Nápady

Spring Peach Care

Spring Peach Care


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Takáto ovocná plodina, ako broskyňa, je už dlho známa svojim lahodným a zdravým ovocím. Starostlivosť o výsadbu broskýň nie je náročná ani pre začiatočníkov. Sadenice broskýň môžete pestovať na jar aj na jeseň.

Pravidlá jarnej výsadby

Výsadba broskýň sa uskutočňuje na jar v mnohých regiónoch našej krajiny. Práve na jar sú pre tento postup optimálne poveternostné podmienky a rastliny sú schopné zakoreniť sa na novom mieste čo najrýchlejšie. Na správne sadenie sadeníc tejto južnej kultúry musíte dodržiavať hlavné odporúčania:

  • pristávacia plocha by mala byť dobre osvetlená slnečnými lúčmi a chránená pred silným nárazovým vetrom;
  • rastliny by sa mali vysádzať do vykladacích jam pripravených od jesene;
  • Pred výsadbou by ste mali orezať špičky koreňového systému, čo zlepší vývoj laterálnych koreňov;
  • v strednej časti jamy je potrebné namontovať drevený kolík, ku ktorému sa následne pripevní sadba ovocia;
  • koreňový systém sadenice nainštalovaný v výsadbe musí byť starostlivo distribuovaný a potom opatrne posypaný úrodnou pôdou.

Bezprostredne po výsadbe sa stonka rastliny priviaže na kolík a potom sa uskutoční hojné zalievanie broskýň. V prvých dňoch po výsadbe sadenice veľmi potrebujú vlhkosť v pôde, čo urýchli proces zakorenenia. Ihneď po výsadbe sa odporúča spracovať sadenice broskýň z pôvodných chorôb a rastlinných parazitov.

Starostlivosť o broskyne nie je náročná. Jarná starostlivosť o ovocné plantáže zahŕňa činnosti, ako sú ošetrenie rastlín, zalievanie a obliekanie, ako aj kompetentné a včasné prerezávanie.

Ako zasadiť broskyňu

Jarné spracovanie

Jarné spracovanie broskýň je jedným z najdôležitejších a umožňuje závodu zabezpečiť úplné kvitnutie a vysokú produktivitu. Aby sa maximalizovala účinnosť preventívnej liečby ovocných plantáží, záhradníci musia vedieť, kedy a ako postrekovať korunu stromov. Existuje niekoľko veľmi účinných metód jarného ošetrenia rastlín.

termínyFunkcie spracovaniaPoužívané drogy
Pred začatímHlavné liečivá sa môžu nahradiť pripraveným roztokom: 0,7 kg močoviny a 50 g síranu meďnatého na 10 litrov vody.3% zmes Bordeaux alebo 2% roztok síranu meďnatého v množstve 200 g produktu na 10 litrov vody
Fenofáza jediného vzhľadu ružového kužeľaLiečba plesňových chorôb pri teplote vzduchu 3 - 10 ° CSystémový liek „Horus“, zriedený v pomere 3 g na 10 litrov vody
Po odkvitnutíSpracovanie insekticídnymi prostriedkami umožňuje komplexnú ochranu ovocných porastovSystémový prípravok „Skor“, zriedený v pomere 2 g na 10 litrov vody, s pridaním „Decis“ podľa pokynov dodaných výrobcom

Polievanie a kŕmenie

Hnojenie a zalievanie broskýň na jar je veľmi dôležité a vykonáva sa s cieľom aktivovať hlavné vegetatívne procesy. Broskyňové plantáže sú odolné voči suchu, ale nedostatočné množstvo vody, najmä na jar, negatívne ovplyvňuje vývoj a ďalšiu produktivitu stromov. Ak je jarné obdobie príliš suché, rastliny potrebujú silné zavlažovanie vodou, po ktorom sa zavlažovacie opatrenia môžu vykonať raz za dva alebo tri týždne. Na každý zavlažovací strom stačí na jedno zavlažovanie minúť asi niekoľko vedier vody.

Každý rok v procese jarného výkopu pôdy v kmeňových kruhoch je potrebné vyrábať hlavné minerálne hnojivá. Obzvlášť dôležité je jarné kŕmenie broskýň hnojivami s obsahom dusíka vo forme dusičnanu amónneho alebo močoviny. Používanie organických hnojív, najmä hnoja alebo humusu, je povolené pri vykopávaní každé dva alebo tri roky. Nahradenie humusu dobrými zelenými rastlinami má dobré výsledky, medzi ktorými je najúčinnejšia repka, olivový olej, vlčí bôb a repka.

Funkcie prerezávania na jar

Počas celého obdobia pestovania ovocnej plodiny, ako je broskyňa, sa vykonáva niekoľko druhov prerezávania: formatívne, riedenie, liečenie a omladenie. Správne a včasné prerezávanie umožňuje tvorbu ovocných stromov, ktorých výška nepresiahne 2,5 - 3 ma pri štandardnom priemere koruny 2 až 2,5 m.

Orezávanie sa vykonáva začiatkom jari, od marca do polovice apríla. Spravidla sa v dôsledku prerezávania vytvára v tvare pohára koruna ovocného stromu. Na tento účel sa akékoľvek bočné vetvy v štandardnej zóne odstránia a musia zostať približne štyri kostrové vetvy umiestnené vo vzdialenosti 15 cm od seba. Centrálny vodič je odrezaný cez najvyššiu vetvu kostry.

Okrem toho je potrebné skoro na jar odstrániť všetky suché vetvy poškodené mrazom alebo chorobou. Orezávanie výhonkov a točiacich sa topov a šnúr je tiež predmetom prerezávania. Je veľmi dôležité starostlivo spracovať všetky miesta porcií záhradnou variáciou alebo špeciálnymi kompozíciami.

Broskyňa sa vzťahuje na ovocné plodiny, ktoré sú náchylné na rýchly rast, takže pomerne často dochádza k nadmernému rýchlemu rastu koruny. Je potrebné kontrolovať rast konárov a pravidelne odstraňovať nepotrebné vaječníky a zlomiť nepotrebné výhonky.

V dôsledku kompetentného odstránenia nadbytočných vaječníkov je možné získať nové maximálne životaschopné výhonky, ktoré môžu byť v zime bez straty. Pri riedení treba mať na pamäti, že všetky plody na strome musia byť umiestnené od seba vo vzdialenosti najmenej 20 cm.

Ako prerezávať broskyňu na jar

Správna implementácia všetkých potrebných jarných udalostí vám umožní získať stabilné a vysoké výnosy každý rok.


Pozrite si video: Spring Thinning My Florida King Peach Tree. 100's Of Fruit! (Septembra 2022).