Návrh

Odrody hrušiek "Autumn Yakovleva" a "Hera": znaky pestovania

Odrody hrušiek "Autumn Yakovleva" a "Hera": znaky pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovanie hrušiek vo vlastnej záhrade často spôsobuje záhradníkom ťažkosti. Ak sa rozhodnete pre správnu odrodu, naučíte sa pravidlá pre výsadbu rastlín a vykonávate postupy včasnej starostlivosti, môžete sa vyhnúť problémom a pestovať ohromujúcu plodinu. Odrody "Hera" a "Autumn Yakovleva" sú dosť nenáročné, ich plody sa vyznačujú vynikajúcou chuťou a svetlou vôňou. Najčastejšie sa pestujú v strednom pruhu, kde dobre znášajú zimu.

Hruška "Yakovleva"

Rastlina je charakterizovaná ako vysoká, pomerne rýchlo rastúca, s korunou zaobleného, ​​mierne klesajúceho tvaru. Charakteristickým rysom odrody je vysoká miera tvorby výhonkov, preto, aby sa zabránilo zhrubnutiu koruny, je potrebné časté prerezávanie konárov.

Listy majú mierne zakrivený klinovitý tvar a jeho okraje sú zúbkovité, špicaté. Plody sa nachádzajú na stonke kmeňa alebo na vetvičkách. Výhonky rastliny sú široké, silné, silné. Majú hnedú farbu a listy na nich smerujú špičatou špičkou k vrcholu rastúceho stromu.

Hrušky:

 • majú pravidelnú, širokú, klasickú podobu;
 • maľované jantárovo-smaragdovým odtieňom;
 • na strane plodu, ktorá sa nachádza bližšie k slnečným lúčom, sa objavuje „červenanie“, ktoré zaberá až štvrtinu celého krytu;
 • rastú na hrubom stonku strednej veľkosti;
 • priemerná hmotnosť plodu je 140 gramov, ale môže dosiahnuť 250 gramov;
 • Vyznačujú sa sladkou chuťou, ktorá je mierne viditeľná, šťavnatá, ale bez svetlej arómy dužiny;
 • dozrieva v druhej časti posledného letného mesiaca - augusta, ale zbierka môže pokračovať až do konca októbra.

Ako pestovať hrušku v strednom pruhu

Minimálny počiatočný dátum plodenia je 5 rokov od okamihu výsadby hrušiek v zemi. Plodiny sú dosť hojné: z jedného stromu dostanú až 32 kilogramov ovocia. Rastliny obvykle tolerujú mrazy (do 31 ° C) aj sucho. Najbežnejšou chorobou v tejto odrode je chrasta.

Odrôdová charakteristika

Odroda je stabilná a hojne plodná, sebestačná. Na zlepšenie množstva a kvality plodiny sa odporúča pestovať odrody "Lada" a "Augustow" v blízkosti odrody "Autumn Yakovleva". Pre obdobie chladného počasia vyžaduje povinné prístrešie.

Ovocie v dobrom stave je možné skladovať až 75 dní. Tieto hrušky obsahujú veľa užitočných a potrebných látok pre organizmus. Ak chcete pestovať zdravé a silné rastliny, musíte ich pravidelne kŕmiť, zalievať a orezávať.

Pristátie a starostlivosť

Výsadba sadeníc má svoje vlastné vlastnosti:

 1. Ak sa sadenice kupujú s holým koreňovým systémom, potom je pred výsadbou potrebné z nej odstrániť takmer všetky lístie - doslova pár rastlín na každej vetve zostane na rastline.
 2. Rastliny je potrebné umiestniť v dostatočnej vzdialenosti od seba - na plochu potrebnú na úplnú výživu stromu, najmenej 12 metrov štvorcových.
 3. Pri výsadbe rastlín je potrebné do jamy vložiť superfosfát alebo organické hnojivo, aby strom dostával dostatočné množstvo výživy.
 4. Sadenice nie sú pochované - miesto, kde koreň smeruje do kmeňa, by malo zostať 6 až 8 centimetrov nad zemou.

Starostlivosť o rastliny pozostáva z nasledujúcich manipulácií:

 • včasné prerezávanie vetiev, aby sa zabránilo zhrubnutiu koruny - postup sa vykonáva v marci, staré vetvy a minuloročné kvetné púčiky sa odstránia, ostatné sa jednoducho skrátia;
 • zavlažovanie hrušiek by sa malo vykonávať včas, pretože pôda vyschne - napriek dobrému odporu voči suchu nebude mať rastlina vynikajúci výnos, ak bude mať nedostatok vlhkosti;
 • pri striekaní (na jar sa stromy striekajú dvakrát - v apríli a potom, čo sa vytvorili púčiky);
 • v septembri.

Hrušky je potrebné kŕmiť v máji a najlepšie top dresingy sú:

 • močovina;
 • nitrát;
 • dusík;
 • roztok kyseliny boritej;
 • síran meďnatý.

Hodnotenie stupňa

Ivan: "Dôstojná odroda, ktorá, ak bude správne udržiavaná, záhradníka poteší elegantnou plodinou. Strom je vysoký, silný, ale vyžaduje pravidelnú starostlivosť a ošetrenie, inak je náchylný na plesňové a bakteriálne choroby. Ovoce je však v chuti perfektné a dlhodobo sa uchováva."

Agnia: „Stromy začali prinášať ovocie 7 rokov, dosť bolestivé, vyžadovali pravidelnú a náležitú starostlivosť. Napriek tomu sa všetka práca oplatí - stromy dávajú chutné, veľké a krásne ovocie.“

Hruška Hera

Táto odroda je stredne vysoká, jej koruna je malá úzka pyramidálna. Ovocie sa tvorí na jednoročných aj viacročných pobočkách. Rastlina dobre toleruje mráz a dáva veľkú úrodu. Listy majú oválny, mierne zakrivený tvar, maľovaný šťavnatou zelenou farbou tmavého odtieňa. Výstrely sú dosť silné, rovné, s malým počtom šošoviek. Púčiky sú stredne okrúhle, pevne pripevnené k trupu.

Plody:

 • zväčšené, vážiť v priemere 230 gramov;
 • majú pravidelný hruškovitý tvar;
 • ich pokožka je drsná, strednej hrúbky, mierne suchá;
 • maľované na zeleno s načervenalým integumentom a zrezivelým okom;
 • mäso krémovej farby, jemnozrnné, so slabou arómou a obsahujúce veľa šťavy;
 • chuť hrušiek tejto odrody je sladká a kyslá;
 • uložené do šiestich mesiacov.

Odrôdové odrody

Zber sa začína koncom septembra a aktívne plodenie rastlín sa začína od 4 rokov po výsadbe. Je pozoruhodné, že odoláva silným mrazom až do 39 ° C.

Na získanie plnej plodiny musia na pozemku tiež rásť ďalšie odrody hrušiek, pretože Hera má nízku samo-plodnosť. Ak nie je možné pestovať niekoľko odrôd, je potrebné na každom strome urobiť niekoľko očkovaní odrôd iných odrôd. V takom prípade sa môžete bez opeľovačov obísť.

Pristátie a starostlivosť

Stromy sa vysádzajú na jeseň, pred začiatkom mrazu. Pri výsadbe je dôležité zachovávať vzdialenosť medzi hruškami a inými stromami alebo budovami najmenej 3 metre. Slabé prežitie rastlín je zaznamenané kvôli charakteristikám koreňového systému.

Pristátie sa vykonáva podľa nasledujúceho algoritmu:

 • vykopať dieru hlboký meter a priemer 80 centimetrov;
 • k nemu sa pridáva humus, síran draselný, piesok a rašelina;
 • hnojivá sa nalejú dvoma vedierkami vody a otvor sa ponechá jeden týždeň;
 • na konci obdobia sa vysadí strom.

Hruška pravidelne zalievajte:

 • prvé zalievanie - ihneď po výsadbe;
 • v prvom roku - predtým, ako strom zakorenil;
 • Následne počas sucha a trikrát v lete: pred výskytom kvetov, počas výskytu ovocných vaječníkov av októbri.

Rastlina potrebuje prerezávanie - riedenie (odstránenie hustých vetiev, ktoré zasahujú do slnečných lúčov), skrátenie vrcholu (tak, aby rastlina príliš nerástla), pri odstraňovaní chorých, starých a priamo rastúcich vetiev. Na plátky sa musí pôsobiť špeciálnymi záhradnými odrodami, aby sa zabránilo strate šťavy a usmrteniu hrušiek. Samotný rez sa vykonáva kmeňom, takže nezostávajú žiadne pne.

Dospelé stromy nepotrebujú prístrešok na zimu a mladé stromy stačí na pokrytie smrekovými konármi a padlým snehom. Stromy sú náchylné na choroby a škodcov, takže včasné ošetrenie by sa malo vykonávať na jar, v lete a pred zimou.

Hruška: výber odrôd

Recenzia

Záhradníci reagujú pozitívne na odrodu hrušiek Hera, tieto stromy prinášajú ovocie dobre a nebojí sa studenej zimy stredného pruhu.

Olesya: „Kompaktná koruna a mrazuvzdornosť sú hlavnými výhodami odrody. A ako bonus, sú to veľké šťavnaté plody, ktoré pred ďalším rokom nemajú čas sa zhoršovať.“

Alexei: „Rastliny začali prinášať ovocie po 5 rokoch, vyžadujú si veľmi zodpovedný prístup - v žiadnom prípade by ste nemali vynechať čas spracovania, inak nebude existovať žiadna úroda. Plusy odrody sú úžasne chutné, neskrotné ovocie.“


Pozrite si video: Ivan Hričovský - Zaujímavosti o hruškách (Septembra 2022).