Inštrukcia

Marhuľový „Royal“: opis odrody a vlastností starostlivosti

Marhuľový „Royal“: opis odrody a vlastností starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Marhuľu Korolevskij chovali odborníci Výskumného ústavu agrárnych problémov v Khakassskej republike v dôsledku šľachtenia miestnych, osvedčených odrôd marhúľ. Špecialisti vidia pôvod „kráľovských“ marhuľových a francúzskych koreňov.

Charakteristika a opis odrody

Marhule tejto odrody sú silné, až päť metrov vysoké, so zaoblenou korunou. Ovocie majú dostatočnú zimnú odolnosť. a bohaté ročné ovocie. Minimálny výnos dospelých stromov, ktorých vek presahuje desať rokov, je asi 45 - 50 kg.

Plody sú žlté s jemne ružovo-červeným červenaním. Priemerná hmotnosť obchodovateľnej marhule je približne 38 - 42 g. Buničina zrelého ovocia je žltooranžovej farby. Kosť sa dobre oddeľuje od zrelej buničiny. Úroda dozrieva v ranom médiu.

Opis odrody deklaruje dôležitosť takých poľnohospodárskych opatrení, ako sú preventívne ošetrenia a rôzne druhy prerezávania pre marhuľové výsadby, ako aj kvalifikovaná tvorba koruny.

Ako zasadiť marhuľu

Metódy ochrany proti moliam a iným škodcom

Jablká, slivky a východné vakové mory sú polyfágy, ktoré sú všadeprítomné a poškodzujú ovocie akýchkoľvek záhradných plodín vrátane marhúľ. V dôsledku porážky ovocie predčasne spadne zo stromov.

Odroda Royal nemá dostatočnú odolnosť proti poškodeniu rastlinnými parazitmi. Strata plodín sa môže minimalizovať včasnými a kompetentnými preventívnymi a ochrannými opatreniami:

  • jarné čistenie kôry na porastoch stromov, ako aj hlavných vetiev koruny;
  • vykopávanie pôdy na jeseň medzi radmi ovocných porastov av blízkych kmeňových kruhoch, ako aj systematické uvoľňovanie pôdy;
  • použitie trichogramov v počiatočnej fáze hromadného ovipózovania hmyzích škodcov;
  • inštalácia feromónových pascí a poľovných pásov na mieste;
  • pravidelné prerezávanie výhonkov a konárov postihnutých rastlinným parazitom.

Na postrek ovocných porastov sa odporúča používať také účinné lieky, ako sú "Decis", "Fufanon", "Kemifos", "Spark", "Citkor", "Kinmiks" a "Fury". Ľudové lieky vyrobené na základe drveného cesnaku a tabakových lupienkov majú tiež dobré výsledky. Je veľmi dôležité včas vyzdvihnúť mršinu a jej následné zničenie mimo záhrady.

Orezávanie

Kráľovská marhuľa potrebuje včasné vytvorenie koruny, ako aj regulačné, proti starnutiu, regeneračné a sanitárne prerezávanie:

  • tvarovanie orechov nielenže umožňuje korunke dať vhodný tvar, ale tiež stimuluje aktivitu zvyšovania jej objemu s cieľom skoršieho plodenia marhúľ;
  • Cieľom regulačného prerezávania je udržiavať optimálne ukazovatele výnosnosti a zabrániť oslabeniu procesov rastu záhradných výsadieb;
  • Úlohou orezávania proti starnutiu je posilniť rast vetiev, stimulovať tvorbu mladých a produktívnych výhonkov na starých rastlinách;
  • záhradnícke záhradnícke záhradnícke práce využívajú záhradnícke záhradnícke práce, ktoré v zimnom období spôsobujú mechanické poškodenie ovocných stromov a mrazených vetiev.

Koruna kráľovského marhuľového stromu sa odporúča tvoriť riedky stupeň. Dobrým výsledkom je vytvorenie korunky vo forme vylepšenej misky s jediným umiestnením vetiev. V oblastiach obmedzených na plochu je žiaduce uskutočniť formovanie sploštením koruny.

Je veľmi dôležité pravidelne rezať marhuľové stromy, aby sa koruna zosvetlila odstránením vetiev rastúcich dovnútra a vyvolaním zahusťovania. Prerezávanie sa tiež uskutočňuje, aby sa stimuloval rast najsilnejších výhonkov, na ktorých dochádza k tvorbe ovocia. Malo by sa vykonávať pravidelné prerezávanie, aby sa zabránilo preťaženiu ovocného stromu plodinou.

Marhuľa: pučiaca

Záhradníci recenzie a tipy

Mnoho letných obyvateľov pestuje kráľovskú rozmanitosť marhúľ na osobných pozemkoch mnoho rokov a zaobchádza s ňou s veľkou úctou. Podľa domácich záhradníkov si táto odroda skutočne zaslúži pozornosť vďaka pozitívnym vlastnostiam, ako je vysoký a pravidelný výnos, vynikajúca ovocná chuť a dostatočná mrazuvzdornosť. Medzi nedostatky patrí nízka úroveň udržania kvality a prepravovateľnosti zberanej plodiny. Táto malá mínus však neznižuje popularitu tejto odrody.