Tajnosť

Marhuľový „New Jersey“: rysy pestovania americkej odrody


Americká odroda marhúľ s názvom "New Jersey" sa vyznačuje vysokou zimnou otužilosťou a môže sa pestovať na ťažkých a podmáčaných pôdach a na rozdiel od väčšiny ostatných druhov ovocia z kameňa nie je prakticky ovplyvnená hnilobou koreňov.

Úroda dozrieva v prvej dekáde júla. „New Jersey“ patrí do kategórie veľmi populárnych odrôd výrobcov ovocných výrobkov a vďaka vynikajúcim ukazovateľom komodít sa predáva za najvyššiu možnú cenu.

Odroda Popis a charakteristika

Opis odrody New Jersey tvrdí, že vznikajú veľké, okrúhle plody, ktoré sú pokryté atraktívnymi žltými šupkami s jasným začervenaním. Zrná buničina má priemernú hustotu, má zlatožltú farbu. Priemerná hmotnosť komerčného ovocia presahuje hodnoty 50 g. Chuť je veľmi dobrá, sladkokyslé ovocie je ideálne na čerstvú spotrebu a na konzerváciu. Kameň je celkom ľahko oddeliteľný od buničiny vo fáze úplného dozrievania marhúľ.

Mladé výsadby aj dospelé rastliny majú dobre vyvinutý vláknitý koreňový systém a nie sú náchylné k nadmernému rastu. Ukazovatele maximálnej výšky dospelého produktívneho stromu nepresahujú štyri metre. Americká odroda sa vyznačuje skorým dozrievaním a hromadný zber nastáva začiatkom júla. Odolnosť proti mrazu dosahuje -30 ° C, čo je veľmi dobrá úroveň pre väčšinu regiónov našej krajiny.

Ako zasadiť marhuľu

Dôvody pádu ovocia

Marhuľové stromy v New Jersey sa vyznačujú takými vlastnosťami, ako je zbavenie ovocia pred zberom. Takáto vlastnosť odrody predpokladá skoršiu zbierku ovocia, dokonca ešte pred prechodom zafarbenia zeleného povrchu na výraznú žltú farbu.

Príčiny predčasného pádu ovocia, okrem odrodovej predispozície, môžu byť tieto:

  • choroba rastlín s moniliózou alebo hnilobou šedého ovocia, ktorá v posledných rokoch stále viac ovplyvňuje takmer všetky záhradné plodiny z kôstkového ovocia, najmä marhule, broskyne a čerešne;
  • ovocie môže klesnúť, ak nebude dodržané včasné pridelenie záhradných výsadieb;
  • vylučovanie vaječníkov alebo úplne dozretého ovocia sa pozoruje aj pri nedostatočnej úrovni poľnohospodárskej technológie, najmä pri nedodržaní režimu zavlažovacích opatrení a nedostatočnej výžive produkčných marhuľových stromov.

Na nápravu situácie stačí mierne posunúť načasovanie zberu, upraviť zavlažovanie a vykonať vhodný orovnávací list. Nemali by sa zanedbávať ani základné preventívne opatrenia vrátane ochrany ovocných rastlín pred poškodením moniliózou.

Pestovateľské odporúčania

Hlavná starostlivosť o marhuľové stromy v New Jersey v prvých rokoch rastu a vývoja spočíva v zalievaní, uvoľňovaní pôdy do hĺbky najviac 7-8 cm, odstraňovaní buriny a využívaní organického mulča.

Na jar, pred otvorením pukov, sa kmene očistia od mŕtvej kôry, sanitárneho a formatívneho prerezávania koruny, ako aj preventívneho postreku rastlín proti chorobám a škodcom. V lete by sa mala v prípade potreby vykonať opätovná úprava záhradných výsadieb. Mimoriadny význam má jesenná príprava marhúľ na zimu, vrátane orovnávania, prerezávania, vykopávania pôdy v blízkosti stoniek, preventívneho ošetrenia a zahrievania pred silnými mrazmi.

Ukazovatele zdravotného stavu a produktivity marhúľ do značnej miery závisia od bezpečnosti stonkových a kostrových vetiev. Aby sa vylúčilo možné poškodenie a popáleniny ovocia kvôli spáleniu od slnka v zime a na jar, stonky a bázy vetiev stromov by sa mali včas bieliť vápenným roztokom, vodou riediteľným náterom alebo špeciálnym bieliacim roztokom pre záhradné výsadby.

Recenzie záhradníkov

Neobvykle produktívna a veľkoplodá marhuľa z New Jersey sa vyznačuje bohatým plodením a tvorbou vysokokvalitnej plodiny, ale, bohužiaľ, pre záhradníkov, značný počet plodov veľmi často klesá počas zrenia. Odroda sa dokonale rozmnožuje metódou zelených odrezkov a už lignifikovaných odrezkov a vyznačuje sa tiež vynikajúcou znášanlivosťou so slivkou, višňovou slivkou a broskyňou.

Orezávanie marhúľ na jar

Plody tejto odrody sú veľmi veľké a krásne, žltého sfarbenia s miernou dospievaním. Na povrchu sa niekedy môže objaviť slabé začervenanie. Chuť marhúľ je sladká a kyslá, veľmi harmonická a príjemná. Prenosnosť a udržanie kvality zberanej plodiny je veľmi dobrá.