Inštrukcia

Maliny „Cascade potešenie“: opis odrody a pravidiel poľnohospodárskej technológie

Maliny „Cascade potešenie“: opis odrody a pravidiel poľnohospodárskej technológie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Malina „Cascade Delight“ označuje americké stredne veľké odrody, ktoré dozrievajú. Získaný na Štátnej univerzite WSU vo Washingtone v dôsledku kríženia Chilliwack a WSU-994, ktoré viedla Dr. Pat Moore pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Toto je jedna z najlepších odrôd amerického výberu letných malín.

Opis stupňa

"Cascade potešenie" - listnatý ker bobule s výškou výhonku od 1 do 3 m. Listy sú trojité alebo spletené, zložité. Rastlina je silná, vytvára kompaktné kríky so zvislým usporiadaním výhonkov. Zriedkavosť rastliny je priemerná. Vyznačuje sa vysokou produktivitou. V priemyselných podmienkach dosahuje výťažok 5 kg na krík. Pri pestovaní na osobnom pozemku a pri pozorovaní poľnohospodárskej technológie sú ukazovatele výnosu asi 7,5 až 8,5 kg na dospelú rastlinu.

Bobule dozrievajú veľmi veľkou veľkosťou a hmotnosťou. Tvar je kónický, atraktívny. Priemerná hmotnosť obchodovateľných plodov je 6-7 g. Bobule sú husté, takže je možné plodinu prepravovať na pomerne veľké vzdialenosti. Buničina je sladká, aromatická. Povrch úplne dozretých bobúľ má krásnu tmavočervenú farbu. Vo fáze úplnej zrelosti je separácia suchá. Chuť čerstvej dužiny a výrobkov z bobúľ po spracovaní je vynikajúca. Bobule nepretekajú počas skladovania, zachovávajú si svoj tvar a chuť.

Výhody a nevýhody

Malinová „Cascade delight“ je charakterizovaná ako sladká, veľmi nenáročná odroda s vysokou výnosnosťou a zimou odolná s mnohými výhodami:

  • necitlivosť na poškodenie koreňovou hnilobou v podmienkach zamokrenia pôdy;
  • veľmi kompaktné obdobie plodenia, ktoré vám umožní získať maximálny výnos z rastlín na krátku dobu;
  • obchodovateľný vzhľad a vynikajúca prepraviteľnosť, vďaka ktorým je odroda vhodná na predaj skorých výrobkov z bobúľ;
  • malý počet hrotov výhonkov, čo uľahčuje údržbu a výrazne zrýchľuje proces zberu;
  • vhodnosť odrody na mechanizovaný zber zrelých bobúľ;
  • bobule po zbere nestmavnú a existuje veľká príležitosť na univerzálne použitie zozbieranej plodiny;
  • vynikajúca chuť a nízka tendencia vrhnúť sa z kríkov.

Raspberry "Cascade delight": opis odrody

Odroda je ideálna na pestovanie v priemyselnom meradle, ako aj na pestovanie drobných poľnohospodárov alebo amatérskych záhradkárov na osobných pozemkoch a záhradných pozemkoch. Produktivita odrody nezávisí od poveternostných faktorov a maxima ani vo veľmi daždivých rokoch. Ak sa však kultivujete v prvom roku po výsadbe, musíte sa pripraviť na pomerne pomalý a slabý rozvoj rastliny.

Poľnohospodárska technológia

Maliny odrody Cascade Delight uprednostňujú úrodnú, dobre odvodnenú pôdu pre úplný vývoj a bohaté ovocie. Zaznamenaný je nedostatočný rozvoj rastlín a zníženie produktivity kyslých pôd, ťažkých ílov alebo ílov. Malina v piesku rastie dosť zle. Silne kyslé pôdy musia byť vopred známe. Na zníženie kyslosti sa odporúča používať dolomitovú múku v dávke 0,4 - 0,6 kg na meter štvorcový.

Plantáž bobúľ by sa mala nachádzať na slnečných a dobre chránených miestach. Odporúčané rozmiestnenie rastlín na mieste: medzi sadbami malín 40 cm a medzi radmi najmenej 2,5 m.

Na jarnú výsadbu je pozemok najlepšie pripravený na jeseň. Pred výsadbou musí byť plocha pod malinami dôkladne očistená od burín a je potrebné hlboko vykopať pôdu. Hnojivá sa musia aplikovať na chudú pôdu pred výsadbou na základe každého vedra 1 vedra humusu alebo zhnitého kompostu.

Pôda nie je zhutnená, ale iba mierne stláčaná okolo rastlín. Po výsadbe malínových sadeníc sa odporúča povrch pôdy okolo rastlín zmiešať s voľnými organickými materiálmi, ktoré sa môžu použiť ako sušená rašelina alebo suché lístie.

Recenzie a odporúčania letných obyvateľov

Maliny „Cascade potešenie“, podľa letných obyvateľov a záhradníkov, sú v porovnaní s veľmi silným a dobre vyvinutým koreňovým systémom priaznivé, majú vysokú úroveň odolnosti proti poškodeniu hnilobou koreňov, a preto sú ideálne na pestovanie v nepriaznivých pôdnych a klimatických podmienkach.

Ako pestovať maliny

Odroda sa osvedčila, keď sa pestuje v oblastiach predstavovaných vlhkými pôdami. Ovocie v polovici júla až septembra. „Cascade Delight Raspberry“ sa mierne podobá známej odrode „Tulameen“, ktorú získali aj americkí chovatelia, ale je priaznivo porovnateľná s vyššou produktivitou a záhradníci ju hodnotia ako novú vylepšenú verziu populárnej americkej odrody.