Inštrukcia

Charakteristika odrôd čiernych ríbezlí "Hroznová"

Charakteristika odrôd čiernych ríbezlí "Hroznová"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čierne ríbezle sú jednou z najbežnejších odrôd ríbezlí, napriek tomu, že existuje celý rad odrôd: Minai Shmyrev, Bagira, Dikovinka, dezert Olkhinoy, Lyubava atď. A v zásade sú ríbezle predovšetkým medzi bobuľami pestovanými v Rusku. Má veľa užitočných vitamínov a minerálov, takže by ste ju nemali pripraviť o záhradu. Je dôležité poznať všetky prospešné vlastnosti, najmä pestovanie hroznových ríbezlí.

Popis odrody hrozna

Tento druh je veľkoplodý s kompaktným, rovným rastom a slabo rozvetveným kríkom. Dobre odoláva škodcom a múčnatke a v prvom roku poteší záhradníka s vysokou produktivitou. Ak od neho chcete dosiahnuť najlepší výkon, mali by ste vykonávať vylepšenú poľnohospodársku technológiu.

Stále nezabudnite na také nepríjemné veci, ako je sucho. A táto odroda ríbezlí je voči nej rovnako ako voči zime veľmi odolná. Ľadový kliešť ho nezaujíma a voči hlavným chorobám existuje pomerne vysoká imunita. Taký ríbezľa bude v záhrade dobre vyzerať, pretože sa šíri.

Listy, podľa názvu, sú podobné hroznu a plodina, ktorá dosahuje až 6 kg z kríka, sa musí zbierať súčasne. Táto odroda bola získaná na Štátnej poľnohospodárskej univerzite v Petrohrade a takéto rybízy sa pestujú v oblasti Volga-Vyatka. To sa dosiahlo krížením odrody Pamyat Michurin s čajkou. Jej výhonky sú vzpriamené a bobule samotné majú chuť, ktorú nemožno nazvať nič iné ako dezert. Oddelenie plodov v odrode je mokré.

Ako pestovať čierne ríbezle

Nasledujúce fázy pestovania ríbezlí:

 • výber stránok:
 • príprava pôdy;
 • výsadba kríka;
 • brázd;
 • zalievanie;
 • pleťou;
 • hnojivo.

Pri pestovaní ríbezlí je výber lokality veľmi dôležitý. Miesto by sa nemalo celodenne nachádzať v horúčave. Kríky musíte umiestniť na pravidelne zatienenú plochu. Hneď ako vyberiete lokalitu, na ktorej chcete pestovať ríbezle, musíte kopať jamy a potom pochopiť, na akej úrovni je podzemná voda. Ak sa ukáže, že voda je viac ako 1,5 metra od pôdy, je pestovanie ríbezlí v tejto oblasti neprijateľné, pretože korene do zeme zasahuje do hĺbky 2 m a niekedy aj viac. Tiež si uvedomte, že ak je pôda kyslá, mali by ste vykonať vápnenie.

Ako prerezávať ríbezle

Bezprostredne pred výsadbou je dovolené pluhy obrábať pôdu, ale pri orbe je neprijateľné otáčať podzolom. Na sto štvorcových metrov musíte pridať 8 až 10 kg fosfátovej horniny, 2 kg draslíka a 400 až 600 kg hnoja.

Zvyčajne sa pristátie uskutočňuje na jeseň, je však dovolené to robiť na jar. Ak pôda spĺňa vyššie uvedené požiadavky, usporiadajte kolíky na určenie riadkov. Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť 0,6 - 1,5 m, medzi radmi - 1,87 - 2,5 m. Po zalití pôdy ju budete musieť mulčovať vrstvou rašeliny, ktorej hrúbka by mala byť 3 - 5 cm.

Nezabudnite vylepšiť ríbezle, ak ste ho zasadili na jeseň. S príchodom jari, keď pôda vyschne, musíte ju uvoľniť okolo kríkov do hĺbky 8 - 10 cm a potom mulčovať. Priamo mulč, ktorý môže byť buď z rašeliny alebo z hnoja alebo kompostu, musí byť rozptýlený vrstvou 8 cm, čo pomáha zvýšiť rast plodov.

V riadkoch by sa malo pestovanie a kultivácia vykonávať hlbšie ako v kríkoch o 10-12 cm. Upozorňujeme tiež na to, že je potrebné v priebehu sezóny 4-krát okopávať pôdu. Prvýkrát sa to uskutoční skoro na jar, aby sa uzavrela vlhkosť a obsahovali hnojivá. Druhýkrát - v období aktívneho rastu, tretí - po zbere a po štvrté je potrebné vykonať zimnú kultiváciu určenú na pestovanie hnojív.

Zalievanie vašej výsadby je potrebné urobiť 2-3 krát. Je to potrebné počas obdobia aktívneho rastu, ako aj po zbere úrody. Akonáhle je zalievanie dokončené, je potrebné kultivovať rozstup riadkov.

Nezatvárajte oči pred topografiou pôdy, veľmi to ovplyvňuje konečný výsledok.

To, ako dobre rastie váš ríbezle, závisí od toho, ako sa jeho korene živia. A majte na pamäti, že musíte urobiť všetko pre to, aby ste zabránili zaplaveniu pôdy. Buriny a nátrubky budú brať živiny z koreňov, a to povedie k spadnutiu listov pred začiatkom lístia, k inhibícii rastu, oslabeniu koreňových výhonkov a tiež k zníženiu odolnosti voči škodcom a chorobám.

Ak hnojíte pôdu ročne, musíte pre každý krík urobiť 5 až 7 kg hnoja alebo kompostu. Odporúča sa to urobiť na jeseň. V prvom roku sa vyžaduje 8 až 10 kg hnoja. Na druhú stranu je potrebné pridať 100 - 150 g zmesi bobúľ s fosforom - minerálnymi hnojivami. Množstvo hnoja v treťom roku by malo zostať rovnaké, ale fosfor sa nevyžaduje. Naopak, v štvrtom a piatom roku sa hnoj nevyžaduje. Namiesto toho sa aplikuje 250 až 300 g minerálnych hnojív. Odporúča sa, aby množstvo minerálov vo štvrtom roku prekročilo to isté v piatom roku 1,5-krát. V šiestom roku sa hnojivo vyrába z 8-10 kg hnoja a 150 - 180 g minerálov. V siedmom a ôsmom roku musí byť hnoj opäť vylúčený a mali by sa používať iba minerály. Každý krík vyžaduje 250 g. A nakoniec, v deviatom roku, musíte hnojivo hnojiť hnojom a pridať 150 - 180 g minerálov.

Ako pestovať ríbezle

Viac o ríbezliach

Na záver treba dodať, že hroznový ríbezle by sa mal chrániť pred chorobami a škodcami. Je mimoriadne pohodlne uložený v špeciálnych nádobách, v ktorých sa môžete pozrieť o mesiac neskôr a zistíte, že bobule zostali rovnaké v chuti, vôni a sviežosti. Nezabudnite, že ríbezle sú vynikajúce na výrobu džemov, džúsov, vína, džemov a mnohých ďalších výrobkov, ktoré si veľmi dobre zachovávajú väčšinu vitamínov.Komentáre:

 1. Skelton

  What necessary words ... Great, a great idea

 2. Gunos

  You are not right. I can defend the position. Write to me in PM.

 3. Faeshura

  I am able to advise you on this issue. Together we can find a solution.

 4. Daelan

  I am sure that you are mistaken.Napíšte správu