Inštrukcia

Odrody Gladioli "Blue Frost", "Blue Topaz", "Blue Butterfly", "Blue Isle"

Odrody Gladioli "Blue Frost", "Blue Topaz", "Blue Butterfly", "Blue Isle"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Gladiolus je najbežnejšou kvetinou na svete. Pokiaľ ide o farbu, sú plné rôznych odtieňov. Najslávnejšia je mečíkova modrá. Okrem toho sa rozlišujú biele, fialové, ružové, vínové, oranžové, žlté, modré a fialové odtiene.

Gladioli sa delia do nasledujúcich skupín:

 • det;
 • babochkovidnye;
 • primulovidnye;
 • trpaslík.

Modrý alebo modrý mečík patrí do kategórie veľkých kvetov.

Výška rastliny je asi 2 m. Mečík má zvislú a nerozvetvenú stonku a asi 7-12 xiphoidných listov. Kvetenstvo môže byť jednostranné, bilaterálne alebo špirálové. V jednom kvetenstvo je od 15 do 22 kvetov. V závislosti od umiestnenia lalokov môže byť formulár priamy alebo obrátený. Tvar kvetu rozlišuje medzi jednoduchou, vlnitou, froté a poskladané. Gladioly podľa obdobia kvitnutia sa delia na tieto typy:

 • zavčas;
 • médium;
 • neskôr.

Ako zasadiť gladioly

Odrody gladiolovej modrej

Gladiolus Blue Tropic poteší jeho kvitnutím od júla do septembra. Výška kvetu sa pohybuje od 80 do 160 cm, kvety sú tmavofialovej farby a trojuholníkového tvaru vo výške 50 cm. Priemerný priemer jednej kvetiny je 12-18 cm.

Priepasť Gladiolus Blue líši sa vysokými a silnými stopkami. Počas kvetenstvo je okolo 22-24 púčikov. Výška rastliny je 150 cm, kvety sú fialové s jemnou fialovou impregnáciou. Hrany sú zvlnené.

Odrody mečiaka Modrý topaz prekvapí svojou hĺbkou farby. Na výšku dosahuje 130 cm a okraje kvetín sú vlnité. Púčiky sú veľké a sú umiestnené vo výške 60 cm.

Šampión na výstavách a najlepší vo svojej skupine sfarbenia je mečík modrý motýľ. Táto odroda nezanechala jediného pestovateľa ľahostajným. Kvety sú bledomodré s jemným modrým postriekaním. Môžete si to overiť sami, fotografia (obr. 1) je uvedená nižšie. Počas kvetenstvo je okolo 25 pukov. Kvety sú veľké a silne zvlnené. Priemer kvetu je 14 cm, výška rastliny je 160 cm a súčasne môže obsahovať 10 otvorených pukov.

Zvláštna zmienka je kultivar gladiolus Blue Beauty., Patrí tiež do triedy s veľkými kvetmi. Priemer kvetu je 16 cm, púčiky sú mierne zvlnené a ukladajú sa do 2 falang. Kvety sú zaoblené a modrofialové s purpurovo ružovou škvrnou v strede. Táto odroda je odolná voči poveternostným vplyvom. Výška rastliny 170 cm.

Veľkonohý mečík Modrý ostrov má zvislé a jednoduché stonky vysoké 150 cm. Kvety sa zbierajú špirálovitým kvetenstvom a sú umiestnené vo výške 80 cm. Rastlina poteší kvitnutím od júla do septembra.

Rozprávková krása mečík Modré vločky. Kvety sú snehovo biele a na okrajoch zvlnené. Pozdĺž okraja okvetných lístkov sa nachádza mäkký modrý okraj. Priemer púčikov je 14 cm a výška rastliny je 150 cm.

Rôznorodosť mečíka prekvapí svojou neobvyklou krásou Modrý mráz, Kvety sú modré s charakteristickým fialovým vzorom na okraji. Trochu zvlnené. Veľkosť kvetu je 15 cm. Výška - 130 cm. Ideálne na vytvorenie krajinného dizajnu. Jedinou nevýhodou je nízka odolnosť voči mrazu.

Pri pestovaní rastlín by sa mali dodržiavať tieto pravidlá:

 1. V žiadnom prípade nepestujte rastlinu na jednom mieste dlhšie ako 2 roky.
 2. Postupujte podľa pravidiel striedania plodín. Zakaždým transplantujte gladioly do pôdy rôzneho zloženia.
 3. Pri výbere konkrétnej odrody zvážte jej adaptabilitu na klimatickú zónu.
 4. Neodporúča sa pestovať veľké žiarovky malými. V takom prípade sa malé žiarovky nebudú môcť prispôsobiť.
 5. Gladiolus je fotofilný kvet, takže buďte pripravení na to, že v tieni nemusí kvitnúť.
 6. Miesto pristátia musí byť vetrané, inak je mečík náchylný na plesňové choroby.

Výsadba rastlín

Pre lepšiu klíčivosť pred výsadbou je potrebné žiarovky očistiť od váhy. Po vyčistení by ste mali žiarovky uschovať v teplej miestnosti. Po naklíčení výhonkov sa na žiarovky pôsobí roztokom manganistanu draselného, ​​nadácie alebo manganistanu draselného.

Po ošetrení sa rastlina môže zasadiť do pôdy. Gladioly netolerujú stagnáciu vody. Preto sa uistite, že mozgov. Vyberte horizontálnu oblasť, kde sa voda nemôže zhromažďovať.

Pre pestovanie rastlín je optimálna úroveň kyslosti pôdy 6,5 - 6,8 pH. V kyslej pôde sa špičky listov rastliny stmavnú a vyblednú a kvety sa nemusia vôbec otvárať.

V zásaditej pôde bude rastlina zaostávať v raste, preto na neutralizáciu pôdy môžete použiť kriedu, vaječné škrupiny alebo dolomitovú múku.

Pôda by mala byť voľná a ľahká. Ak je to potrebné, môže sa zem vykopať. Podľa pravidiel sa rastlina nesmie vysádzať v oblasti, kde predtým rástli astry alebo korene.

Optimálny čas výsadby je koniec apríla alebo začiatok mája. Veľké cibule by mali byť zasadené do hĺbky 10-15 cm, malé - 8-10 cm. Vzdialenosť medzi posteľami by nemala byť menšia ako 20 - 25 cm. Na hnojenie pôdy môžete použiť hnojivá na báze fosforu a potaše.

Starostlivosť o rastliny

Opis konkrétnej odrody vám umožňuje predchádzať chybám počas rastu rastlín. Keď rastlina dosiahne 10 cm na výšku, musí sa pôda zabaliť humusom. Pravidelne je potrebné uvoľňovať a zalievať pôdu. Počas zavlažovania sa nesmie dovoliť, aby voda prenikla do listov rastlín. Ak sa stopka začala ohýbať, keď sa objavili púčiky, musia byť stopky zviazané. Sušené kvety orežte včas tak, aby rastliny zbytočne zbytočne nemrhali živinami.

Gladioli Care: Postrek

35 - 45 dní po odkvitnutí musí byť vyhladený mečík. Potom sa cibuľky premyjú tečúcou vodou a spracujú sa roztokom manganistanu draselného alebo základu. Potom sa vysušia a prenesú do škatúľ. Prvýkrát je potrebné skladovať korytá pri teplote 25 - 30 stupňov. V zime sa cibuľové boxy najlepšie skladujú v suteréne pri teplote 5 - 10 stupňov.