosti, ako vysoká odolnosť proti mrazu a nenáročnosť pri odchode, umožňujú kultiváciu v akýchkoľvek klimatických podmienkach.