Rastliny

Klinčeky strieborné: pravidlá pre výsadbu, pestovanie a starostlivosť

Klinčeky strieborné: pravidlá pre výsadbu, pestovanie a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Klinčeky strieborné sa týkajú trvaliek. Pôvodne bola táto kvetina prinesená z hornatých oblastí západnej Európy, neskôr chovatelia chovali mnoho odrôd a hybridov. Vďaka tomu sa objavili kvety rôznych tvarov, dĺžok, s bohatou základňou farebných odtieňov. Vyznačujú sa neprítomnosťou alebo prítomnosťou zápachu, veľkosťou nadýchaných pukov. Klinčeky strúčiky sa pestujú v záhradách na otvorených kvetinových záhonoch, v skleníkoch a kvetináčoch na parapetoch. Ak chcete získať tieto zaujímavé, dlhé nezaujímavé kvety, stačí dodržať niekoľko jednoduchých pravidiel a potom sa rastliny potešia sviežim kvetom po mnoho rokov.

Príprava pôdy na výsadbu

Klinčeky strieborné, ktorých pestovanie je k dispozícii aj pre začínajúcich záhradníkov, si vyžadujú osobitnú pôdu a miesto pristátia. Tieto kvety rastú lepšie na slnečných miestach. Odolávajú nadmernej vlhkosti, ale veľmi dobre tolerujú suché počasie. Klinček sa musí pestovať na hnojenej pôde, pretože táto rastlina má radi vysoko kvalitnú výživu. Pôda môže byť neutrálna alebo piesčitá, hlinitá alebo rašelinová.

Pestovanie klinčekov na ťažkých pôdach s vysokou kyslosťou bude takmer nemožné, Jediným spôsobom, ako vytvoriť takú pôdu vhodnú na pestovanie kvetov, je zavedenie dolomitovej múky, rašeliny alebo riečneho piesku. V žiadnom prípade nebude možné situáciu týmto spôsobom radikálne napraviť. Klinčeky budú rásť na kyslej pôde, ale ich kvitnutia a púčiky budú oveľa skromnejšie ako iné kvety pestované na vhodnej pôde.

Ak je klinček zasadený do klinčeka, jeho pestovanie by malo začať hnojením pôdy organickými a minerálnymi hnojivami. Potom, čo rastlina prestane kvitnúť (jesenné obdobie), je potrebné postele vykopať a pridať trochu hnoja.

Pestovanie a rozmnožovanie klinčekov

V karafiáte sa pestovanie cirru zo semien objavuje po skončení mrazu, keď sa pôda dostatočne zahreje. Najlepšie sa to deje na konci apríla alebo začiatkom mája v závislosti od poveternostných podmienok. Semená sa liahnu dostatočne rýchlo zo zeme. Približne po 10 dňoch od klíčenia sa klinček musí olúpať. Vzdialenosť medzi puzdrami by mala byť najmenej 25 cm, keďže perie klinčeky sú náchylné na nadmerný rast a čoskoro bude potrebovať celú pridelenú plochu.

Na rozmnožovanie rastlín sa používa niekoľko metód:

 • rezne;
 • s použitím semien;
 • rozdelenie kríkov;
 • pomocou vrstvenia.

Kvet klinčekov má pestovanie pernatých semien - postup nie je vôbec komplikovaný. Semená kvetín sa vysievajú na otvorenej, dobre hnojenej pôde, potom sa potápajú a do polovice leta môžete vidieť krásne kvitnúce púčiky. PPretože rastlina je trvalka, kvety budúci rok vyrastú samy v ešte väčšom počte (s dobrou starostlivosťou).

Ako pestovať chrumkavý klinček

Klinček sa môže pestovať odrezkami, čím sa zachovajú materské vlastnosti rastliny. Na šírenie klinčekov je lepšie snímať vrchné alebo hlavné výhonky. Je lepšie to urobiť v polovici leta, odrezaním odrezkov s dĺžkou najmenej 8 cm. Horná časť sa môže odstrániť pred výsadbou, spodná časť stonky sa tiež odreže v šikmom uhle. Prebytočné listy nachádzajúce sa v dolnej časti sa oddeľujú ako zbytočné.

Odrezky sa spočiatku vysádzajú v špeciálnych nádobách s vopred pripravenou zeminou. Korene rastliny sa objavia po niekoľkých týždňoch, po ktorých môžu byť vysadené na otvorenom kvetinovom záhrade alebo v kvetináčoch. Pretože je závod opravárňou, to znamená, že môže kvitnúť po celý rok, pred začiatkom mrazu sa musí nádoba s kríkom odstrániť do vhodnej miestnosti, kde sa zalieva pôda, keď pôda zaschne. Začiatkom mája sa klinčeky môžu vyberať v kvetináčoch alebo vysádzať na otvorenom priestranstve.

Dobrým spôsobom, ako šíriť klinčeky, je rozdeliť kríky. Musíte to urobiť v polovici jari, čo vám umožní vychutnať si svieže kvetenstvo už v rýchlosti po výsadbe. Malé procesy a staré kríky, ktoré sú už oslabené a vytvárajú malé a vzácne púčiky, nie sú vhodné na delenie. Takáto rastlina je lepšie zahodiť a nahradiť ju novou silnou sadenicou.

Dlhá stopka klinčekov s cirrusom umožňuje množenie rastlín vrstvením. Aby ste to urobili, urobte rez na stonke, ohnite ju a pripevnite ju k zemi, posypte vrstvou pôdy. Pri dennom zalievaní stonka vydá nové korene po 14 dňoch.

Starostlivosť o kvetiny

Klinčeky strieborného nie sú pre pestovanie nenáročné, hlavnou vecou je hnojenie a voda včas, aby sa zabránilo nadmernej vlhkosti. Zaujímavou črtou kvetín je ich negatívny vplyv na burinu. Na rozdiel od kultivovaných rastlín, ktoré netolerujú zlé susedstvo s burinou, sa samice klinčekov vysporiadajú, rastú a upchávajú rast nežiaducich susedov. Buriny burín potrebujú iba pri mladých výhonkoch.

Keď rastlina prestane kvitnúť, sušené puky sa musia odrezať, pričom sa stonka sama o polovicu skráti.

Táto technika umožní neskôr, aby sa karafiát bush svieži, a púčiky sami - veľké a krásne.

Klinček je mrazuvzdorná rastlina, takže ho nemusíte počas zimy zakrývať. Pokojne znáša najväčšie mrazy, ktorých milujú obyvatelia severných oblastí. Pokiaľ ide o škodcov, nie sú strašidelné pre klinčeky, pretože táto rastlina je pomerne stabilná a stvrdnutá. Ak ju pestujete v skleníkových podmienkach, musíte sa postarať o ochranu rastlín, pretože takéto kvety sú náchylnejšie na napadnutie vírusmi a hubami.

Spočiatku by ste mali chrániť pôdu pred nadmernou vlhkosťou, ktorá prispieva k výskytu plesňovej infekcie. Vyskytuje sa na stonkách a listoch vo forme bielych škvŕn. Rastlinu môžete zachrániť ošetrením klinčeka fungicídom. Ak je infekcia vírusovej povahy, potom táto technika nepomôže a musíte odstrániť napadnuté klíčky, aby na ne zdravé rastliny nezomreli.

Klinčeky Cirrus: odrody

Karafiát s náležitou starostlivosťou čoskoro zmení kvetinový záhon na svetlú a krásnu lúku, najmä ak v jednej záhrade spojíte niekoľko druhov rastlín.Komentáre:

 1. Manolito

  robíte chybu. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 2. Fausar

  Relevantný uhol pohľadu, zvedavý.

 3. Win

  Je škoda, že teraz nemôžem hovoriť - neskoro na stretnutie. But I will return - I will definitely write what I think.

 4. Christiansen

  It is interesting, while there is an analogue?

 5. Serena

  Aké potrebné slová ... skvelé, vynikajúca myšlienka

 6. Baltsaros

  Pravdepodobne áno

 7. Qasim

  What a necessary sentence ... great, remarkable idea

 8. Phorbas

  Od zlého po horšie.Napíšte správu