Rastliny

Tekvica "Rossiyanka" - dôstojná domáca odroda

Tekvica "Rossiyanka" - dôstojná domáca odroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tekvica „Rossiyanka“ je odroda z výberu VNIISSOK. Podľa opisu pôvodcu je odroda vhodná na pestovanie na osobných pozemkoch a záhradných pozemkoch v strednom regióne vrátane moskovského regiónu a priľahlých oblastí.

Odrôdová charakteristika a opis

Odroda tekvice Rossiyanka sa vyznačuje vysokou produktivitou, skorou zrelosťou a mrazivosťou za studena. Plody sú určené na univerzálne použitie. Chuť a predajnosť úrody sú dobré. Plody sú zaoblené, oranžovej farby, s hladkým povrchom. Priemerná hmotnosť komerčného ovocia v štádiu úplného dozrievania sa môže meniť od 1,95 do 4,10 kg. Dužina ovocia je jasne oranžová, veľmi jemná a sladká, má príjemnú vôňu melónu.

Ukazovatele celkovej produktivity, podliehajúce poľnohospodárskej technológii, môžu dosiahnuť 20 - 22 kg na rastlinu. Obdobie od klíčenia do zberu v štádiu technickej vyspelosti nie je dlhšie ako 90 - 110 dní. Rastlina je tvorená priemerným výkonom, s priemernými ukazovateľmi stúpania.

Požiadavky na vykládku

Tekvica „ruská“ nie je príliš rozmarná. Výsev sa vykonáva v máji až júni. Štandardný výsevný vzor je 60 × 60 cm za predpokladu, že osivo je zakopané do pôdy nie viac ako 3-5 cm. Výsev sa vykonáva po zahriatí pôdy na teplotu 10 - 12 ° C. Na pestovanie tekvica tejto odrody sú najvhodnejšie pre najviac chránené oblasti pred vetrom s vlhkou a úrodnou, voľnou pôdou. Dva dni pred výsadbou je potrebné vykopať miesto a vyrobiť hnojivá s obsahom dusíka v množstve 15 - 20 g na meter štvorcový.

Výsadba tekvica sa môže uskutočniť priamo výsevom na otvorenom priestranstve, alebo môžete túto zeleninu pestovať prostredníctvom sadeníc s cieľom získať skoršiu a lepšiu plodinu. Ako nádoba na získavanie vysokokvalitného sadbového materiálu sú najvhodnejšie špeciálne rašelinové kvetináče, ktorých priemer je najmenej 10 - 15 cm. Živnú pôdu je možné použiť už upravenú alebo upravenú na základe humusu a drsnej pôdy v pomere 4: 1. Na každých 10 litrov pôdnej zmesi sa pridá 4-5 g dusičnanu amónneho, 4-5 g draselnej soli a rovnaké množstvo superfosfátu. Starostlivosť o sadenice je štandardná. Pri činnostiach týkajúcich sa starostlivosti o dospelé rastliny by sa malo zaviesť štiepanie bočných rias a štiepanie hlavného kmeňa, ako aj zavlažovanie, odstraňovanie buriny a uvoľňovanie.

Polievanie a mulčovanie

Na pučanie tekvíc odrody Rossiyanka môžu byť fatálne dokonca aj nevýznamné a krátkodobé mrazy. Na plnohodnotný rast, vývoj a tvorbu ovocia potrebuje tekvica ukazovatele teploty v rozmedzí 22 - 28 ° C. Pri nižšej teplote sa môže vývoj rastlinnej plodiny spomaliť, ako aj pokles rýchlosti kvitnutia a tvorby vaječníkov. Z tohto dôvodu sa na ochranu mladých sadeníc pred extrémnymi teplotami, ako aj ovocia pred hnilobou, na začiatku leta používa výsadba na fóliu alebo záhradný materiál.

Skúsení pestovatelia zeleniny odporúčajú siatie pripravených semenných materiálov alebo sadeníc sadeníc na rozotieranú pôdu, na ktorej je potrebné urobiť rezy v tvare kríža. Keď rastlina rastie a vyvíja sa, rezy by sa mali rozširovať. Znížené odparovanie vlhkosti a lepšie zahrievanie pôdy majú priaznivý vplyv na plodenie tekvíc. Okrem toho sa znižujú náklady na prácu pri starostlivosti o tekvice. Je tiež povolené používať organické materiály ako mulč.

Tekvica má pomerne silný a dobre rozvetvený koreňový systém, ktorý môže v prípade potreby získať vlhkosť až do troch metrov. Zalievanie tekvica sa odporúča najmenej raz týždenne. Zavlažovanie by sa malo uskutočňovať teplou a usadenou vodou. Štandardný prietok vody je približne 3 až 4 litre na rastlinu. Vo fáze plodenia sa zalievanie zvyšuje, takže sa zavlažovanie vykonáva každých päť dní. V auguste je potrebné znížiť napájanie, ktoré umožní ovocím hromadiť cukor a vytvárať silnú kôru.

Ponúkame vám tiež informácie o pestovaní melónu.

Recenzie záhradníkov

Tekvica odrody Rossiyanka je záhradníkmi všeobecne oceňovaná pozitívne a pre mnohých sa už stala jedinou odrodou pestovanou v domácej záhrade. Plody sú pomerne veľké a krásne. Odroda je nenáročná a ľahko vydrží akékoľvek bremená špinavých alebo upravovaných plôch.

Tekvica: výber odrôd

Ideálne pre pestovanie neskúsených alebo časovo obmedzených záhradníkov. Chuť buničiny je veľmi dobrá. Podľa recenzií tekvica tejto domácej odrody dokonale kombinuje vonkajšiu príťažlivosť, vysokú produktivitu a možnosť dlhodobého skladovania úrody.