Tajnosť

Dobré odrody zemiakov pre Čiernu Zem


Prosím, povedzte mi, aké sú dobré odrody zemiakov pre Čiernu Zem. Tento rok zasadím niekoľko stoviek zemiakov a chcel by som získať slušnú úrodu. Bolo by škoda mrhať energiou, takže chcem zasadiť niekoľko rôznych odrôd zemiakov. Pomôžte mi vybrať najlepší.

Pri výbere dobrých odrôd zemiakov pre oblasť Čiernej Zeme musíte pamätať na to, že tento koncept je komplexný.

Napriek tomu, že v takýchto priaznivých klimatických podmienkach rastie akýkoľvek zemiak krásne a môže dokonca priniesť 2 plodiny ročne, stále existujú druhy, ktoré sú najvhodnejšie na pestovanie na území s chernozemom. Pri výbere je však dôležité nechať sa unášať akoukoľvek kvalitou konkrétneho typu, ale zvoliť najlepšiu možnosť - výnosom, časom zrenia, odolnosťou voči rôznym chorobám.

Podľa úrovne produktivity výsadby v strednom čiernom zemskom regióne sa spravidla odporúča zvoliť najlepšie holandské odrody zemiakov, ako napr. „freska“, „červený šarlát“, „impala“, „kondor“, a ďalšie. Cudzie odrody vrátane holandských odrôd sú však náchylné na rýchlu degeneráciu, zatiaľ čo ruské semená sú schopné udržiavať vysoké odrodové charakteristiky po dobu 5 a viac rokov. Patria sem odrody Nevsky, Blue, Luck a ďalšie. V každom prípade je hlavnou zárukou úspechu vysokokvalitný výsadbový materiál, najlepšie zo všetkých elitných hľúz.

Zemiaky: výber odrôd