Dom a záhrada

Jahodový „renesančný“, „Tago“, „Tristar“

Jahodový „renesančný“, „Tago“, „Tristar“


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahody alebo jahody, odrody „Renaissance“, „Tago“ a „Tristar“ nie sú domácim záhradníkom veľmi dobre známe. Tieto odrody si však zaslúžia pozornosť vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam a vlastným vlastnostiam.

Opis odrody "Renaissance"

„Renesancia“ je opravárenská a nenáročný sortiment záhradných jahôd, ktoré na každom závode vytvárajú vysoký výnos z bobúľ. Plod sa vyskytuje v júni a trvá do polovice septembra.

Bobule majú veľmi atraktívnu žiarivo červenú farbu, vajcovitý zarovnaný tvar, sú stredne veľké, veľmi voňavé. Hmotnosť bobule zriedka dosahuje 10 g. Hodnota odrody je skorá tvorba plodiny, vysoké výnosy, dobrá zimná odolnosť a vynikajúce hodnotenie chuti bobúľ.

Opis odrody "Tago"

„Tago“ označuje populárne a vysoko výnosné neskoré odrody záhradných jahôd. Kríky strednej veľkosti, celkom kompaktné, s hustým a silným listom svetlozelenej farby. Zrenie nastáva začiatkom júla. Odroda má vysokú zimnú odolnosť.

Plody prvého zberu majú tvar obličiek. Následná úroda sa vytvára z okrúhlych plodov, jasne červenej farby, s veľmi šťavnatou a aromatickou dužinou. Proces bitia je na vysokej úrovni. Táto odroda nie je náročná na umiestnenie a typ pôdy, ale v slnečných oblastiach sú plody jahody „Tago“ vo väčších veľkostiach as veľmi sladkou dužinou.

Odrody a odrody jahôd

Opis odrody "Tristar"

"Tristar" je opravárenská odroda z amerického výberu. Vytvára stredne veľké kríky, ktorých priemer môže byť 0,75 m. Fúzy sa tvoria v malom množstve, nie viac ako desať na krík. Bobule sladkej chuti, pretiahnuté kužeľovité, s výraznou vôňou jemnej a šťavnatej dužiny. Priemerná hmotnosť obchodovateľných plodov presahuje 28 - 30 g, vhodné na zmrazenie.

Kríky kvitnú veľmi hojne. Načasovanie rozkvetu na fúzy sa posunie o týždeň. Druhá plodina sa tvorí okolo augusta a jej zber pokračuje až do mrazu. Výťažky sú veľmi vysoké. Odroda má vynikajúcu odolnosť voči chorobám. Opis zahŕňa pestovanie nielen na hrebeňoch, ale aj na balkónoch alebo na zavesených sadeniach.

Funkcie poľnohospodárskej technológie

Bez ohľadu na odrodu sa kríky lesných jahôd zakorenia približne za tri týždne po výsadbe na stálom mieste. V prvom roku po výsadbe sa odporúča odstrániť stopky, ktoré umožnia zariadeniu nasmerovať všetky sily, aby sa prispôsobili novým pestovateľským podmienkam.

Hlavnou metódou výsadby záhradných jahôd na najrovnomernejších a najosvetlených miestach slnka je schéma jednoduchej línie. Štandardná vzdialenosť riadkov by mala byť 75 až 80 cm, pričom vzdialenosť medzi riadkami by mala byť 20 až 25 cm.

Pri vykonávaní dvojprúdového pristátia je potrebné zachovať vzdialenosť medzi radmi 75 - 80 cm, a medzi riadkami 30 cm. Vzdialenosť v radoch je približne 20 - 25 cm. Štandardná šírka hrebeňa by nemala byť väčšia ako jeden meter, čo uľahčí starostlivosť o rastliny.

Starostlivosť o jahody zahŕňa tieto povinné opatrenia:

  • odstraňovanie suchých listov z výsadieb bobúľ počas vegetačného obdobia záhradných jahôd;
  • včasné a plytké uvoľnenie pôdy, čo je obzvlášť dôležité po daždi alebo zavlažovaní;
  • zatrávňovanie jahodových kríkov a pravidelné buriny burín na hrebeňoch s výsadbou bobúľ;
  • systematické používanie hnojív, ktoré by mali mať optimálne zloženie pre každú fázu vývoja bobuľovej kultúry;
  • mulčovanie pôdy na hrebeňoch pomocou moderných netkaných poťahových materiálov alebo organických látok.
Dátum kŕmenia jahodových kríkovPoužité hnojivorysy
Skoro na jarZložité minerálne hnojivá vo forme nitroamofosy s výpočtom 1 polievková lyžica. l. 10 l teplej vody alebo organických hnojív vo forme infúzie mulleínových / vtáčích trusov, riedených v pomere 1:10Polievanie pri koreňoch, s prietokom 0,5 l pod jedným krytom bobúľ
V štádiu pučania a dozrievania bobúľDusičnan draselný, drevný popol alebo vtáčí trusNa zvýšenie produktivity sa odporúča vykonať ďalšie postrekovanie kyselinou boritou pri rýchlosti 1/2 lyžičky. na vedre s vodou
Zimné prípravkyKomplexné minerálne alebo organické hnojivá vo forme 2-2,5 st. l. nitroammophoski a 1 šálka drevného popola na 10 litrov vodyKombinácia s doplňovaním vlhkosti jesenné zalievanie bobuľových plantáží

Na hrebeňoch vyhradených na pestovanie čistokrvných materských rastlín by sa pri burení a uvoľňovaní nemali fúzy zraniť, čo pomôže udržať maximálne množstvo kvalitného sadivového materiálu. Na hrebeňoch vyhradených na pestovanie jahodových kríkov s cieľom získať úrodu je povinné úplné a včasné odstránenie fúzov.

Bobuľová plantáž sa spravidla aktívne využíva tri alebo štyri roky. Potom by sa rastliny mali presádzať na nové miesto a staré hrebene by sa mali prideliť na pestovanie rastlín siderata a iných záhradných plodín. Systematické čistenie odrôd a klonálny výber môžu významne zvýšiť odrodovú čistotu výsadieb záhradných jahôd.

Pri pestovaní opráv odrôd záhradných jahôd by sa mali brať do úvahy niektoré črty tejto kultúry bobúľ. Ovocné šupky na týchto odrodách sa kladú za denného svetla 16 - 17 hodín, čo je typické pre obdobie od posledného mája do polovice júla. V počiatočnej fáze kvitnutia potrebujú plantáže bobúľ denné svetlo na úrovni viac ako 12 hodín. Väčšina plodiny v opravných odrodách sa vytvára bližšie k jesennému obdobiu.

Recenzie záhradníkov

Jahody renesančnej odrody sú záhradníkmi našej krajiny vysoko uctievané ako jedna z najnáročnejších plodín bobúľ s dobrou odolnosťou proti mrazu a vysokou odolnosťou voči chorobám a škodcom.

Podľa záhradkárov sa odroda „Tago“ vyznačuje nielen vynikajúcou chuťou zrelých bobúľ, ale vyznačuje sa tiež trvalo vysokým výnosom v podmienkach záhradkárstva. Bobule sú veľmi veľké, jasne červené, s dobre sfarbenou tmavou a sladkou dužinou. Preto sa z nich získavajú veľmi krásne a chutné druhy džemu, ako aj kompóty.

Nemenej zaujímavá pre záhradkárstvo je odroda American Tristar, ktorej plody sa po zmrazení osvedčili. Pestovanie tejto veľmi produktívnej odrody si vyžaduje každoročnú transplantáciu kríkov. Po zbere prvej plodiny je potrebné vyčistiť kríky, ktoré spočívajú v odstránení starých listov, hnojiť vodu a uvoľniť pôdu na výsadbe bobúľ.

Ako pestovať jahody

Mnoho záhradkárov pestuje Tristar ako kultúru balkóna alebo amfetu, ako aj na vertikálnych hrebeňoch. V prípade pestovania na hrebeňoch skúsení záhradníci neodstrihávajú fúzy, ale rovnomerne ich rozdeľujú pozdĺž hrebeňa. V dôsledku takejto udalosti je ľahké nahradiť všetky maternicové rastliny mladšími kríkmi záhradných jahôd.