Návrh

Ako pestovať sedmokrásky na osobnom pozemku


Keď sa záhradník rozhodol kúpiť sedmokrásky do záhrady, výsadbu a starostlivosť, fotografie pestovaných kvetov prinesú veľa potešenia a pozitívnych emócií. Ich farebné a svetlé farby ozdobia záhradu nezvyčajným rozkvetom, dodajú krajinnému dizajnu osobitý štýl a dômyselnosť. Ak sa rozhodnete pre tieto kvety ozdobiť svoje stránky, výsadba a starostlivosť si nebudú vyžadovať veľa času a práce, bude sa zdôrazňovať vynikajúca chuť a štýl. Existuje mnoho druhov sedmokrásky pre každý vkus pre stelesnenie akýchkoľvek fantázií a túžob pri navrhovaní krajinnej úpravy záhradného pozemku.

Sedmokrásky rastú v podobe malých kvetov, majú krátke podzemky, bazálne listy tupého tvaru lopatky. 1 stonka rastie na stonke. Majú inú farbu: od svetloružovej po bielu existujú žlté sedmokrásky. Líšia sa veľkosťou hlavy v závislosti od typu rastliny. Kvitnutie sedmokrásky poteší oko a zvyšuje náladu (obr. 1).

Pestovanie rastlín so semenami

Pri výbere tohto druhu kvetu by mal záhradník študovať informácie o tom, ako pestovať sedmokrásky. Sedmokrásky sa pestujú generatívnym spôsobom. Na dosiahnutie pozitívnych výsledkov sa výsev kvetín uskutočňuje v júni. Sedmokrásky musíte zasadiť do vlhkej pôdy, posypať pieskom alebo použiť humus. Pri výbere miesta na výsadbu musíte vybrať miesto, ktoré sa nachádza na slnečnej strane záhrady. Prvé klíčky sa objavia po týždni výsadby. Na zaručené klíčenie semien a aktiváciu procesu klíčenia sú plodiny pokryté filmom prepúšťajúcim svetlo. Film sa odstráni po niekoľkých dňoch a výsev sa posype zeminou.

Vývoj a rast sadeníc je aktívny a vyžaduje si zber. Keď sa rastliny v tomto roku vysádzajú semenami, na nich sa vytvoria rozety z listov a obdobie kvitnutia poteší nasledujúcu sezónu. Rastlina sa rozmnožuje samostatne, spôsob rozmnožovania vedie k strate odrodových vlastností, mení sa vzhľad.

Ako pestovať sedmokrásky v sadeníc

Týmto spôsobom pestované sedmokrásky kvitnú v aktuálnom roku výsadby. Táto metóda je výhodná a účinná pre záhradníkov. Pestovanie sedmokrásky sa začína vo februári až marci, semená sa vysádzajú v samostatných nádobách, aby sa zabránilo poraneniu sadeníc pri zbere. Výsadba sedmokrásk sa vykonáva vo výživnej pôde, dá sa kúpiť v špecializovaných predajniach. Ak vznikne otázka, ako pestovať, odpoveď je jednoduchá: Výsev semien sa vykonáva tak na otvorenom, ako aj na uzavretom teréne. Pre rastlinu je potrebné vytvoriť príjemné podmienky vo forme jasného svetla a teploty 20 ° C. Po objavení sa prvých klíčkov teplota rastliny klesne a je zabezpečené ďalšie osvetlenie. Výsledok sa prejavuje vo forme zdravej a krásnej rastliny. Sadenice by sa mali postarať a udržiavať okolitú teplotu a svetelné podmienky. Ak sa záhradník prvýkrát stretol s výsadbou sadenice, stojí za to pozerať video, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.

Fotogaléria

Sedmokrásky: výsadba semien

Výsadba sedmokrásky na otvorenom priestranstve

Sedmokrásky sú rastlina fotofilná, miesto by malo byť dosť slnečné.

Výsadba a starostlivosť na otvorenom teréne neznepokojuje, kvety nie sú rozmarné, na výsadbu nie je potrebný špeciálny druh pôdy.

Výsadba kvetov je neprijateľná na pozemku, kde sa hromadí ďalšia vlhkosť, čo má negatívny vplyv na vývoj a rast koreňov rastlín. Ak zvolíte tento spôsob pestovania sedmokrásk, výsadba v zemi sa vykonáva v prvých dňoch júna alebo v poslednom máji. Vyrábajú sa plytké diery, do ktorých sa vkladajú sadenice. Opatrne zasadíme do pripravenej pôdy a vyhýbame sa traumatom ku koreňom klíčiaceho systému pomocou metódy prekládky.

Daisy Care

Sedmokráska, ktorej pestovanie nevyžaduje veľa úsilia a problémov, je nenáročný závod, o ktorý sa treba starať, Za účelom zlepšenia kvitnutia a rastu kvetov stojí za to postupovať podľa týchto pravidiel:

 1. S aktívnym rastom sadeníc produkovať dostatočné a včasné zalievanie. Pri nedostatku vody rastlina vysychá a stáva sa menšou, pri silnom zalievaní začnú okvetné lístky klesať.
 2. Orežte kvitnúce kvety a pestujte nové.
 3. Po zalievaní pôdu uvoľnite. Aby sa udržala vlhkosť a poskytla odolnosť voči nízkym teplotám, sú rastliny pri koreňoch pokryté listami a trávou.
 4. Aby sa predišlo samovysávaniu a predĺžilo obdobie kvitnutia, prerezávajú sa vädnuté košíky so semenami.
 5. Vyžaduje sa včasné odstránenie buriny a odstránenie buriny.
 6. Pre plný rast hojného kvitnutia je vhodné každé 2 roky oddeliť a zasadiť kríky.
 7. Hnojiť rastliny niekoľkokrát počas sezóny. Vybrané minerálne hnojivá musia byť dobrej kvality, je lepšie si ich kúpiť v špecializovaných kvetinárstvách.

Sedmikráska, ktorej výsadba sa vykonáva v súlade s pravidlami, a následne sa rastline poskytujú priaznivé podmienky pre rast, poteší záhradkárov s hojným a sviežim kvitnutím dvakrát ročne.

Definícia chorôb u sedmokrásk

Sedmokrásky sú často postihnuté škodcami. Možné sú zriedkavé prípady chorôb rastlín. Je potrebné neustále monitorovať stav kvetín, aby bolo možné včas identifikovať problémy a prijať opatrenia na ich odstránenie.

Známky choroby:

 • tvorba na stonkách a listoch hrdze;
 • predĺženie stopky;
 • zníženie veľkosti kvetov;
 • blednutie listov a stoniek;
 • vzhľad plaku vo forme šedej hniloby;
 • múčnatka na povrchu kvetov.

Keď sa objavia prvé príznaky choroby, je potrebné odstrániť zasiahnuté rastliny spolu s koreňom a zemou. Kvôli prevencii by ste mali zvyšné rastliny ošetrovať na mieste špeciálnymi prostriedkami na boj proti chorobám, ktoré je možné zakúpiť v kvetinárstve a získať rady o ich použití. Aby sa zabránilo škodám kvetov škodcami, mali by byť rastliny ošetrené insekticídmi. Aby sa predišlo výskytu hlodavcov, stačí na územie lokality jednoducho rozšíriť návnadu ošetrenú jedom.

Sedmokrásky: pestovanie a starostlivosť

Výhodou záhradníka je dobre udržiavaná a elegantná záhrada. Sedmokrásky sa môžu pochváliť akýmkoľvek kvetinovým lôžkom. Dopĺňajú a zdobia záhradu a dodávajú osobnosti. (obr. 2)

S cieľom obdivovať kvety v zime a vychutnať si jas a farebnosť kvetov môže záhradník vyfotiť záhradu a ozdobiť akýmkoľvek interiérom domu týmito kvetmi, ako aj predviesť svoje úspechy priateľom alebo poslať ich na zverejnenie do médií.