Návrh

Gloxinia Sonata: vlastnosti domácej starostlivosti


Dobré popoludnie Sonáta Gloxinia sa nedávno objavila v mojom dome ako darček k narodeninám. Kvet zapôsobil na každého svojou bezprecedentnou krásou! Chcem sa obrátiť na amatérskych záhradníkov so žiadosťou o vysvetlenie základných pravidiel starostlivosti o konkrétnu rastlinu. Bol by som rád, keby nás Gloxinia potešila svojím elegantným kvetom tak dlho, ako je to možné. Ďakujem za pomoc!

Sonáta domácnosti gloxinia si vyžadujú trpezlivosť a určité požiadavky od záhradníkov. Táto rozmarná rastlina s dostatočnou starostlivosťou dlho prekvapí svojou exotickou krásou.

Rodiskom gloxinia (synningia) je Brazília. Rastlina má zamatovo silné listy, krátku stonku, hľúzový podzemok, kvety vo forme zvončekov. Jej obdivovateľov láka široká škála tvarov, veľkostí a svetlých farieb kvetov. Pri dobrej starostlivosti môže mať rastlina súčasne viac ako 20 pukov.

Základné požiadavky na udržiavanie sonát gloxinia doma:

  • správne osvetlenie;
  • dodržiavanie podmienok teploty a vlhkosti počas obdobia pokoja a rastu;
  • hnojivá hnojivá počas kvitnutia;
  • ochrana proti škodcom a chorobám.

Gloxinia je veľmi fotofilná rastlina, ktorá miluje rozptýlené slnečné svetlo. Z priameho slnečného žiarenia sa listy kvetín zvlnia a zožltnú. Východné a západné parapety domu mu budú slúžiť ako vynikajúce miesto trvalého umiestnenia.

Dôležitým rozdielom medzi gloxíniou a inými rastlinami je prítomnosť období rastu a pokoja.

Pohodlná teplota vzduchu pre kvetinu počas obdobia rastu je 20 ° C. V tejto dobe je vítaná vysoká úroveň vlhkosti. Polievanie sa vykonáva teplou vodou, pretože zem zasychá, listy nie sú ovplyvnené. Počas spiaceho obdobia, ktoré trvá od novembra do februára, sa zalievanie rastliny výrazne zníži, teplota vzduchu klesne na 15 ° C. Po stanovenom období si kvetina vyžaduje povinnú transplantáciu. Počas kvitnutia potrebuje gloxínia týždenné hnojenie organickými a minerálnymi hnojivami. Na jeho rozmnožovanie sa môžu použiť odrezky, delenie hľúz, semená, procesy.

Rastlina by mala byť chránená pred rôznymi škodcami: strapkami, kliešťami, molicami, múčnatkami. Z tohto dôvodu je jarné ošetrenie Fitovermom vhodné na preventívne účely. Správnou starostlivosťou o kvetinu sa zabráni výskytu niektorých bežných chorôb: sivá hniloba, múčnatka atď.

Gloxinia: pestovanie a starostlivosť

Tak môže byť gloxínia sonát s riadnym dodržiavaním všetkých odporúčaní skúsených záhradkárov dlhoročnou vynikajúcou ozdobou akéhokoľvek domáceho interiéru.