Dom a záhrada

Malinová "Red Guard": charakteristika odrody a poľnohospodárskej technológie


Malinová "Red Guard" - elitná odroda chovu V. I. Kazakova. Názov odrody sa uvádza kvôli tvorbe mimoriadne jednotných bobúľ. Popredný vedec, jeden z popredných pestovateľov a pestovateľov ovocia v Rusku V. I. Kazakov, choval obrovské množstvo odrôd malín, z ktorých podľa mnohých záhradníkov je „Červená garda“ najlepšia.

Opis stupňa

Oprava malín „Red Guard“ vytvára silné kríky so vzpriamenými výhonkami. Mladé výhonky sú veľmi blízko pri sebe, čo uľahčuje starostlivosť o kríky. Bobule sú extrémne veľké a môžu dosahovať dĺžku 4 až 5 cm. Priemerná hmotnosť obchodovateľných bobúľ je 15 - 18 g. Táto odroda kvitne v polovici júna. Úroda začína dozrievať v prvej dekáde augusta, a plodnosť trvá veľmi dlho. Odroda podľa názoru mnohých pristupuje ku kategórii „ideálnych druhov opráv“ a zahŕňa viac ako dvadsať ekonomických a biologických charakteristík.

Výhody triedy

Maliny pod zvučným menom "Red Guard" má značné množstvo výhod, vďaka ktorej sa táto odroda stala medzi záhradníkmi a záhradníkmi veľmi populárnou:

  • bobule majú predajný vzhľad;
  • chuť zrelých bobúľ je veľmi vysoká;
  • výnos s náležitou starostlivosťou je extrémne vysoký;
  • táto odroda sa dobre reprodukuje v domácich záhradách.

Popis odrody ju charakterizuje ako najsľubnejší pre záhradkárstvo vo väčšine regiónov našej krajiny.

Opravy malín: ošetrovacie prvky

Pravidlá vykládky

Dominantný vplyv na produktivitu má zloženie pôdy v oblasti určenej na pestovanie zvyšných malín. Pôda na pestovanie by mala byť voľná, s vysokým obsahom humusu a bohatá na základné zloženie. Rovnako dôležité je správne umiestnenie stránky.

Odroda veľmi dobre reaguje na dobré osvetlenie a neprítomnosť vysoko položenej podzemnej vody. Miesto pestovania malín je vybrané nielen dobre osvetlené, ale chránené aj pred silným vetrom, kde sa v zime hromadí veľa snehu. Maliny sa pestujú na jar, pred pučiacou fázou alebo na jeseň. Vzdialenosť medzi radmi by mala byť asi 1,5 - 2 metre a medzi rastlinami - pol metra.

Bežná schéma výsadby malínových sadeníc je najoptimálnejšia pre starostlivosť o kríky, ako aj pre zber a vývoj samotných rastlín bobule. Najvýhodnejším z hľadiska starostlivosti o pestovanie malín je jednoradové umiestnenie bobúľ. však výber výsadbovej schémy zostáva na záhrade, ktorý musí brať do úvahy umiestnenie lokality a jej veľkosť.

Pravidlá formácie

Hlavné postupy starostlivosti o maliny spočívajú v pravidelnom vykonávaní opatrení na riedenie kríkov a ich prerezávania a maliny odrody "Červená garda" nie sú výnimkou. Uskutočnenie správneho prerezávania remontovaných malín umožňuje rastline vytvoriť dobrý a hustý krík, ktorý v budúcnosti prinesie hojnú úrodu. Najdôležitejšou podmienkou na získanie vysoko kvalitnej plodiny počas pestovania zvyškových malín je úplné jesenné odrezanie všetkých výhonkov takmer na úrovni zeme.

Podľa I. V. Kazakova sa však jesenná metóda kosenia výhonkov nevzťahuje na strednú zónu a severné oblasti pestovania plodín bobúľ. V týchto klimatických zónach chovateľ odporúčal orezávanie malín na jar. Prvé sezónne prerezávanie výhonkov remontovaných malín by sa malo vykonávať presne začiatkom jari, aby sa laterálne výhonky mohli normálne rozvíjať až do obdobia plodenia.

Mnoho záhradníkov stále úspešne používa metódu dvojitého prerezávania. Správna voľba spôsobu orezávania zvyšných malín by mali byť uskutočňované záhradníkmi a letnými obyvateľmi samostatne, berúc do úvahy oblasť pestovania tejto plodiny bobúľ, ako aj ciele jej pestovania.

Recenzie letných obyvateľov

Maliny s veľmi nezabudnuteľným názvom "Red Guard" majú podľa väčšiny záhradníkov a letných obyvateľov rekordne vysokú mieru reprodukcie, ktorá znižuje náklady na získavanie vysokokvalitného sadivového materiálu. Maliny tejto odrody veľmi dobre rastú v stredných a ľahkých hlinkách s výrazným prísunom vlhkosti, humusu a najdostupnejších prvkov výživy. Bobule majú vynikajúcu chuť a extrémne veľké veľkosti. Plodné obdobie je pomerne dlhé.

Malina: výber odrôd

Prototypom ročných malín sú známe a najobľúbenejšie druhy odrôd tejto bobuľovej kultúry. Odroda "Red Guard" skôr, ako sa objaví mnoho odrôd, a bobule v tvare, veľkosti a kvalite sú jednoducho vynikajúce. Toto neobvyklé maliny možno, samozrejme, pripísať odrodám prvej triedy.