Inštrukcia

Blackberry "Doyle": vysoko výnosná odroda s vysokým dopytom

Blackberry "Doyle": vysoko výnosná odroda s vysokým dopytom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Blackberry "Doyle" alebo "Doyle's" je najnovšia odroda, ktorá nebola vyšľachtená chovanými skúsenými americkými chovateľmi. Opis odrody uvedený pôvodcom ju považuje za veľmi produktívnu a sľubnú pre pestovanie v podmienkach záhradkárstva. Vďaka vysokej poľnohospodárskej technológii a optimálnym pôdnym a klimatickým podmienkam táto odroda vykazuje nielen vynikajúci výnos, ale aj dobrú odolnosť proti nepriaznivým poveternostným faktorom a chorobám.

Opis a odrodové charakteristiky kultúry

Kríky Doyle Blackberry sú vetvené, s horizontálne rozmiestnenými výhonkami, ktorých dĺžka dosahuje 4 m. Hrebene sú úplne neprítomné. Bobule strednej veľkosti, s hmotnosťou 6 - 8 g. Ostružina je sýtej čiernej farby a mierne predĺžená, atraktívneho tvaru. Plne dozreté bobule sú veľmi voňavé, sladké a kyslé, veľmi príjemnej chuti.

Odroda sa vyznačuje stredným dozrievaním a priaznivým porovnaním s dlhou plodnicou. Maximálny výnos je veľmi vysoký, často rekordný. Blackberry "Doyle's" má dobrú odolnosť voči väčšine plesňových chorôb a pôvodca ho umiestňuje aj ako odroda s vynikajúcou toleranciou k suchu. Úroda má vysokú prenosnosť, čo nám umožňuje klasifikovať túto odrodu ako trhovú.

Obdobie aktívneho plodenia rastlín sa končí koncom júla. Dĺžka plodnice sa môže líšiť v závislosti od poveternostných podmienok a kvality starostlivosti o kríky bobúľ. Zvyčajne sa úroda môže zbierať až do druhej dekády septembra. Rekordné vysoké výnosy a vynikajúca chuť bobúľ urobili z odrody Doyle jednu z najpopulárnejších a najvyhľadávanejších ruských záhradníkov.

Ako pestovať černice

Orezávanie a prideľovanie

Ostružina s názvom „Doyle“ je schopná tvoriť hojnú a najkvalitnejšiu plodinu za predpokladu, že sa vytvoria optimálne podmienky pre pestovanie. Okrem súboru štandardných opatrovateľských opatrení, ktoré zahŕňajú zalievanie, vrchný dresing, odstraňovanie buriny a uvoľňovanie, odroda Doyle potrebuje včasné a kompetentné prerezávanie, a ak je to potrebné, prideľovanie plodín.

Blackberry "Doyle's" vytvára dva druhy výhonkov. V prvom roku pestovania sa vytvárajú substitučné výhonky schopné prinášať ovocie v budúcom roku. Pôvodca odrody odporúča odstrániť ich nasledujúci rok po vytvorení, čo umožňuje zlepšiť tvorbu mladých náhradných výhonkov. Je veľmi dôležité včas zovrieť hlavnú streľbu vo vzdialenosti 3 cm od bodu rastu. Táto technika prispieva k položeniu najúplnejších a najproduktívnejších plodných obličiek.

Dospelé kríky morušového bobule tejto odrody sú schopné tvoriť asi tristo rozvetvených kefiek bobule. Pre každú dospelú kravu ostružiny Doyle's odrody by nemalo zostať viac ako sedem hlavných výhonkov, ktorých stlačenie sa vykoná po dosiahnutí dĺžky 3 metre.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami a pravidlami výsadby polárnej černice.

Recenzie a rady skúsených záhradníkov

Záhradníci reagujú pozitívne na ostružiny Doyle. „Doyle's“ má veľmi zaujímavú vlastnosť, ktorá spočíva v tom, že na hlavných vetvách sa vytvorí veľmi veľké množstvo postranných výhonkov, ktorých dĺžka často presahuje 40 - 45 cm. Na takýchto výhonkoch sa vytvára veľa výhonkov, vďaka ktorým sa vytvára hojná plodina.

Blackberry: výber odrôd

Výhody tejto odrody sa dajú pripísať aj zvýšenej odolnosti kríka bobúľ proti suchu a veľmi obmedzenému množstvu a objemu zavlažovania. Zrelé bobule nespadajú dlho a na kríkoch sa až do zberu dokonale konzervujú. Odroda „Doyle's“ je skúsenými záhradníkmi a začínajúcimi letnými obyvateľmi charakterizovaná ako zvýšená úroveň transportovateľnosti úrody. Zrelé bobule si dokonale zachovávajú svoju chuť a prezentáciu týždeň alebo viac.