Tipy

„Oranžový zázrak“ - žlté a vysoko výnosné maliny

„Oranžový zázrak“ - žlté a vysoko výnosné malinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Malina „Orange Miracle“ je veľkoplodná opravárenská odroda s jasnými a krásnymi zlatými žltými plodmi. Táto odroda patrí do elitnej kategórie a bola získaná domácimi chovateľmi Kokinského pevnosti VSTISP. Vyznačuje sa vysokou úrovňou odolnosti voči chorobám a škodcom, ale je dosť náchylná na silné mrazy a nadmerné teplo.

Vlastnosti triedy

Malinové odrody „Orange Miracle“ majú priemernú rastovú silu. Strely na kríkoch sú veľmi kompaktné. Vetvy sú vzpriamené, s pomerne veľkým počtom tŕňov. Opis odrody a jej vlastnosti si vyžadujú sklon výhonkov pod hmotnosťou bobúľ, aby sa zabránilo zlomeniu, rastlina si vyžaduje vysokokvalitné a včasné viazanie.

Charakteristickým znakom je tvorba ovocných bočných strán na 75% celej dĺžky výhonku. Všeobecné ukazovatele schopnosti tvoriť výhonky kríka sú mierne. Rastlina tvorí asi 5 až 7 výhonkov substitúcie a významné množstvo výhonkov. Odroda sa vyznačuje tvorbou vysokej a stabilnej plodiny.

Bobule v dĺžke dosahujú 4-4,5 cm. Priemerná hmotnosť obchodovateľných bobúľ je od 6,5 do 8,5 g. Plne dozreté bobule sú jednorozmerné a husté, majú kónický tvar a charakteristickú, veľmi jemnú a príjemnú arómu. Drupe je relatívne malý a má pevnú priľnavosť. Povrch je výrazný oranžový, dužina je svetlooranžová, veľmi šťavnatá, sladká a voňavá. Chuť je 4,5 bodu.

Malina "Orange Wonder": opis odrody

Pravidlá a podmienky vykládky

Odrodu Orange Miracle môžete pestovať na jar alebo na jeseň. Rastlina patrí medzi nenáročné a pomerne dobre prežíva, keď sa pestuje takmer v akýchkoľvek pôdnych a klimatických podmienkach. Najpriaznivejšie podmienky pre rast a rodenie sú hlinité pôdy, ktoré majú jasnú zrnitú štruktúru. Pôda by mala dobre absorbovať vodu a mala by byť dobre vetraná. Na pristátie je najlepšie zvoliť najsvetlejšie miesto na južnej strane lokality.

S cieľom samostatne vyučovať vysokokvalitný výsadbový materiál by ste si mali zvoliť rastlinu, ktorej vek by nemal byť nižší ako dva alebo tri roky. V takom prípade by mal byť odstránený stredový diel, ktorý umožní zostávajúcim koreňom vytvoriť vhodný výhonok.

Tipy na starostlivosť

Pestovanie malín pomaranča divého na osobnej záhrade alebo záhrade nie je príliš problematické. Rastlina je veľmi citlivá na starostlivosť, ale tiež nenáročná. Na jar, bezprostredne po úplnom roztopení snehu, je absolútne nevyhnutné pridať 40 g močoviny na každý bežný meter pristávacej priekopy. Zároveň sa odporúča postrekovať dospelými malinovými kríkmi 2% nitrafénu.

Na prevenciu sa na jar, ešte pred pučaním, odporúča, aby sa malinové kríky postriekali roztokom 6-7% močoviny. Dobrý výsledok sa dosiahne postrekom rastlín ihneď po odstránení zmrazených a poškodených výhonkov pomocou nástroja, ako je napríklad Bordeauxova tekutina. Pred kvitnutím musia byť rastliny postriekané Inta-Virom. Na jeseň, po konečnej úrode, sa malina opäť nastrieka, aby sa zničili všetky hmyzie škodce a patogénne mikroorganizmy.

Pri pestovaní opravárenských odrôd je potrebné pravidelne vykonávať také povinné opatrenia, ako je burina, zalievanie a kultivácia. Ak chcete dosiahnuť vysoké výnosy, musíte ihneď po plodení odstrániť leteckú časť malinovej kríky.

Recenzie letných obyvateľov

Opravy odrody „Orange Miracle“ si zaslúžene zaslúžili vysoké pochvalu a kladné hodnotenie od záhradníkov a záhradníkov. Veľkoplodé maliny tejto odrody začínajú rodiť od posledných desiatich dní v júli a umožňujú získavať vysoko produktívne bobule až do jesenných mrazov. Vysoké hodnoty hustoty uľahčujú prepravu plodiny. Maliny sú vhodné na dlhodobé skladovanie bez straty chuti a kvality. Bobule sú veľmi chutné a môžu sa konzumovať nielen čerstvé, ale môžu sa tiež používať na výrobu kompótov, zákuskov, zaváranín alebo džemu.

Celkový dojem odrody je pozitívny: bobule môžu po dozretí dlho visieť na kríkoch a nespadajú, takmer 100% celkovej plodiny sa tvorí pred mrazom. Pri náležitej starostlivosti nie je výnos z jedného malinového kríka nižší ako 2,5–2,7 kg.

Žltá malina: vlastnosti a starostlivosť

Odroda je veľmi dobre zavedená pri používaní ekologických a lacných technológií pestovania. Opravy malín tejto odrody ľahko tolerujú pokles teploty -24 ° C, ale vo väčšine regiónov sú tieto ukazovatele nedostatočné. Hlavnou nevýhodou odrody je prítomnosť vysokého obsahu rastlín.