Tipy

Kdoule: užitočné vlastnosti a vlastnosti použitia

Kdoule: užitočné vlastnosti a vlastnosti použitia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dule (Cydonia) je príbuzný jabĺk a hrušiek, ale kvôli svojej špecifickej chuti sa plody zriedka konzumujú surové. V zásade je kdouľa varená alebo pečená a zachovávajú sa všetky živiny, stopové prvky a ovocné vitamíny.

Hlavné užitočné vlastnosti a kontraindikácie

Plody a ďalšie časti dule majú prospešné vlastnosti. Existujú však určité kontraindikácie týkajúce sa aplikácie ovocia, listov, semien rastlín.

Liečivé vlastnosti dule

Liečivé sú nielen dule, ale aj semená. Sú dobré v zložení odvarov, ktoré majú laxatívny účinok, ako aj na liečenie respiračných chorôb. Na základe dužinovej šťavy pleťové vody na oči a uši zjemňujú pokožku tváre.

Terapeutické obklady založené na listovej šťave zmierňujú bolesť v hemoroidoch, čerstvé ovocie pomáha pri chudokrvnosti a je dobré ako choleretikum. Kdoulové listy sa naparujú a používajú sa na umývanie vlasov, aby sa zabránilo sivým vlasom. Plody kdoule sa tiež používajú ako účinný nástroj v boji proti vírusom.

Ak sa ovocie konzumuje pravidelne, potom dôjde k významnému zníženiu hladiny cholesterolu v krvi, obnoví sa činnosť gastrointestinálneho traktu. To sa dosahuje vďaka obsahu vlákniny v ovocí. Kdoule antioxidanty dokonale obnovujú telo po strese a nervovom šoku.

Ovocie sa varí, utiera a konzumuje pri chorobách pečene a tuberkulóze. Listy, kôra a mladé vetvy stromov sa používajú na prípravu odvarov, ktoré zmierňujú stav s horúčkou a cukrovkou typu II.

Kozmetologické vlastnosti

Buničina zrelého dule je tiež cenná, pretože sa dá použiť na výrobu masiek. Sú akési antiseptické a zároveň vyživujú tvár. Na zvýšenie užitočnosti postupu sa buničina zmieša s rôznymi olejmi, žĺtkom alebo mletými obilninami. Maska kdoule je vhodná pre dospievajúcu pleť, ak je príliš mastná alebo náchylná na akné. Nie je potrebné udržiavať kompozíciu na tvári dlhšie ako sedem minút, aby nedošlo k vysušeniu pokožky.

Ak do dužiny pridáte mletú ovsenú kašu a žĺtok, môže ju použiť každý, kto má normálnu alebo kombinovanú pleť. Tento recept je vhodný nielen pre ženy, ale aj pre mužov.

Kdoule sa používa aj na prípravu šupiek a peelingov. Dobre odlupuje odumreté častice, zlepšuje krvný obeh, farba pokožky sa v dôsledku používania tohto prírodného lieku stáva prirodzeným a atraktívnym. Zloženie takejto kroviny obsahuje:

 • 1 rozdrvené ovocie s kosťou;
 • lyžica hrubej soli.

Naneste ju tri minúty, opláchnite, namažte tvár akýmkoľvek výživným krémom. Aj pre majiteľov mastnej pokožky je vhodný kdoulový krém. Je schopný odstrániť mastný lesk a pokožku zamatovo zamatovať.

Kdoulová šťava má tiež liečivé vlastnosti. Opil sa len kvôli získaniu ďalších vitamínov.

Kdoule: užitočné vlastnosti

Aké kontraindikácie má ovocie

Musíte vedieť, že plody kdoule obsahujú triesloviny, takže ich jedzte s mierou. Nemali by ste mať príliš radi ovocné semená, obsahujú veľké množstvo toxínov.

Čerstvý kdoule by sa nemal jesť so zápchou. Speváci by nemali jesť ani ovocie, pretože ich mäso je dosť ťažké, čo znamená, že existuje riziko poškodenia väzov. Ak naozaj chcete, môžete variť alebo piecť kdoule - v tejto podobe je to užitočné a nepoškodzuje hlas.

Chemické zloženie a nutričná hodnota výrobku

Musíte vedieť o chemickom zložení potravín, aby ste pochopili, čo telu chýba a ako nahradiť chýbajúce prvky.

Nutričná hodnotavitamínymacronutrientsStopové prvky
Obsah kalórií - 48 kcalPP - 0,1 mgFosfor - 24 mgŽelezo - 3 mg
Sacharidy - 9,6 gBeta karotén - 0,4 mgVápnik - 23 mg 
Tuky - 0,5 gE - 0,4 mgDraslík - 144 mg 
Proteíny - 0,6 gA - 167 mcgHorčík - 14 mg 
Voda - 84 gC - 23 mgSodík -14 mg 
Vláknina z potravy - 3,6 gB1 - 0,02 mg  
Organické kyseliny - 0,9 gB2 - 0,04 mg  

Hodnoty uvedené v tabuľke sa počítajú na 100 g produktu.

Čo sa dá povedať o kdoulovom glykemickom indexe

Koľko kalórií a aké látky sú bohaté na kdoule, sme prišli na to. Jeho glykemický index je iba 35. To znamená, že hladina cukru v ovocí je nízka, resp. Môžete ich jesť, koľko len chcete, samozrejme v rozumných medziach.

Existujú však určité obmedzenia. Vylúčiť príjem ovocia pre ľudí s nasledujúcimi chorobami:

 • akútna laryngitída;
 • zápal pohrudnice;
 • alergia.

Neodporúča sa používať dule s tendenciou k zápche. Tí, ktorí trpia cukrovkou, môžu jesť jedno ovocie denne alebo vypiť pohár tejto ovocnej šťavy. Môžete sem zaradiť aj kdoule marmeládu, želé, zeleninové šaláty s prídavkom kdoule, džem z neho s náhradou cukru, pečieme ovocie s mäsom, tvaroh.

Dule pre tých, ktorí chcú schudnúť

Na chudnutie je veľmi cenné ovocie ako kdoule. Obsahuje minimum kilokalórií, ale dobre nasýti. V kdoule sa prakticky nenachádza žiadny cholesterol ani tuk, môže zlepšiť trávenie, a teda pomôcť osobe schudnúť. Strata hmotnosti tohto ovocia sa dá dosiahnuť v krátkom čase. Je povolené používať ho s jedálničkami. Ozdoby a čaje založené na dule prispievajú k dobrému tráveniu potravy a umožňujú schudnúť až do 5 kg.

Pravidlá na chudnutie s kdoulom:

 1. Namiesto hlavného jedla môžete jesť zapečené dule. Nasýti vás na dlhú dobu.
 2. Môžete stráviť pár dní vykládkou na dule. Zároveň je lepšie jesť ovocie ako pyré zmiešané s tekvicou. Len uvarte ingrediencie, nasekajte ich, pridajte orechy a sušené marhule. Takáto večera odstráni toxíny a zlepší tráviaci trakt.
 3. Namiesto občerstvenia by ste mali vziať infúziu na semená ovocia, aby ste urýchlili metabolizmus.

Napriek jednoduchosti prezentovaných tipov skutočne pomáhajú. Na základe týchto odporúčaní môžete „vyhodiť“ asi 10 kilogramov.

Ďalej vám ponúkame informácie o výhodách a rizikách paradajok pre telo.

Funkcie použitia dule počas dojčenia

Zdalo by sa, že dule sú užitočné pre dojčenie (gua). Ovocie je skutočne schopné doplniť množstvo výživných látok v tele matky, ale jeho používanie má určité kontraindikácie.

Výhody dule pre dojčiace matky sú nasledujúce:

 • ovocie obsahuje veľké množstvo vitamínov;
 • časť dule s hmotnosťou 150 g bude potrebovať denný príjem železa;
 • plody dodávajú telu dostatočné množstvo sodíka, horčíka a vápnika;
 • konzumácia ovocia znižuje riziko krvácania z maternice po pôrode.

Mali by ste vedieť, že zavedenie dule v potrave dojčiacej ženy by sa malo vykonávať postupne. Toto ovocie sa musí konzumovať veľmi mierne, pretože obsah trieslovín v ňom môže viesť k zápche u dojčiat. Okrem toho sa kdoule považuje za alergén, treba to vziať do úvahy.

Ako pripraviť čaj kdoule

Kdoule je cenným produktom pre zdravie tela. Jeho použitie v potrave je dobré pre vlasy, trávenie a pokožku. Kdoule sú bohaté na užitočné látky a zároveň nízkokalorické. Mali by ste však pamätať na to, že ho musíte zahrnúť do ponuky v obmedzenom množstve a bez kontraindikácií.Komentáre:

 1. Assefa

  a ako je potrebné v tomto prípade postupovať?

 2. Elrick

  I recommend that you visit the site, which has a lot of information on the topic that interests you.

 3. Lorencz

  Wonderful, very valuable information

 4. JoJotaur

  Nemáš pravdu. Navrhujem, aby sa diskutovalo. Napíš mi v PM.

 5. Dunos

  Jasné, ďakujem za vysvetlenie.Napíšte správu