Nápady

Technológia pestovania jahôd „Darselect“

Technológia pestovania jahôd „Darselect“


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahoda „Darselect“ alebo záhradná jahoda Darselect Strawberry sa vzťahuje na stredne skoré odrody krátkych denných hodín. Francúzska produktívna odroda sa stala populárnou a získala si veľkú popularitu v podmienkach záhradkárstva v našej krajine a pestujú ju aj farmy.

Odroda Popis a charakteristika

Jahody odrody Darselect tvoria silné, vzpriamené, tmavo zelené listy a majú vysokú mieru zakorenenia. Táto odroda sa vyznačuje miernou toleranciou k porážke Phytophthora, Cactorum, ale opis odrody naznačuje citlivosť na Verticilium a Oïdium. tiež Jahody Darselect Strawberry sú často postihnuté fialovými škvrnami a roztočmi.

Berry Darselect Strawberry podlhovasto-kónický tvar, s tupou koncovou časťou. Priemerná hmotnosť obchodovateľných bobúľ je 19 - 20 g. Šupka je rovnomerná, tehlovo červená, s jemným leskom. Buničina je svetločervená, s hustou konzistenciou.

Úroda je odolná voči mechanickému poškodeniu, bobule po zbere nestmavnú a môžu sa prepravovať na veľké vzdialenosti. Chuťové vlastnosti a prítomnosť typickej jahodovej arómy, rovnako ako aróma, dostanú pozitívne recenzie a chválu od spotrebiteľov a záhradníkov.

Priemerný výnos, podľa požiadaviek poľnohospodárskej technológie, je asi 0,7 - 0,9 kg na dospelú rastlinu. Indikátory mrazuvzdornosti sú -16-20 ° C. Darselect Strawberry sa môže pestovať na otvorených hrebeňoch aj na chránených pôdach pomocou živných substrátov.

Jahodový „Darselect“: vlastnosti odrody

Schéma a načasovanie výsadby sadeníc

Jahody od francúzskych chovateľov odrody Darselect sa odporúčajú vysádzať na rovných a dobre osvetlených plochách. Charakteristickým rysom tejto odrody je dobre vyvinutý a veľmi výkonný koreňový systém, takže výsadba zahŕňa štandardný počet sadeníc jahôd - na každý štvorcový meter nie viac ako štyri rastliny.

Odborníci a skúsení záhradníci odporúčajú udržiavať vzdialenosť medzi sadenicami záhradných jahôd 30 - 35 cm. Maximálny výnos odrody sa dosiahne po úplnom raste koreňového systému. Hojné a vysokokvalitné ovocie v jednej oblasti sa môže vykonávať štyri roky, potom sa znížia ukazovatele výnosu a je potrebné aktualizovať výsadbu jahôd Darselect Strawberry.

Polievanie, hnojenie a mulčovanie

Pestovanie vysoko produktívnej odrody jahôd „Darselect“ zahŕňa použitie vysokej poľnohospodárskej technológie a prísne dodržiavanie pestovateľskej technológie tejto kultúry bobúľ:

  • mulčovanie jahodových kríkov čiernym filmom sa uskutočňuje priamo v štádiu výsadby kultúry bobúľ na konštantnom mieste;
  • použitie mulčovacej vrstvy organického pôvodu zahŕňa použitie pilín, sušenej trávy alebo nasekanej slamy na začiatku fázy hromadného kvitnutia, okamžite po plytkom uvoľnení pôdy a odstránení buriny;
  • skoro na jar, po sanitárnom vyčistení výsadieb jahôd, sa vykonáva orovnávanie komplexnými hnojivami vo forme nitroaminofosy alebo organických látok predstavovaných infúziou mulleínu alebo vtáčích trusov;
  • v štádiu aktívneho pučania a dozrievania jahôd sa odporúča používať na vrchné ošetrovanie hnojivá s obsahom draslíka vrátane dusičnanu draselného alebo drevného popola;
  • na zvýšenie produktivity vo fáze rastu vaječníkov lesných jahôd sa odporúča postrekovať rastliny mikroelementmi;
  • po konečnej úrode, v štádiu prípravy kríkov bobule na zimu, je potrebné hnojiť rastliny komplexnými minerálnymi alebo organickými hnojivami pridaním malého množstva drevného popola.

V posledných rokoch sa obliekanie jahôd pomocou hotových hnojív špeciálne navrhnutých na pestovanie tejto plodiny bobúľ stalo populárnou. Okrem toho, Odroda patrí do kategórie milujúcej vlhkosti, preto by malo byť napájanie pravidelné. Zalievanie by sa malo vykonávať pod koreňom, skoro ráno alebo večer, po západe slnka. Použitie systému na zavlažovanie kvapiek poskytuje dobrý výsledok.

Tipy a recenzie záhradníkov

Záhradníci pozitívne hodnotia a oceňujú jahodovú odrodu s názvom Darselect. Táto prvotriedna skorá odroda s veľmi atraktívnymi a veľkými bobuľami sa osvedčila pri pestovaní v záhradníctve v strednom Rusku. Darselect Strawberry sa podľa záhradkárov a poľnohospodárov odvoláva na odrody trhu, ktoré majú okrem vonkajšej príťažlivosti vynikajúce ukazovatele prenosnosti.

Jahody: výber odrôd

Záhradníci však poznamenali, že je potrebné, aby produkčné rastliny tejto odrody pravidelne vykonávali zavlažovacie činnosti, av oblastiach so nepriaznivými pôdnymi a klimatickými podmienkami sa odporúča použitie úkrytov pre zimné obdobie.