Dom a záhrada

Malinová "Octavia" - najnovšia a najsľubnejšia odroda

Malinová "Octavia" - najnovšia a najsľubnejšia odroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Raspberry Octavia alebo Rubus idaeus Octavia je najnovšia a nádejná odroda anglických chovateľov. Toto je komplexný hybrid „Glen Ampl“ a „EM 5928-114“. Zrná na konci júla alebo začiatkom augusta, v závislosti od pestovateľskej oblasti.

Vlastnosti triedy

Malinová „Octavia“ vytvára rovné, silné a silné výhonky, ktoré sú takmer úplne zbavené tŕnia. Rastliny sú veľmi elegantné a mohutné. Sadenice Octavia malín sa vyznačujú vysokou zimnou odolnosťou a vynikajúcou odolnosťou proti vlhkosti. Záhradníci by však mali pamätať na to, že na získanie kvalitnej plodiny sa musí pridať značné množstvo organických látok.

Bobule Rubus idaeus Octavia sú veľké a vážia najmenej 6 - 8 g. Farba zrelých bobúľ je vybledlá na červeno. Celulóza s bohatou malinovou príchuťou. Prítomnosť dostatočne hustej pokožky pomáha zabezpečiť vysokú obchodovateľnosť a vynikajúcu prepraviteľnosť na veľké vzdialenosti. Bobule môžu zostať na kríkoch po dlhú dobu, pretože nie sú náchylné na útek. PPo poľnohospodárskej praxi bobule nehnijú ani vo veľmi daždivých obdobiach.

Odolnosť odrody v zime a odolnosť voči suchu sa odhaduje na deväť bodov. Chuť zrelej dužiny je veľmi dobrá, chuť je sladkokyslá, podľa odhadcov podľa deviatich bodov. Priemerný výnos jednej kríky malín je najmenej 3,5 kg. Pri pestovaní v priemyselnom meradle av súlade s poľnohospodárskou technológiou je výnos okolo 20 t / ha.

Malina: výber odrôd

Pristátie

V strednom Rusku je možné pestovať maliny tejto odrody na jeseň alebo na jar. Malinová "Octavia" sa pestuje pred začiatkom prebudenia a masívneho rozkvetu obličiek. Skorá jarná výsadba umožňuje ľahko zakoreniť sadenice. Najlepšie je pestovať sadenice malín pozdĺž živého plotu, kde je dostatok svetla a ochrana pred silným vetrom. Maliny tejto odrody nemajú radi kyslé pôdy, preto je pred výsadbou potrebné dosiahnuť dobré vápnenie.

Odporúča sa zasadiť Rubus idaeus Octavia v jednom rade zákopovým spôsobom so vzdialenosťou medzi kríkmi 50 - 60 cm. Skúsenosti ukazujú, že kultúra bobule vysadená v prúžku je schopná priniesť väčší výnos. Plocha pod malinami by sa mala vyberať čo najrovnomernejšie alebo s miernym sklonom.

Drenážne a úrodné hlinité pôdy sú vhodné na pestovanie. Čerstvo vysadené rastliny sa musia poliať mesiac a pol, čo zlepší prežitie. Dostatočnú pozornosť treba venovať mladým malinám: uvoľňovanie pôdy, mulčovanie pôdy okolo sadeníc, burinu burín, prerezávanie rastlín, zalievanie a kŕmenie.

Pravidlá starostlivosti

Raspberry Octavia reaguje na dobrú starostlivosť. Každý nadmerný rast, ktorý je príliš posiaty malinami, by sa mal starostlivo rezať. Aby boli bobule čo najväčšie, pôda pod malinami by mala byť vždy vlhká a dobre hnojená. V neprítomnosti dažďa je pred kvitnutím potrebné zalievať bobuľovú kultúru, vo fáze tvorby bobúľ, počas rastu bobúľ a počas obdobia zrenia. Na štvorcový meter pôdy sa spotrebuje približne 3 - 4 vedrá vody.

Na zvýšenie produktivity odporúčajú skúsení záhradníci počas kvitnutia a tvorby vaječníkov kŕmiť Rubus idaeus Octavia špeciálnymi hnojivami. Hnojivá sa musia vyberať s ohľadom na ročné obdobie a celkový stav rastliny. Ako najúčinnejšie hnojivo sa odporúča používať tento liek "Ideálny" 2-3 umenie. l. ktorý sa musí rozpustiť v vedre s vodou. Posledné kŕmenie malín sa uskutočňuje začiatkom jesene.

Je potrebné pravidelne vykonávať audit kríkov a vykonávať preventívne postrekovanie. Octavia sa vyznačuje vynikajúcou zimnou odolnosťou a pri kultivácii v zónach s miernou klímou v zime nepotrebuje prístrešie. Podľa pozorovaní rastlina ľahko toleruje mrazy až do -30 ° C s dostatočnou snehovou pokrývkou.

Ponúkame tiež možnosť oboznámiť sa s odrodovými charakteristikami malín "Maroseyka".

Recenzie záhradníkov

Jednoduchá starostlivosť a veľmi vysoká produktivita vám umožňujú pestovať Rubus idaeus Octavia nielen v letných chatkách alebo na domácich pozemkoch, ale aj v priemyselnom meradle. Dvojročné výhonky bez tŕnia. Maliny "Octavia", podľa záhradníkov, má dlhé obdobie plodu. Odroda je odolná proti závažným hubovým chorobám a je veľmi odolná.

Podľa recenzií majú záhradníci vynikajúcu príležitosť zbierať bobule od polovice júna do polovice augusta. Plne dozreté bobule môžu byť bezpečne na kríkoch aj v daždi. Letní obyvatelia si môžu sami prispôsobiť čas a objem úrody.

Ako pestovať maliny

Nevýhody zahŕňajú pomerne vysoké náklady na výsadbový materiál, ale takúto investíciu možno považovať za ziskovú a rýchlo splatnú.Komentáre:

 1. Voodooshakar

  Noteworthy, it's the funny phrase

 2. Ariyan

  Wacker, what phrase ..., a splendid thought

 3. Moshoeshoe

  Bravo, you visited another idea

 4. Braeden

  It is remarkable, very amusing play

 5. Kagarr

  TU NIE JE REFERENCIA

 6. Gumaa

  Je škoda, že teraz nemôžem vyjadriť - nie je voľný čas. Ale vrátim sa - myslím, že si myslím, že to nevyhnutne píšem.Napíšte správu