+
Tipy

Dahlias "Funny Guys": rysy výsadby a starostlivosti


Aby sme pochopili, čo sú Dahliasovi veselí chlapci, výsadba a starostlivosť, ich fotografia, stačí sa zoznámiť s týmto materiálom. Fotografia odhaľuje podrobne všetky krásy rastliny. Základné pravidlo, ktoré sa musí počas kultivácie dodržiavať, je náležitá starostlivosť. Dôležitú úlohu v tomto prípade hrá čas, keď dôjde k pristátiu.

Prípravok na sadenie

Chlapci Dahlias Fun sa považujú za ročnú odrodu, takže v zime nie je potrebné starať sa o kvety. Mnohí záhradníci sa často pýtajú na obdobie rastu, ako pestovať rastliny a čo sa najlepšie používa ako hnojivo. Pokiaľ ide o siatie sadeníc, najčastejšie sa to deje v apríli a na konci marca. Tento čas je považovaný za najvhodnejší spomedzi mnohých skúsených záhradníkov.

Úrodná pôda je hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje správne klíčenie kvetov. Pokiaľ je to možné, na tieto účely je najlepšie použiť rašelinu.

Ak neexistujú žiadne ďalšie analógy, musíte hľadať pôdu, kde rastie žihľava. Pre výsadbu semien to bude skvelé riešenie.

Pred výsadbou sadeníc musí byť pôda náležite obrábaná. V tomto prípade sa vykonáva dezinfekcia: všetko musíte vyliať roztokom manganistanu draselného. Takéto postupy by sa mali vykonávať približne 3 dni pred výsadbou. Ak dôjde k rastu zo semien, tento krok je veľmi dôležitý, pretože nesprávne spracovanie ovplyvní konečný výsledok.

Ak nie je vhodný kontajner na semená, môžu sa dobre objaviť plastové boxy. Často sa používajú na balenie rôznych koláčov. Do nádoby musíte vložiť zeminu (navlhčenú), po ktorej položte semená kvetov a prikryte malou vrstvou piesku. Namiesto piesku môžete použiť zem.

Je dôležité, aby teplota v miestnosti so sadenicami bola približne 25ºС, inak sa výhonky nemusia objaviť. Klíčenie je možné vidieť asi za 5 dní.

Na výsadbu sadeníc môžete použiť malé plastové poháre, ktoré sa predávajú v každom supermarkete. Výhodou tejto možnosti je, že dozrievanie rastlín nastáva oveľa rýchlejšie ako v krabiciach. Polievanie by sa malo vykonávať, ak je pôda suchá. Kvapalné hnojivá sú vynikajúce na orovnávanie. Tento postup musíte robiť každých 10 dní.

Dahlias Veselí chlapci: pristávajú na otvorenom priestranstve

Rastliny v zemi

Je známe, že veľa rastlín sa bojí chladu. V tomto prípade Dahlia Merry Guys nebol výnimkou. Transplantácia do pôdy by sa mala uskutočniť v júni. Niektorí záhradníci uprednostňujú takýto proces v máji. Dahlia Veselí chlapci sú oveľa pohodlnejšie v skleníku. Pred výsadbou vložte rastlinu do skleníka.

Chlapci Dahlia Flowers Fun nemôžu normálne rásť v chladnom alebo vlhkom prostredí. Ak umiestnite rastlinu v takom prostredí, začne sa rozširovanie koreňov.

Pôda by sa mala pripraviť na jeseň. Na tento účel môžete použiť hnoj alebo humus.

Pri vytváraní jamy na siatie sa musíte starať o správne hnojivo pre rastliny. Môže to byť rovnaký hnoj, popol a nitrofos. Vzdialenosť medzi rastlinami by nemala byť menšia ako 20 cm V prípade výsadby vysokej odrody sa musí dodržať vzdialenosť 40 cm.

Obdobie top dressingu a kvitnutia

Dahlia Veselí chlapci nepotrebujú časté kŕmenie. Niektorí záhradníci hnojia rastlinu po 10 dňoch. Iní dávajú prednosť intervalu 15 dní. Kvety v zásade potrebujú tento postup trikrát počas celého životného cyklu.

Na tieto účely sa často používa dusičnan amónny alebo mulleín. Ak sa obvaz vykonáva druhýkrát, je lepšie sa obrátiť na superfosfát. V mnohých prípadoch sa používa draselná soľ. Na poslednú fázu kŕmenia sa používajú organické hnojivá. Počas tohto obdobia dochádza k rozkvetu. V prípade nadmerného kŕmenia dahlia dusíkom sa neobjaví dostatok a svieža kvetina.

Kvitnúce odrody K veselým chlapcom dochádza po 90 dňoch po zasiatí. Pokiaľ ide o trvanie tohto obdobia, tu sa všetko deje na dlhú dobu. Hneď ako jesenné mrazy začnú, kvitnutie sa zastaví.

Správna tvorba kríkov ovplyvňuje hojnosť kvetov. Počas tohto obdobia by mala byť starostlivosť správna.

Ak je rastlina dostatočne vysoká, potom kvitnutie nastane o niečo neskôr. V prípade malého rastu môžete zovrieť bočné a hlavné výhonky. Po uplynutí doby kvitnutia je potrebné kvetenstvo náležite odstrániť. Niektoré z nich môžu byť ponechané, aby v budúcnosti dostali semená.

Takéto kvety vyzerajú skvele na kvetinovom záhľade, vedľa hraníc, môžu ozdobiť záhradu a pozemok.

Ako sa starať

Po presadení sadeníc do pôdy je potrebné zabezpečiť náležitú starostlivosť. Najprv sa musíte vysporiadať s odstránením buriny, ktorá klíčí dostatočne rýchlo.

Mulčovanie alebo piliny sú vhodné na vyplnenie priestoru okolo samotného kríka. Polievanie by malo byť hojné, najmenej raz týždenne. Tento proces by mal pokračovať do augusta. Ak je ulica veľmi horúca, môžete rastliny trochu postrekovať. Keď prišiel koniec augusta, zalievanie Jiřiny Veselí chlapci potrebovali menej často. V takom prípade je potrebné sa zamerať na poveternostné podmienky.

Pri tvorbe zelene sa môžu používať komplexné hnojivá. Na konci júna je obdobie kvitnutia.

Na ovplyvnenie procesu kvitnutia a správnej tvorby rastlín odborníci odporúčajú dodržiavať tieto tipy:

  • odrezaní nevlastných detí, tento postup sa vzťahuje na vysoké odrody;
  • na zvýšenie stability počas vetra je lepšie použiť kolíky;
  • zrelé semená by sa mali skladovať v papierových vreckách;
  • počas zmrazenia musia byť zakryté kvety.

Ak budete postupovať správne, počas kvitnutia na kríkoch budú svieže a svetlé kvety.

Aby ste sa podrobnejšie zoznámili s touto rozmanitosťou, môžete si prezrieť fotografie, ktoré ukazujú rôzne možnosti pre tento druh dahlia. Prvok možno nazvať nielen nádherou, ale aj jasom tohto typu rastlín.

Ako sa vysporiadať so škodcami

Často sú rastliny citlivé na napadnutie škodcami a vtipní chlapci nie sú výnimkou. Preto je potrebné pristupovať k otázke, ako a ako chrániť kvety, so zvláštnou zodpovednosťou.

Na tento účel sa odporúča, aby sa každé jesenné obdobie venovalo vykopávaniu pôdy, čím sa zníži počet škodcov.

Metóda vápnenia je tiež celkom účinnou metódou v boji proti tomuto problému.

Ak sa nezaoberáte odstraňovaním a obmedzovaním hmyzu, húsenice a rôznych chrobákov, môže dôjsť k problémom pri formovaní samotnej rastliny. Vrcholy sa zvädnú, púčiky už nie sú také zdravé, spodná časť sa prepožičiava procesu deformácie.

Problémom dahlias je často dostatok plesňových chorôb. V tomto prípade je rastlina vážne poškodená, na listoch sa začínajú objavovať hnedé škvrny.

Dahlias Fun Guys: Výsadba semien

Ak sa výhonky začali strácať a na stonkách sa začali tvoriť škvrny, bola rastlina zasiahnutá bielou hnilobou. Toto je pomerne časté ochorenie, v boji proti ktorému musíte používať biologické prísady a rôzne preventívne prostriedky. Aby bola starostlivosť o rastliny správna, je potrebné dodržiavať správnu technológiu pestovania a spracovania, pripraviť a hnojiť pôdu. To všetko vplýva na rast a formovanie juřiny, veselí chlapci, ktorí počas obdobia kvitnutia budú môcť ozdobiť kvetinový záhon alebo rozriediť domácu záhradu jasnými farbami.