Dom a záhrada

Strawberry Kama: charakteristika a opis voňavej odrody

Strawberry Kama: charakteristika a opis voňavej odrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahodová Kama, opis jej rozmanitosti je uvedený nižšie, bola obzvlášť obľúbená pre letných obyvateľov. Zrieva skoro, má sladkú chuť a úžasnú jahodovú arómu.

Charakteristiky odrody

Odroda jahody Kama je pozoruhodná tým, že bobule rastú v kompaktných kríkoch. Bobule majú klasický tvar - kužeľovitý a okrúhly kosoštvorec s výrazným krkom a farba je jasne červená, ako na fotografii. Hlavným rysom jahod Kama je umiestnenie silných stopiek pod listami, vďaka ktorým sú plody vždy zakryté a chránené pred vtákmi.

Táto jahoda má malú hmotnosť - v priemere 20 - 40 g. Pri prvom zbere však môže množstvo niektorých druhov ovocia dosiahnuť 60 - 70 g. S následným dozrievaním bobúľ sa ich veľkosť postupne znižuje. Zároveň sú semená bobúľ vždy plytké, čo je jasne vidieť na fotografii.

Kvet jahôd Kama začína veľmi skoro, obdobie plodu môže trvať 4-5 týždňov. Pri výsadbe v skleníku sa prvá plodina môže zozbierať už v polovici apríla. Ak bobule rastú na otvorenom priestranstve, začne prinášať ovocie do konca mája.

Táto odroda sa cení pre zvýšenú produktivitu: pri náležitej starostlivosti môžete z každého kríka zhromaždiť až 1 kg bobúľ. Je veľmi dôležité hnojiť rastliny počas obdobia plodenia. Raz do týždňa sa do pôdy zavádza roztok na báze hniloby mulleínu. Varí sám. V 10 litroch vody sa zriedi 500 ml divulínu. Ak sa však zistí, že kríky začínajú v období plodenia oslabovať, potom navyše musíte vyrobiť hnojivá s draslíkom, konkrétne:

 • sulfáty;
 • drevný popol;
 • dusičnan.

Jahody: výber odrôd

Hodnota odrody Kama

Aká je hodnota odrody jahod Kama pre letných obyvateľov? Ak prečítate recenzie, bude zrejmé, že taký jahody sa uprednostňujú z týchto dôvodov:

 1. Odroda nie je len veľmi skorá, ale tiež dokonale odoláva väčšine plesňových chorôb, ako aj šedej hnilobe.
 2. Táto záhradná jahoda nie je príliš rozmarná, poskytuje základnú starostlivosť a nevyžaduje od letných obyvateľov zvýšenú pozornosť.
 3. Strawberry Kama je vynikajúci konzervárenský a mraziaci prostriedok, ktorý po tepelnom spracovaní nestráca svoju chuť a tvar.
 4. V strede plodov nie sú žiadne medzery a ich konzistencia má dobrú hustotu, ktorá vám umožňuje úspešne prevážať bobule na veľké vzdialenosti.
 5. Strawberry Kama dokonale toleruje teplo (ktoré však nezruší časté zalievanie a pravidelné uvoľňovanie pôdy).
 6. Jahody sa v zime dokonale konzervujú.

Rozmnožovanie a výsadba

Jahody Kama sa množili obvyklým spôsobom - pomocou antén. Je lepšie vziať ich z tých kríkov, ktoré sa pestujú na záhrade prvý rok. Faktom je, že takýto fúzy dáva vyšší výnos. Okrem toho sa korene oveľa rýchlejšie.

Hnojenie je najlepšie pri uvoľňovaní pôdy. Pri tomto druhu jahôd je veľmi dôležité, aby všetky výživné zložky smerovali priamo do hĺbky zeme. Kama nepoužíva suchý hnoj na kŕmenie jahôd. Nemôžete použiť dusíkaté hnojivo. To všetko môže vyvolať ohnisko plesňových chorôb a viesť k smrti rastlín.

Je tiež dôležité včas odstrániť burinu z lôžka a zabezpečiť, aby kríky neboli dlho v tieni. Koniec koncov, táto odroda rastie najlepšie v množstve slnečného svetla. Uistite sa, že z každého kríka vyrezáte staré listy. Potom nebudú brať energiu z rastlín, čo pozitívne ovplyvní ich plodenie.

Pred začatím výsadby by sa mali rastliny udržiavať 10 minút v slabom roztoku manganistanu draselného. Potom sa rastliny opláchnu v čistej vode. Výsadba sadeníc je nevyhnutná v dierach, ktoré by mali byť hlboké a široké. Je potrebné, aby bol celý koreň rastliny ľahko umiestnený pod zemou. Okolo sadenice sa neodporúča príliš obťažovať pôdu. Pre túto odrodu je veľmi dôležité, aby sa do koreňov privádzalo dostatočné množstvo kyslíka.

Rastliny jahodových kvetov Kama nesádzajte na tom istom mieste dlhšie ako 3 roky. Potom bude možné získať stabilne vysoký výnos.

Táto jahoda najlepšie rastie na slabo kyslých a neutrálnych pôdach. Kyslé pôdy nie sú vhodné pre takéto bobule. Ak sú prítomné vo vašej oblasti, pred výsadbou jahôd budete musieť do pôdy pridať vápno. S jeho pomocou bude možné znížiť kyslosť pôdy.

Nevýhody odrody

Predtým, ako uprednostňujete jahodový Kama, musíte sa naučiť nielen všetky jeho výhody, ale aj nevýhody.

Hlavnou nevýhodou tejto odrody je zvýšená náchylnosť na špinenie. Preto je dôležité monitorovať stav listov rastlín a ak máte podozrenie na podobné ochorenie, okamžite použite fungicídy.

Táto odroda navyše nie je veľmi odolná voči jahodovým roztočom. Je nevyhnutné prijať preventívne opatrenia proti takémuto ochoreniu.

Napriek tomu, že jahoda Kama je mrazuvzdorná, musíte ju chrániť pred rannými mrazmi. Z tohto dôvodu sú rastliny pokryté filmom, agrofibrom alebo iným tenkým materiálom. Potom si môžete byť istí, že sa výťažok bobúľ nezníži a plody budú veľké.

Ako pestovať jahody

Vynikajúca chuť, vynikajúce spotrebiteľské vlastnosti a nenáročné podmienky sú hlavnými výhodami jahod Kama, ktoré sú ideálne pre komerčné i amatérske pestovanie.


Pozrite si video: Kama The Strawberry Thief? FateGrand Order (Smieť 2022).


Komentáre:

 1. Rawls

  Je to pozoruhodný, skôr zábavný nápad

 2. Leonce

  Je mi ľúto, ale podľa môjho názoru sa mýlite. Som si istý. Musíme diskutovať. Napíš mi v PM, hovorí s tebou.

 3. Buadhachan

  Zistil som, že nemáš pravdu. Som si istý. Budeme o tom diskutovať. Píšte do PM, budeme hovoriť.

 4. Faegrel

  I have not understood, what you mean?

 5. Gujar

  In my opinion, it is actual, I will take part in discussion. Together we can come to a right answer. I am assured.Napíšte správu