Dom a záhrada

Čo je ovocie zo zemiakov?


Vitajte! Povedzte, prosím, ako vyzerá ovocie zo zemiakov? Myslím, že je to obyčajný zemiak, ktorý jej každý zje. Manžel hovorí, že ovocie sú zelené gule, ktoré sa po kvitnutí vytvárajú na kríku. Okrem toho sú veľmi toxické a nemôžete ich jesť. Je to tak? Vopred ďakujem za odpoveď!

Zemiaky (Solanum tuberosum) sú hľúzovité bylinné rastliny z čeľade nočnej. Plodom zemiakov je bobule. Vyzerajú ako malé zelené gule.

Všeobecne sa nazývajú shelabolki, cibule, paradajky. Zemiakové ovocie obsahuje semená, ktoré chovatelia používajú na vytváranie nových odrôd. V potravinách sa používajú iba zemiakové hľuzy, ktoré nie sú ničím iným ako časťou koreňového systému rastliny.

Bobule samotné sú veľmi toxické a nebezpečné pre ľudské zdravie. Faktom je, že zemiakové ovocie obsahuje veľmi veľké množstvo veľmi toxického glykoalkaloidného solanínu.

Rastlina sa vyrába ako fungicídna a insekticídna látka na sebaobranu proti určitým chorobám a škodcom. Je potrebné poznamenať, že zelené hľuzy zemiakov môžu byť pre človeka nebezpečné, takže je prísne zakázané jesť.

Ako pestovať zemiaky

Pozrite si video: Lúpač na jablká - pomôcka na sušenie ovocia (August 2020).