Tipy

Odrody zemiakov "Borodyansky ružové": charakteristika a vlastnosti poľnohospodárskej technológie

Odrody zemiakov "Borodyansky ružové": charakteristika a vlastnosti poľnohospodárskej technológie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Skoré zrelé zemiaky „Borodyansky ružové“ zónované na území východného Sibír, Ďalekého východu a niektorých ďalších regiónov v roku 1994. Odroda sa porovnáva priaznivo s vysokou úrovňou prispôsobenia sa nepriaznivým poveternostným podmienkam a môže sa úspešne pestovať v rizikových poľnohospodárskych oblastiach.

Opis ekonomických charakteristík

Zemiaky odrody Borodyansky ružovej sú vzpriamené, nízke, veľmi kompaktné kríky. Kvetiny kvetín majú červeno-fialové sfarbenie. Kvitnutie je veľmi hojné, ale krátkodobé. Koreňové plodiny sú zaoblené, mierne nerovnomerné, s malými očami, pokryté hladkou ružovou pokožkou. Farba zemiakovej dužiny sa mení od krémovej po žltú. Obsah škrobu je 14 až 19%. Štandardná hmotnosť obchodovateľnej koreňovej zeleniny nie je menšia ako 90 - 140 g.

Odroda patrí k skorému dozrievaniu, od klíčenia po technickú zrelosť okolo 70 - 75 dní. Chuť a predajnosť sú veľmi dobré, tento zemiak je stôl. Opis odrody a jej vlastnosti, ktorú uviedol pôvodca, zaručujú rezistenciu rastlín voči rakovine.

Funkcie poľnohospodárskej technológie

Semená zemiakov musia byť starostlivo roztriedené, všetky rozmazané a podozrivé hľuzy musia byť odstránené a materiál na sadenie na klíčenie a záhradníctvo sa musí umiestniť do svetlej a teplej miestnosti. Aby sa zvýšila klíčivosť a urýchlil výskyt klíčkov, odporúča sa striekacie hľuzy stimulátormi rastu a preventívne liečiť choroby a škodcov.

Je vhodné pestovať zemiaky tejto odrody najneskôr v druhej dekáde mája. Je veľmi dôležité, aby bola pôda optimálne vlhká a mala dobrú priepustnosť pre vzduch. Štandardná vzdialenosť medzi rastlinami je približne 30 - 35 cm, vzdialenosť medzi riadkami by mala byť najmenej 70 cm, čo umožní bezproblémové vykonávanie všetkých činností týkajúcich sa starostlivosti o rastliny.

Pri výsadbe sa odporúča zaviesť do brázd humus a drevný popol. Pri správnom postupe pred výsadbou a pri dodržaní technológie výsadby, ako aj pri optimálnych ukazovateľoch teploty a vlhkosti sa priateľské masové zemiakové výhonky objavia asi za desať dní.

Odroda „Borodyansky ružová“ patrí do kategórie nenáročného pestovania a pestovania, ale reagujú na implementáciu kompetentnej a včasnej starostlivosti. Starostlivosť o sadenie zemiakov je potrebné začať najneskôr týždeň po výsadbe, čo poskytne najlepšie podmienky pre rast a vývoj zeleninových plodín.

Odchod by sa mal začať trýznením zemiakového pozemku, ako aj jeho kvalitným burením. V prípade silného a dlhodobého sucha je veľmi dôležité vykonať zavlažovacie opatrenia. Po ukončení zavlažovania a vysušení hornej vrstvy pôdy je povinné pestovanie zemiakov.

Recenzie záhradníci

Podľa záhradkárov majú rastliny tejto odrody nedostatočnú odolnosť proti vírusovým chorobám, bežnej chrastavitosti a makrosporióze, ale použitie preventívneho postreku znižuje riziko poškodenia takmer na nulu. Pred výsadbou je veľmi dôležité leptať proti plesni. Ak hľuzy nie sú riadne pripravené na skladovanie, hľuzy sú ovplyvnené hnilobou. Celkový výnos tejto odrody nie je nižší ako 18 - 45 kg z každých desať štvorcových metrov sadeníc zemiakov. S cieľom získať skoré rastlinné produkty v južných oblastiach sa pestovatelia zemiakov vysádzajú najneskôr do 10. apríla.

Ako pestovať zemiaky

Zemiaky „Borodyansky ružové“ sa týkajú odrôd, ktoré mnohí záhradníci milujú kvôli neprekonateľnej kvalite hľúz a vynikajúcej chuti dužiny. Recenzie na tento druh sú veľmi dobré. Spotrebitelia považujú borodyánsky ružový za jednu z najchutnejších odrôd zemiakov.