Tajnosť

Maliny „Kuzmina News“: základné požiadavky na pestovanie

Maliny „Kuzmina News“: základné požiadavky na pestovanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Malinová "Kuzmin News" je jednou z najstarších a osvedčených polotrvalých odrôd. Túto obľúbenú odrodu získal chovateľ-experimentátor Ufa Nikanor Vonifatievich Kuzmin. Ako rodičovský pár rastlín sa pri krížení použila americká odroda Cuthbert a domáca malinová odroda s názvom Smolenskaya. Prijatý v meste Vetluga, Nižný Novgorod v roku 1880.

Opis stupňa

V prítomnosti najpriaznivejších pôdnych a klimatických podmienok tvoria maliny odrody Novosti Kuzmina silné rastúce a rozľahlé rastliny. Pri pestovaní odrôd v menej priaznivých podmienkach vrátane severných regiónov a oblasti, ktorá nie je Chernozem, kríky malín majú zvislý tvar a dosahujú výšku 2 - 2,5 m. Rastliny majú malé množstvo bazálnych výhonkov a klenutých výhonkov s charakteristickou previsnutou hornou časťou.

Odroda so stredným dozrievaním, má zvýšenú sebestačnosť a stabilný výnos. Bobule majú matnú ružovočervenú farbu bez výraznej arómy. Bobule sú stredne veľké a štandardná hmotnosť nepresahuje 2-4 g. Tvar je podlhovastý, tupý.

Zrelé bobuľové mäso je veľmi šťavnaté, jemné a má príjemnú kyslastú dochuť. Drupe je hustá, hromada, nerozpadajúca sa. Bobule sa ľahko oddeľujú od stonky, nie sú však náchylné na odlupovanie, Zber sa uskutočňuje v dospelosti. Zber nie je predmetom skladovania a dopravy, je široko používaný na výrobu džemu, kompotov alebo džúsov.

Podľa opisu je táto odroda charakterizovaná ako veľmi nenáročná a vytrvalá. Ideálne pre pestovanie na osobných pozemkoch a záhradných pozemkoch. Je to dopyt po čerstvej spotrebe kvôli dobrej chuti. Ideálne pre začiatočníkov a neskúsených záhradníkov.

Malina: výber odrôd

Pravidlá vykládky

Maliny odrody Novosti Kuzmina by sa mali vysádzať do predtým pripravených hlboko vykopaných sekcií chránených pred nárazmi vetra. Vysadené sadenice musia byť úplne zdravé a dobre tvarované. Rastliny by nemali vykazovať príznaky choroby alebo škodcov.

Hlavné požiadavky na pestovanie malín "Kuzmina News" na osobných pozemkoch sú tieto:

 • najvyššia produktivita sa dosiahne kultiváciou na úrodnej, voľnej a vlhkej pôde;
 • optimálna pôda na pestovanie malín má pH 5,5 - 6,5 a dostatočné, ale nie nadmernú vlhkosť;
 • na neutralizáciu príliš kyslej pôdy by sa malo pri každom vyťažení štvorcových metrov hlínou a ílovitou pôdou pridať 500 g vápencovej múky a 300 g vápencovej múky na zlepšenie piesočnatej pôdy;
 • dva týždne pred výsadbou malinových kríkov sa odporúča pridať ílové a hlinité pôdy do hlinitých a ílovitých pôd a úplne vyčistiť plochu buriny;

 • ako organické hnojivá je vhodnejšie používať hnoj, humus alebo humus, v množstve 1 vedro na každý štvorcový meter;
 • na sadenie by sa mal pripraviť zákop, ale pre každú malinovú krík môžete vykopať jamu a štandardné veľkosti by mali byť 30 - 40 cm so šírkou 30 cm;
 • Odporúča sa pestovať sadenice malín dvoma riadkami s rozstupom riadkov 0,7 - 1,2 m. Optimálna vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť najmenej 0,5 m.

Maliny sa vysádzajú na jar alebo na jeseň. Najlepšie je pestovať rastliny na jeseň - koncom septembra alebo začiatkom októbra.

Po výsadbe je potrebné zabezpečiť hojné zalievanie rastlín rýchlosťou 30 - 40 l na meter štvorcový. Je veľmi dôležité ustanoviť podporu a pestovať túto malinovú odrodu spôsobom mreží.

Pestovateľské odporúčania

Malinová "Kuzmin News" je nenáročná, dokonale sa prispôsobí takmer všetkým pôdnym a klimatickým podmienkam a vyžaduje si minimálnu starostlivosť. Je však možné získať najvyšší možný výnos, iba ak sú splnené všetky požiadavky poľnohospodárskej technológie:

 • ak bola pôda pred výsadbou dostatočne hnojená a má tiež optimálne ukazovatele voľnosti a úrodnosti, potom sa v prvých dvoch rokoch nevyžaduje použitie veľkého množstva hnojiva;
 • vo fáze aktívneho vytvárania a dozrievania bobúľ sa odporúča kŕmiť malinové kríky tejto odrody hnojivami fosforu a draslíka vrátane drevného popola a superfosfátu;
 • pravidelné zalievanie by sa malo vykonávať pravidelne, najmä počas obdobia kvitnutia a tvorby plodín;
 • v procese ročného sanitárneho prerezávania je potrebné správne odstrániť všetky slabé, choré alebo poškodené výhonky.

V strednom Rusku má táto odroda skvelú zimu bez prístrešia. Vo viac severných oblastiach odborníci odporúčajú ohýbať malinové výhonky a upevňovať ich vo výške 30–35 cm.

Možno vás bude zaujímať aj článok o malinách Cascade Delight.

Recenzie záhradníkov

Maliny odrody Kuzmina Novosti sú veľmi odolné a nenáročné a podľa záhradkárov dobre rastú a rodia ovocie vo väčšine oblastí stredného pásu na rôznych druhoch pôdy. Pomerne vysoký výnos sa pozoruje aj na vzácnych pôdach, je však potrebné bohaté a pravidelné zalievanie. Odroda je nestabilná pri väčšine najbežnejších chorôb a je často postihnutá škodcami.

Okrem výnimočnej zimnej otužilosti a schopnosti tolerovať zimu chladom bez prístrešia, sa kultivar vyznačuje vysokou mierou vlastnej plodnosti. Priemerný výnos zo sto malín dosahuje podľa skúseností skúsených záhradníkov 60 - 80 kg. Priemerný výnos z kríka nie je väčší ako 1,5 - 2 kg.

Ako pestovať maliny

Ak sa ako opeľovacie rastliny používajú vysoko produktívne odrody malín, pozoruje sa prudký nárast produktivity. Odroda sa oceňuje predovšetkým vynikajúcou zimnou odolnosťou a odolnosťou proti vírusovým chorobám, botritídam a antracózam.Komentáre:

 1. Giannes

  Ťažko povedať.

 2. Renato

  wonderfully, this message of value

 3. Tuzil

  Súhlasí, toto obdivuhodné posolstvo

 4. Rodes

  Teda, dovolíš si chybu. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi do PM.

 5. Lance

  Pozoruhodné, sú to cenné informácie

 6. Tojakree

  Zistil som, že nemáte pravdu. budeme diskutovať.Napíšte správu