Nápady

Ako určiť hmotnostný podiel škrobu v zemiakoch doma


Dobré popoludnie Povedz mi, aký je hmotnostný podiel škrobu v zemiakoch? Prečo je jeden zemiak uvarený a druhý nie? Ako zistiť, či škrobovité zemiaky alebo nie? Vopred ďakujeme za odpoveď.

Dobrý deň, hmotnostná frakcia škrobu v zemiakoch sa u každého druhu líši. Odrody zemiakov s vysokým (od 25%) a vysokým (20 - 25%) obsahom tohto uhľohydrátu počas spracovania potravín budú mäsité. Sú najvhodnejšie pre šťouchané zemiaky a husté polievky. Priemerný zemiak je ideálny pre bežné polievky, zemiakové placky, palacinky a pečenie v peci. Ovocie s nízkym obsahom škrobu sú vhodné na vyprážanie na panvici a na vyprážanie, na šaláty a na plátky zemiakov. Pre vynikajúcu pečeň môžete použiť sortiment zemiakov.

Obsah škrobu (polysacharidy amylózy a amylopektínu) je indikátorom, ktorý sa môže pohybovať v hľúzach tej istej odrody do 5%. Závisí to aj od obdobia a podmienok dozrievania koreňových plodín, ich veľkosti a dodržiavania teplotného režimu skladovania plodiny. Na presné stanovenie hmotnostného podielu tejto látky v hľúzach je potrebných niekoľko zložitých laboratórnych testov.

Medzi obyvateľstvom panuje názor, že zemiaky so svetlou a hnedou šupkou sú škrobovejšie ako ružové a červené. Oválne zlatožlté hľuzy sú obvykle stredne škrobom. Môžete tiež cítiť koreňovú plodinu a trieť prsty k sebe. Pri škrobnatej odrode existuje pocit, že je ruka ušpinená kriedou. Doma môžete nakrájať kvapku jódu na plátok - modrá škvrna, tým viac škrobnatá zemiaky.

Zemiakový škrob: domáci