Nápady

Úroda odrody zemiakov Karatop

Úroda odrody zemiakov Karatop


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Karatop je veľmi skorá odroda zemiakov, ktorá je známa vysokým výnosom. Zemiaková karatop: opis odrody, fotografia, hlavné charakteristiky. Zemiaková karatop sa objavila ako výsledok snahy chovateľov vyvinúť dokonalú rozmanitosť.

Dá sa povedať, že úsilie bolo úspešné. Medzi hlavné výhody tejto odrody patrí:

  • skoré zrenie;
  • bohatá a stabilná úroda;
  • vynikajúca chutnosť.

Zemiaky: výber odrôd

Vlastnosti triedy

Zemiakové karatopy sa dajú ľahko opísať z opisu odrody. Oko zachytáva jemná kôra, ktorá sa vyznačuje miernou drsnosťou. Kôra je príjemný žltý odtieň. Odroda sa vyznačuje svetlo žltou farbou buničiny, ktorá má stredne zrnitú štruktúru. Zemiaky sa vyznačujú malými koreňovými plodinami, ktorých tvar je oválny alebo oválny. Obsah škrobu sa pohybuje medzi 10 až 15%.

Mierna klíma je najlepšou podmienkou vysokých výnosov. Zemiaky dobre zakorenili na ukrajinskej a ruskej pôde. Včasná výsadba a správna starostlivosť sú zárukou bohatej úrody a vynikajúcej chuti.

Tento druh zemiakov je známy pre svoju skorú zrelosť. Ako hovoria odborníci, už 50. deň odo dňa výsadby si môžete vychutnať úrodu, ktorá sľubuje, že bude bohatá. Podnikatelia majú radi karatop, pretože sa vyznačujú vynikajúcou produktivitou. Už v 45. deň po výsadbe, tj počas prvého výkopu, môžete vyzbierať 35 ton z 1 ha. Posledná fáza obdobia dozrievania je potešená ešte vyšším výnosom - až 52 ton.

Karatop netoleruje sucho. Pri absencii prírodného zdroja vlhkosti sa oplatí poskytnúť úplné umelé zavlažovanie. Je dôležité si uvedomiť, že v prípade sucha sa hľuzy vyvíjajú pomalšie, v dôsledku toho bude úroda neskoršia. Existuje riziko zlej úrody. Zemiaky sú obzvlášť nenáročné na druh pôdy. Výnimkou je distribúcia ťažkých častíc v pôde. Pestovanie zemiakov v takejto pôde si vyžaduje ďalšie podmienky súvisiace s výživou a starostlivosťou.

Skvelá odroda stola

Karatop je stolová odroda zemiakov, ktorá je populárna v domácom prostredí a je široko používaná na priemyselné účely. To je vynikajúca voľba pre dlhodobé skladovanie, miera udržiavania je 97%. Vhodný na klíčenie a kultiváciu nielen na otvorenom priestranstve, ale aj pod filmom.

Ak hovoríme o chuti, pri hodnotení odrody na päťbodovej stupnici je záver agronómov 4,7 bodu. Zemiaky sú dobre uvarené, vhodné na mrazenie, používajú sa na výrobu chrumkavých lupienkov, šťavnaté zemiakové kaše, atď. Dobrá voľba pre milovníkov vynikajúcej chuti. Zákaznícke recenzie týkajúce sa tejto odrody sú iba pozitívne.

Odroda Karatop je odolná voči mechanickému poškodeniu a chorobám. V prípade mechanického nárazu bude poškodenie takmer nepostrehnuteľné. Pokiaľ ide o choroby, zemiaky sú rezistentné na vírusy Y a A, nematódy, rakovinu zemiakov, neskoré plesne vrcholov a žľazové škvrny. Ale odolnosť hľúz neskoro v zemiakoch.

Ak hovoríme o vonkajších ukazovateľoch, potom je zemiaková krovina stredne vysoká. Vysokou rýchlosťou vývoja je charakteristická vlastnosť odrody. Typ rastliny je čiastočne vzpriamený. Je známa slabá antokyanínová farba kmeňa, ktorá môže úplne chýbať. Listy strednej veľkosti, stredne veľké. Vrchy sú natreté v zelenom odtieni, na okraji listu - mierna vlna. Počas kvitnutia sa pozoruje malý počet snehovo bielych kvetov. Jeden krík tvorí až 25 koreňových plodín strednej veľkosti.

Zemiakový karatop bol uznaný agronómami a záhradníkmi kvôli jeho skorej zrelosti, vysokej chuti a odolnosti voči mnohým chorobám. Pozitívne recenzie od spokojných zákazníkov potvrdzujú vynikajúce vlastnosti odrody.

Ako pestovať zemiaky pod slamkou