Nápady

Funkcie marhuľovej odrody "Saratov Ruby"


Marhuľa "Saratov Ruby" sa vzťahuje na nové priemyselné patentované odrody s ročným a hojným ovocím. Táto odroda priťahuje zvýšenú pozornosť poľnohospodárov a amatérskych záhradkárov v dôsledku vysokej úrovne odolnosti rastlín voči mrazu, ako aj dobrej odolnosti proti porážke najnebezpečnejších a najbežnejších plesňových infekcií.

Odroda Popis a charakteristika

Marhuľa "Saratov Ruby" patrí do kategórie odrôd stredne skorého dozrievania. Ovocie sa dostanú do štádia odstrániteľnej zrelosti približne v druhej dekáde júla. Priemerná hmotnosť obchodovateľného ovocia je 38 - 40 g alebo viac.

Odroda sa vyznačuje dobrým vkusom a veľmi atraktívnym, obchodovateľný vzhľad ovocia. Plne dozrievané marhule majú bohatú oranžovo-rubínovú farbu. Chuť je veľmi dobrá. Buničina je jemná, sladká, s výraznou a veľmi svetlou arómou. Je tu malá kosť. Marhule majú veľmi dobrú odolnosť proti praskaniu a vyznačujú sa vysokou prenosnosťou a udržaním kvality. Plody si dokonale zachovávajú svoju chuť a predajnosť a zároveň zachovávajú teplotný režim jeden a pol až dva mesiace.

Stromy sú mohutné, so zaoblenou korunou. Dospelé marhule dosahujú výšku 4-5 m. Charakteristickým rysom odrody je vysoká odolnosť proti všetkým druhom plesňových infekcií ovocných porastov. Medzi výhody odrody patrí aj vysoká úroveň odolnosti proti mrazu nielen z dreva, ale aj z ovocných pukov. Vďaka dostatočne dlhému obdobiu hlbokého pokoja v ovocných púčikoch, ako aj nenáročnosti stromov je táto odroda veľmi obľúbená pri záhradníctve.

Marhuľa "Saratov Ruby": vlastnosti odrody

Dôvody pádu ovocia

Pri pestovaní marhúľ odrody "Saratov Ruby" záhradníci môžu stretnúť s problémom zbaviť ešte úplne zrelé ovocie. Dôvodom tohto javu sa často stáva veľké množstvo ovocia na konáre, ktoré v dôsledku silných nárazov vetra môžu z konárov spadnúť. Situáciu môžete napraviť rozdelením plodiny.

Uvoľňovanie ovocia sa často pozoruje, keď je ovocný strom oslabený v dôsledku prirodzeného starnutia rastlín. Dôvodom vylučovania nezrelého ovocia je často nedostatočná výživa stromu, nesprávne kŕmenie a zalievanie rastlín. Aby sa tomuto javu zabránilo, malo by sa na zalievanie produktívnych marhúľ použiť najmenej 50 litrov vody.

Ďalšou príčinou pádu ovocia je porážka ovocných sadov s hnilobou šedého ovocia. Aby sa predišlo tejto chorobe, je potrebné vykonať preventívne opatrenia a ak sa hnilobe nedá vyhnúť, malo by sa začať s chemickým ošetrením rastlín čo najskôr. Marhuľový postrek sa praktizuje pomocou moderných účinných liekov, ktoré obsahujú meď.

Preventívne ošetrenie

V strednej záhradnej zóne sa pomerne nedávno objavila odroda marhúľ Saratov Ruby, ktorá je vysoko odolná voči chorobám. Napriek tomu už bol vypracovaný najúčinnejší systém prevencie poškodenia ovocných porastov najbežnejšími a škodlivými škodlivými faktormi.

Na prvé ošetrenie sa pred aktívnou pučiacou fázou používa síran meďnatý alebo Bordeauxova tekutina, ktorá bude chrániť výsadbu pred chrastou, moniliózou, škvrnami, kokosykózou a klyasteriosporiózou. Druhé ošetrenie by malo byť v období hromadného kvitnutia. Pozitívne ovplyvňuje nielen imunitu rastliny, ale je schopná zabrániť poškodeniu rastlinných parazitov. Ihneď po odkvitnutí sa na spracovanie odporúča používať moderné kombinované insektofungicídne zmesi.

Pri určovaní načasovania preventívneho postrekovania by ste mali brať do úvahy vlastnosti klimatickej zóny, ako aj poveternostné podmienky v rastúcom regióne. Okrem toho je potrebné zohľadniť vegetatívne procesy ovocného stromu. Prvé spracovanie marhuľových stromov sa vykonáva vždy skoro na jar po prebudení rastliny. Posledné ošetrenie sa musí vykonať na jeseň bezprostredne po páde listov.

Hodnotenie stupňa

Marhuľa s názvom „Saratov Ruby“ dostáva predovšetkým pozitívnu spätnú väzbu od amatérskych záhradkárov a je ocenená spotrebiteľmi. Je to jedna z najchutnejších odrôd chovateľov Saratov. Zaznamenáva sa harmonická kombinácia kyseliny a cukru v šťavnatej dužine marhúľ.

Ako pestovať marhuľu

Podľa záhradkárov vykazujú sadenice vynikajúce prežitie na úrodnej a vlhkej pôde, v oblastiach dobre osvetlených a chránených pred vetrom. Sférická a pomerne hustá koruna potrebuje včasné a kompetentné prerezávanie, ako aj tvarovanie, ktoré prispieva k pravidelnému množeniu plodov marhúľ.

Pozrite si video: NightRacing - Saratov Racing Club 26-27092015 (Septembra 2020).