Nápady

Reďkovka "Heat": poľnohospodárska technológia a opis populárnej odrody


Reďkvička „Heat“ označuje skoré zrelé a produktívne odrody, ktoré dozrievajú približne tri týždne po vysiatí. Odroda je vhodná nielen na výsadbu jari, ale aj na siatie v zime. Je široko používaný pestovateľmi zeleniny a záhradníkmi v našej krajine na účely skorej destilácie a zberu na otvorenom priestranstve aj na hrebeňoch chráneného územia.

Opis a vlastnosti odrody

Reďkovka „Heat“ tvorí okrúhle korene, s priemerom nie väčším ako 3–3,5 cm, s hmotnosťou do 25–28 g. Povrch je červený karmínový. Odroda sa vyznačuje vysokým obsahom vitamínu C. Buničina je biela, hustá konzistencia, trochu chuť ostrovčeka.

Odroda sa vyznačuje odolnosťou proti rozkvetu, vysokou obchodnou kvalitou, odolnosťou voči chorobám a dobrou chuťou koreňových plodín. Odroda je predčasná, čo počas sezóny umožňuje niekoľko úrody. Celkový výnos koreňových plodín dosahuje 2,3 - 2,4 kg na meter štvorcový výsadbovej plochy.

Prevencia plodín s koreňmi horkosti

Pomerne často sa pri pestovaní reďkoviek stáva problémom tvorba horkej buničiny. Reďkovka s názvom "Teplo" tiež nie je úplne zbavená tejto nepríjemnej chyby. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré môžu vyprovokovať tvorbu koreňových plodín s horkou chuťou, medzi nimi najbežnejším je porušenie režimu zavlažovania zeleninových plodín.

Aby sa predišlo takémuto problému, stačí vykonať miernu zálievku pred tvorbou koreňových plodín, najmä v chladnom a oblačnom počasí. S nástupom tepla a blížiacim sa obdobím zrelosti koreňových plodín by sa malo častejšie zalievať. Okrem toho, pri pestovaní reďkoviek v chránenej pôde je veľmi dôležité dodržiavať nielen režim zavlažovania, ale aj pravidelné vetranie.

Horkosť z buničiny koreňových plodín môžete odstrániť namočením do čistej studenej vody s malým množstvom soli. Môžete sa tiež zbaviť horkosti reďkoviek vriacou vodou. Na tento účel stačí naliať koreňovú zeleninu vriacou vodou. V súčasnosti chovatelia domácich i zahraničných chovateľov pestujú odrody, ktorých dužina nemá absolútne žiadnu horkosť.

Ako zasadiť reďkovky "Teplo"

Pravidlá vykládky

Na pestovanie reďkoviek „Heat“ je potrebné zdôrazniť slnečnú a chránenú oblasť. Optimálnou pôdou na pestovanie reďkoviek tejto populárnej odrody je sypká a ľahká pôda s neutrálnou alebo mierne kyslou reakciou. Príliš kyslé pôdy pred zasiatím reďkoviek je nevyhnutné vápno.

Dobrou možnosťou je pestovať reďkovky v oblastiach, ktoré sú následne určené na pestovanie paradajok. Ak je lokalita zastúpená ťažkými a studenými pôdami, ako aj zlými piesočnatými ílovitými pôdami, vykonáva sa kopanie s pridaním humusu v množstve 2 kg na meter štvorcový.

Najlepšie prekurzory pre reďkovky sú zemiaky, paradajky, uhorky a strukoviny. Po pestovaní vodnice, reďkovky, vodnice, daikonu, žeruchy, kapusty a chrenu nemôžete zasiať reďkovky do oblastí. Neodporúča sa pestovať reďkovky v jednej oblasti častejšie ako raz za dva alebo tri roky.

Zeleninový dresing

Pri pestovaní reďkoviek „Heat“ na ochudobnenej pôde je potrebné kŕmiť zeleninu dvakrát počas celého vegetačného obdobia. Pri pestovaní reďkovky na úrodných pôdach stačí vykonať jeden vrchný dresing.

Ako hnojivá nemôžete používať hnoj a vtáčí trus, ani zlúčeniny predstavované dusíkom, pretože v koreňových kultúrach sa hromadí dusičnany. Je optimálne používať ako infúziu žihľavy horúcej alebo ako roztok na báze draslíka a superfosfátu s prídavkom malého množstva obyčajného drevného popola.

Najlepšie je pripraviť pozemok na pestovanie reďkoviek na jeseň. Potom budú mať všetky použité hnojivá čas na úplné nasýtenie pôdy a zlepší ich zloženie a kvalitatívne vlastnosti na pestovanie reďkovky Zhara.

Recenzie pestovateľov zeleniny o odrode

Rozsiahla domáca odroda reďkoviek „Heat“ sa týka populárnych a obľúbených odrôd v našej krajine. Keď sa záhradníci pestujú ako skleníkové plodiny, v poslednom jarnom mesiaci dokážu získať dve úrody tejto chutnej a zdravej zeleniny.

Chuť zrelej dužiny reďkoviek „Heat“ je veľmi dobrá. Koreňová plodina je šťavnatá, stredne ostrá a sladká. Výhodou záhradníkov je tiež nízka cena semenného materiálu.

Triky pre pestovanie reďkoviek

Odroda "Zhara" sa však vyznačuje aj niektorými výraznými nedostatkami, vrátane zvýšenej tendencie strieľať za dlhých denných hodín, ako aj tvorbou malých koreňových plodín s nedostatočne vysokou poľnohospodárskou technológiou a nepriaznivými pôdnymi a klimatickými podmienkami v pestovateľskej oblasti. Okrem toho sa často pozoruje simultánne dozrievanie koreňových plodín.