Tipy

Liečivé vlastnosti citrónovej trávy Ďalekého východu


Táto rastlina, ktorá prirodzene rastie na chudobných piesčitých pôdach lesov na Ďalekom východe Ruska, v susedných oblastiach Číny, Kórey a Japonských ostrovov, je už dlho známa človekom pre svoje pozoruhodné liečivé vlastnosti. Vďaka úžasnej kombinácii fyziológie samotnej rastliny a prírodných podmienok jej rastu - pôdy, krajiny, podnebia a prírodného prostredia - je chemické zloženie všetkých jej častí jedinečné.

Táto rastlina, ktorá prirodzene rastie na chudobných piesčitých pôdach lesov na Ďalekom východe Ruska, v susedných oblastiach Číny, Kórey a Japonských ostrovov, je už dlho známa človekom pre svoje pozoruhodné liečivé vlastnosti. Vďaka úžasnej kombinácii fyziológie samotnej rastliny a prírodných podmienok jej rastu - pôdy, krajiny, podnebia a prírodného prostredia - je chemické zloženie všetkých jej častí jedinečné.

Skúsenosti s umelou kultiváciou tohto stálezeleného liána v Číne majú tisícročnú históriu. Možno z tohto dôvodu sa citrónová šťava z ďalekého východu často nazýva čínština. Charakteristická vôňa citróna, ktorá pochádza z drvenej časti rastliny, dáva v nej vysoký obsah jednej z cenných organických kyselín - citrónovej. Rastlina tak získala moderné ruské meno - vinicu z ďalekého východu alebo z čínskej magnólie.

Prostriedky, desaťnásobná sila

V Číne je citrónová tráva už dlho známa ako posilňovacie činidlo, ktoré obnovuje silu a zvyšuje fyzickú výdrž. Miestni poľovníci neobchodovali bez zásob sušených bobúľ citrónovej trávy. Lovci, ktorí boli opevnení iba nimi, mohli neúnavne prenasledovať korisť, kým nedosiahli svoj cieľ. A závislosť na lektvaroch čínskych cisárov Schisandra chinensis bola vysvetlená najmä ich majetkom, ktorý prispel k zachovaniu mužskej moci až do vysokého veku.

Koreň, stonka, listy, kvety a plody citrónovej trávy obsahujú veľa látok užitočných pre ľudí, ktorých zoznam môže zaberať veľa miesta. Mimoriadne hodnotné a zriedkavé sú tzv. Lignany. Majú protinádorový účinok a sú tiež účinnými antioxidantmi - látkami, ktoré pôsobia proti tvorbe a akumulácii oxidov, ktoré ničia bunkové membrány.

Ale ešte viac lignínov je známych ako látky, ktoré majú silný tonizujúci a regeneračný účinok na ľudské telo. Nervové centrá pod ich vplyvom prichádzajú do vzrušeného stavu. Aj keď pocítili depresiu a zrútenie, zostávajú v minulosti. Nahradzuje ich stabilný stav nervovej sústavy, schopnosť pracovať koncentrované hodiny celé hodiny, nevediac únavu.

Zdá sa, že je čas zoznámiť sa s receptami na prípravu magických skladieb, ktoré zvyšujú silu. Človek by sa však nemal ponáhľať. Existujú kontraindikácie - koniec koncov hovoríme o vzrušujúcich a stimulujúcich látkach. Prípravky a kompozície na báze citrónovej trávy sa teda nevzťahujú na:

 • deti a ženy pripravujúce sa stať matkami;
 • problémy s nervovým systémom vyjadrené zvýšenou vzrušivosťou a nepokojným spánkom;
 • hypertonikov a tých, ktorí majú „hravé“ srdce;
 • trpiaci peptickým vredom.

Ako obnoviť silu

 1. Infúzia varených varených bobúľ citróna.
  Bobule môžu byť čerstvé aj sušené. Infúziu dostanú naliatím vriacej vody na bobule, zatiaľ čo riad držia ďalšiu štvrtinu hodiny v ohni, čo neumožňuje varu vody. Čerstvé bobule sú drvené, sušené - drvené. Bobule sušte postupne v niekoľkých krokoch v peci, pričom bobule položte na plech na pečenie v jednej vrstve. Na pohár vriacej vody stačí 10 g bobúľ. Vezmite lyžicu maximálne trikrát denne a naposledy - päť hodín pred spaním.
 2. Pite z listov a výhonkov.
  Tieto časti rastliny neobsahujú toľko tonizujúcich látok ako bobule. Preto ich infúzia, ktorá je mimochodom v Kórei veľmi populárna, sa dá pripraviť a skonzumovať ako obyčajný čaj tak, že sa do šálky uvarí čajová lyžička nasekanej citrónovej trávy. Zber cenných surovín sa najlepšie vykonáva v auguste, zber listov a rezanie tenkých mladých stoniek. Rozdrvená zbierka sa suší na hárku papiera, ktorý je mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Uchovávajte v ľanových vreckách.
 3. Semená práškovej Schisandry.
  Prípustný príjem nie je vyšší ako 3 g za deň.
  Bobule Schisandra sa dajú spracovať a zbierať rovnako ako akékoľvek iné. Škála možností na prípravu liekov je veľká. Čerstvé bobule sa môžu nastrúhať cukrom, vyrábajú sa z nich konzervy, konzervovaná prírodná šťava alebo kompot a nakoniec sa z domácich plodov citrónovej trávy vyrába domáce víno. Tinktúry rastlinných častí na alkohole alebo vodke sa bežne používajú.
  Jedlá, ktoré sa na to používajú, by mali byť samozrejme chemicky neutrálnym povrchom - vyrobené zo skla, nehrdzavejúcej ocele alebo potiahnuté smaltom. Zo všetkých častí citrónovej trávy sú najcennejším zložením a množstvom liečivých látok semená obsiahnuté v bobuľovinách. Citrónový olej sa získava zo semien - druh zdravotného koncentrátu.

Tonizujúce látky na báze schizandry sú veľmi účinné a nie sú návykové. Je dôležité vziať do úvahy, že jednorazová dávka lieku alebo náhodne, od prípadu k prípadu, nebude mať žiadny hmatateľný účinok. Dĺžka užívania drog z citrónovej trávy by nemala byť kratšia ako tri až štyri týždne.

Ako pestovať citrónovú trávu

Ďaleký východ citrónová tráva - od siedmich ochorení

Tonizujúci účinok, ktorý sa človek cíti po užití citrónovej trávy, je výsledkom hlbokej uzdravovacej a regeneračnej práce, ktorú v tele vytvárajú látky obsiahnuté v rastline. Pozitívny vplyv citrónovej trávy na fungovanie ľudského imunitného systému je pozitívny.

Malé ložiská zápalu, infekcie a porúch v tele sa postupne odstraňujú, pretože v boji proti ktorému imunita premrhala svoju silu, sa ukázalo byť v rozpore s vonkajšími infekciami. Voľné zdroje imunitného systému sa zvyšujú. Osoba sa stáva prakticky imunnou proti prechladnutiu a iným infekciám, nepriaznivým vplyvom prostredia.

Telo je omladené - biologické cykly v ňom ožívajú a urýchľujú sa. Metabolizmus je aktivovaný, pohyb nahrádza stagnáciu. Nahromadené produkty bunkového odpadu, voľné radikály, ako aj antropogénne znečistenie sa z tela intenzívne transformujú a vylučujú.

Nie je prekvapujúce, že sa do kompozície prípravkov určených na liečenie mnohých chorôb, napríklad diabetes mellitus, kardiovaskulárneho zlyhania a mnohých ženských chorôb, vnáša citrónová tráva. Citrónová tráva sa používa v dermatológii, oftalmológii a pri liečení chorôb vnútorných orgánov.