Návrh

Populárna odroda jahôd „Aromas“


Strawberry "Aromas" alebo Aromas Strawberry sa vzťahuje na odrody neutrálneho dňa a priemerného výťažku dozrievania. Opis odrody predpokladá dobrú odolnosť proti nepriaznivým vonkajším faktorom a veľmi vysoké ukazovatele produktivity výsadby bobúľ.

Opis a odrodové charakteristiky

Odroda jahodovej arómy je tvorba veľkých bobúľ, ktorých priemerná hmotnosť presahuje 25 g. Zrná dužina hustej konzistencie, výrazná červená. Povrch bobule s charakteristickým leskom. Tvar bobule obchodovateľnej je pravidelný, pretiahnutý a kužeľovitý. Chuť zrelých bobúľ je harmonická, s príjemnou a ľahkou vôňou jahody. Hodnotenie podľa stupňa ochutnávky a spotrebiteľov je vysoké.

Kríky sú silné, ale kompaktné. Podľa pôvodcu a názoru mnohých záhradníkov je odroda Aromas Strawberry charakterizovaná prítomnosťou širokej škály rezistencie.

Táto vysoko produktívna odroda jahôd zahraničného výberu získala dostatočný dopyt v záhradníctve, čo je dané vynikajúcim pomerom chuti a vynikajúcim obchodným vzhľadom. Letných obyvateľov navyše priťahuje bohatá a dlhodobá produktivita. Aromas Strawberry patrí k odrodám strednej sezóny.

Ako pestovať jahody

Výhody a nevýhody odrody

Jahodová vôňa „Aromas“ je známa svojou chuťou všetkých odrôd stredného obdobia zo zahraničného výberu. Plodenie Aromas Strawberry sa okrem toho začína koncom mája a pokračuje až do výrazných mrazov, niekedy až kým sa bobule nezakryjú prvým snehom. Vďaka rozmanitosti a odolnosti voči nepriaznivým vonkajším podmienkam sa táto odroda stáva veľmi obľúbenou v záhradníctve.

Vynikajúca tvorba bobúľ sa pozoruje aj v horúcom a suchom období. Masové močenie začína po poklese teploty a vyskytuje sa okolo polovice posledného letného mesiaca. Vôňa Jahodových bobúľ je veľmi atraktívneho vzhľadu, sladká, s jemnou vôňou. Veľkosť bobúľ je spravidla veľká alebo stredná. Úroda je odolná voči rôznym mechanickým poškodeniam, preto má vynikajúcu prepravu.

Jahody Aromas majú okrem toho vynikajúcu odolnosť voči najnebezpečnejším chorobám plodín bobúľ, vrátane múčnatky a antracnózy, a znášajú vírusové infekcie. COdroda Aromas Strawberry má na konci leta a jesene tiež dobré ovocie, a zozbierané bobule druhej úrody majú nielen veľmi sladkú chuť, ale sú tiež skvelé na mrazenie v zime.

Požiadavky na zálievku a zálievku

Dobrý výnos záhradných jahôd priamo závisí od dodržiavania technológie pestovania. Hlavnými komponentmi správnej poľnohospodárskej technológie po výsadbe jahôd na stálom mieste sú správne zalievanie a zálievka. Na získanie ekologickej plodiny by sa mali uprednostňovať organické hnojivá vo forme mulleínu, kaše, humusu, kompostu alebo vtáčieho trusu. Voda na zavlažovanie by sa mala počas dňa zohriať na slnku.

Jahody s názvom „Aromas“ reagujú na zalievanie a vrchné dresingy, ktorých správne fungovanie prispieva k významnému zvýšeniu celkového výnosu:

  • na oplodnenie pozemku na pestovanie jahôd by sa malo do pôdy zaviesť asi 3 - 3 kg humusu, približne 30 - 35 g superfosfátu a 0,5 l drevného popola;
  • prvé kŕmenie sa uskutočňuje na mladom liste pomocou suchého kurčieho trusu, zriedeného vodou v pomere 1: 10 a podaného infúziou počas dvoch dní;
  • druhé vrchné obväzovanie sa uskutočňuje v štádiu predlžovania stopiek pomocou 20 g dusičnanu amónneho zriedeného v 10 1 vody;
  • posledná úroda zahŕňa odstránenie starých listov a ošetrenie najúčinnejšími chemikáliami na ochranu pred vírusovými a hubovými chorobami.

Vrchné obliekanie rastlín bobule musí byť sprevádzané vysokokvalitnými zavlažovacími opatreniami. Polievanie by malo byť radikálne, s minimálnou vlhkosťou na listoch jahôd.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami jahod Borovitskaya.

Recenzie záhradníkov

Záhradná jahoda „Aromas“ amerického výberu je vo väčšine regiónov veľmi obľúbeným typom DPH alebo neutrálneho denného svetla. Aromas Strawberry je veľmi odolná a plastická cudzia odroda s dobrou odolnosťou proti špineniu. Bobule sa tvoria vo veľkých rozmeroch, najmä ak sa pestujú ako skleníkové plodiny.

Buničina úplne zrelého bobule má vysoký obsah cukru, čo robí chuť veľmi bohatou a príjemnou. Podľa väčšiny záhradníkov je výnos a preprava zrelých Aromas Strawberry veľmi vysoká. Priemerný výnos z každého kríka bobúľ, ktorý podlieha poľnohospodárskej technológii, dosahuje 1,5 - 1,8 kg alebo viac.

Jahody: tajomstvá pestovania

Nedostatočná vlhkosť môže nepriaznivo ovplyvniť kvalitu plodín. Podľa pozorovaní skúsených záhradníkov sa bobule v tomto prípade zmenšujú a rýchlo strácajú svoju osobitnú, vysokú chuť. Preto sa odporúča, aby sa jahodové kríky napojili asi dvakrát až trikrát týždenne. Vo väčšine regiónov našej krajiny je odroda vhodná na pestovanie bez použitia prístrešku v zimnom období.